MENU

Maria Piasecka

Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa; pracowała w Instytucie Języka Polskiego PAN w Krakowie (Pracownia Słownika Staropolskiego) oraz w Katedrze Edytorstwa i Nauk Pomocniczych na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Stypendystka w ramach programu Socrates Erasmus, studiowała na Friedrich-Alexander-Universität w Erlangen na kierunkach: wiedza o książce, łacina średniowieczna i nowożytna, germanistyka. Uczestniczka licznych krajowych i zagranicznych konferencji, brała udział w międzynarodowej wymianie studentów edytorstwa International Publishing Summer Institute, Niemcy – Szkocja (Stirling, Erlangen, Würzburg, Monachium). Badaczka aktywna na forach międzynarodowych, efekty swojej pracy referowała m.in. podczas konferencji Renaissance Society of America w San Diego (Kalifornia). Stażystka na Wydziale Historii Uniwersytetu w St Andrews, Szkocja (współpraca przy tworzeniu Universal Short Title Catalogue).

Obecnie kieruje projektem badawczym dotyczącym produkcji książki w Oleśnicy na Dolnym Śląsku: „Produkcja drukarni w Oleśnicy (Oels) w latach 1589–1730”. Projekt finansuje Narodowe Centrum Nauki. Celem grantu jest rekonstrukcja wielojęzycznego i wielokulturowego księgozbioru dawnej Oleśnicy.

Opublikowała m.in. edycję poematu De vanitate mundi Jacoba Baldego oraz dwóch staropolskich tłumaczeń utworu (jako Maria Kozłowska).

ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 3
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20
Znaleziono: 3
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20