MENU
Aleksandra Pluta

Aleksandra Pluta

Śladami Historii i Tożsamości Polaków w Rio de Janeiro
Aleksandra Pluta to niezwykła badaczka i autorka, która kieruje uwagę czytelników na historię, tożsamość i losy Polaków w odległym Rio de Janeiro. Jej pasja do dokumentowania życiowych historii przyczyniła się do powstania niezapomnianej publikacji „Droga do Rio: Historie polskich emigrantów”.
Ścieżka Naukowa i Edukacyjna oraz Twórczość Literacka
Jako doktorantka w Instytucie Teorii Literatury na Universidade de Brasília oraz absolwentka dziennikarstwa na Università La Sapienza w Rzymie, Aleksandra Pluta zdobyła wiedzę i umiejętności, które pozwoliły jej na tworzenie głębokich i inspirujących książek. Pluta jest autorką kilku fascynujących publikacji, takich jak „Na fali historii. Wspomnienia Polaków w Chile” (2009), „Raul Nałęcz-Małachowski. Wspomnienia z dwóch kontynentów” (2011), „Długa podróż w bardzo krótkim czasie. Biografia Andrzeja Bukowińskiego” (2013) oraz „Ten piekielny polski akcent. Ziembiński na brazylijskiej scenie” (2015). Jej dzieła przeszły tłumaczenie na język hiszpański i portugalski, docierając do czytelników na różnych kontynentach.
Rozmaite Formy Pisarskie
Pluta nie boi się eksperymentować w swoich pracach, tworząc książki z różnych gatunków literackich - biografie, pamiętniki, reportaże, historie oraz nauki społeczne. Ta różnorodność umożliwia jej ukazanie bogactwa ludzkich doświadczeń.
„Droga do Rio: Historie polskich emigrantów”
W jej najbardziej znanej i cenionej publikacji Aleksandra Pluta skupia się na historiach Polaków, którzy przybyli do Brazylii podczas II wojny światowej lub po jej zakończeniu. W opowieściach tych kryją się dramatyczne doświadczenia, wyzwania nowego życia w obcym kraju oraz pragnienie budowania lepszej przyszłości.
Symboliczny Powrót
Wspomnienia tych bohaterów, splatające się z tragicznymi wydarzeniami XX wieku, stanowią nieoceniony skarb historyczny. Publikacja tych historii w Polsce to symboliczny powrót dla tych, którzy opuścili swoją ojczyznę, a teraz ich opowieści mają szansę dotrzeć do szerokiego audytorium.
Aleksandra Pluta poprzez swoją pracę literacką odkrywa dźwięki przeszłości, przybliża tęsknoty i triumfy Polaków, którzy odnaleźli się w nowym otoczeniu. Jej zaangażowanie w badania historyczne, tożsamość i kulturę stanowi inspirację dla tych, którzy pragną zgłębić zakamarki ludzkich losów.

ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 9
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Odkrycie dziecka

Książka (miękka)
Produkt niedostępny

Raul Nałęcz-Małachowski Wspomnieni...

Książka (miękka)
Produkt niedostępny
Znaleziono: 9
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20