MENU

Kobiety, mężczyźni i społeczeństwo

(Miękka)
5.00  [ 1 ocena ]
 Dodaj recenzję
Rozwiń szczegóły »
Produkt niedostępny
Dodaj do schowka
Zarezerwuj i odbierz w księgarni stacjonarnej PWN

Kobiety, mężczyźni i społeczeństwo

Kompendium wiedzy o współczesnych kobietach i mężczyznach, uwzględniające szerokie tło społeczno-kulturowe. Autorzy, uznani wykładowcy socjologii, w wyczerpujący sposób analizują różne obszary życia społecznego z perspektywy doświadczeń płciowych. Omawiają takie zagadnienia, jak: rodzina, szkoła, środowisko pracy, polityka i media, ale także zdrowie i religia. Dokonują porównań międzykulturowych i historycznych. Robią to rzetelnie, dokumentując każdą analizę.

Polskie wydanie zostało uzupełnione o informacje dotyczące Polski i krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Książka przeznaczon jest dla studentów socjologii, nauk społecznych, gender studies, antropologii i etnologii, dziennikarstwa, psychologii oraz pedagogiki.

Patroni medialni:

Z prawdziwą przyjemnością zapoznałam się z najnowszą pozycją wydawniczą PWN, autorstwa C. M. Renzetti, D.J. Curran pt. Kobiety, mężczyźni i społeczeństwo. Uważam, że jest to doskonały podręcznik, na który od dawna czekała socjologia. We współczesnym świecie bowiem nierówności ze względu na płeć i związane z nimi zjawiska takie jak stereotypy, dyskryminacja i wykluczenie, nadal funkcjonują w wielu obszarach życia społecznego.Autorzy opracowania nie tylko starają się je wskazać, ale także wnikliwe analizują ich etologię w kontekście historycznych, ekonomicznych i politycznych przemian społeczeństwa. Przy okazji odkłamują wiele stereotypowych i krzywdzących wyobrażeń o feminizmie, przedstawiając go jako naturalną konsekwencją zmian w sposobie życia i myślenia o miejscu kobiet w społeczeństwie, nie zaś jako ich zemstę na znienawidzonych mężczyznach.
dr Beata Bykowska, Uniwersytet Gdański
Claire M. Renzetti i Daniela J. Curran podjęli się ogromnie trudnego zadania - prezentacji i syntezy współczesnego stanu wiedzy dotyczącego ogólnie ujmując - kobiet i mężczyzn. W wyniku tytanicznej pracy powstało monumentalne i encyklopedyczne dzieło. Stanowi ono nieomal kompendium wiedzy na temat funkcjonowania kobiet i mężczyzn w społeczeństwie. Prezentuje aktualny tj. na dziś stan wiedzy, omawia najnowsze dane statystyczne, badania empiryczne.Przedstawia nowe teorie zapoznaje Czytelnika z rozmaitymi, nowymi określeniami czy pojęciami. W kontekście prezentowanego tematu istotne wydaje się to, że książka: Kobiety, mężczyźni i społeczeństwo napisana została przez kobietę i mężczyznę. Zapewnia to pewnego rodzaju równowagę kobiecego i męskiego punktu widzenia w ujmowaniu prezentowanych zagadnień. Książka napisana jest w sposób nowoczesny, łączący wysokie kompetencje i przystępność przekazu.
dr hab. Eugenia Mandal, Akademia Świętokrzyska
Imponująca ilość informacji o charakterze socjologicznym przekazana w porządku tematycznym dającym łatwość znalezienia poszukiwanych informacji.
dr Barbara Braun, Akademia Świętokrzyska
Na uznanie zasługuje fakt, że oryginalna wersja książki ukazała się dopiero w 2003 roku, a zatem zawiera ona najnowsze przemyślenia i wyniki badań poświęcone problematyce płci.
dr hab. Alicja Kuczyńska, Uniwersytet Wrocławski
... jest to książka napisana przez kobietę i mężczyznę, co zaowocowało pozytywnym nastawieniem do obu płci oraz rzetelną, naukowa wiedzą, popartą licznymi badaniami empirycznymi.
dr Anna Siudem, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
Autorzy ujmują problem w sposób interdyscyplinarny wykorzystując dokonania wielu dziedzin, przede wszystkim archeologii, antropologii, psychologii, pedagogiki, lingwistyki a nawet prawa czy medycyny. Prezentowana książka odnosi się do współczesnych problemów związanych z płcią, nieśmiało jeszcze dostrzeganych w Polsce,takich jak różnorodność związków intymnych i wielość modeli rodzinnych, nierówne zarobki kobiet i mężczyzn, kwestie płci i umieralności, płci i chorób (także psychicznych), jak również powiązania płci z wojskiem.
dr Ewa Głażewska, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
Podsumowując podręcznik C. M. Renzetti i Daniela J. Currana Kobiety, mężczyźni i społeczeństwo jest bardzo pożyteczną pozycją na polskim rynku książek naukowych. Jest przeglądem aktualnego stanu wiedzy w ramach studiów nad płcią przy zachowaniu zróżnicowanego obrazu tej gałęzi wiedzy. Z pewnością stanie się ważną pozycją w lekturach do zajęć poświęconych nie tylko płci, ale także nierównościom, strukturze społecznej, czy władzy.
dr Maciej Gdula, Uniwersytet Warszawski
Polskie tłumaczenie było zdaniem karkołomnym i autorka, Agnieszka Gromkowska-Melosik, poradziła sobie z nim nad podziw sprawnie. Być może niektóre rozwiązania translatorskie nie wpisują się w tradycje polskiego dyskursu gender, jednak autorka jest tego świadoma i wyjaśnia we wprowadzeniu przesłanki swoich decyzji.
dr Izabela Desperak, Uniwersytet Łódzki
Książka składa się z 12 rozdziałów zgrupowanych w trzech podstawowych częściach, z których pierwsza zajmuje się pojęciem różnicy (między kobietami i mężczyznami) w kontekście zarówno biologicznym jak i kulturowym; druga poświęcona jest kwestiom edukacji oraz reprezentacji gender w mediach masowych; wreszcie trzecia pod tytułem Społeczne utrzymanie porządku dotyka spraw seksualności, zatrudnienia, przestępczości, polityki, wojskowości, religijności i zdrowia.Książka posiada też praktyczny słowniczek.
prof. dr hab. Elżbieta H. Oleksy, Uniwersytet Łódzki
W sumie, można by powiedzieć, że książka jest znakomitym podręcznikiem, wprowadzającym do całokształtu zagadnienia we współczesnej kulturze Zachodu, podręcznikiem, który musi być oczywiście uzupełniony przez odpowiednie lektury odnoszące się do Polski.
prof. dr hab. Janusz Mucha, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
 • Sposób dostarczenia produktu fizycznego
  Sposoby i terminy dostawy:
  • Odbiór osobisty w księgarni PWN - dostawa 2-3 dni robocze
  • Odbiór w InPost Paczkomaty 24/7 - dostawa 1 dzień roboczy
  • Kurier pocztowy (dostawa do domu lub pracy) - dostawa 2 dni robocze
  • Odbiór w Punktach Poczta, Żabka - dostawa 2 dni robocze
  • Punkty partnerskie ORLEN Paczka - dostawa 1-2 dni
  • Kurier (DPD) - dostawa 1 dzień roboczy
  Ważne informacje:
  Czas oczekiwania na zamówiony towar = czas wysyłki produktu + dostawa przez przewoźnika
  • Całkowity czas oczekiwania na realizację zamówienia jest sumą czasu wysyłki podanej na stronie każdego produktu oraz czasu potrzebnego przewoźnikowi na dostarczenie paczki. Podane terminy dotyczą zawsze dni roboczych (od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni wolnych od pracy).
  • Wysyłkę zamówień prowadzimy jedynie na terenie Polski.
  • Dostawa do Księgarni PWN, punktów ORLEN Paczka, stacji Orlen, sklepów Żabka oraz Paczkomatów InPost nie jest realizowana dla zamówień z płatnością przy odbiorze.
  • Cena towaru na fakturze VAT jest podwyższona o ewentualny koszt transportu.
  • W przypadku zamówienia kilku towarów koszt przesyłki wybranej przez Klienta zostanie podzielony i przyporządkowany proporcjonalnie do cen kupionych produktów.
  • Produkty dostępne w PRZEDSPRZEDAŻY wysyłane są po dacie premiery wydawniczej.
NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR
(PDF)
Fragment książki
124.9 KB

Przeczytaj fragment

NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR
(PDF)
Fragment książki
124.9 KB

Inni Klienci oglądali również

29,38 zł
40,95 zł

Społeczeństwo w czasach zmiany

Tom zawiera wyniki analizy wybranych zmian w systemach wartości i postawach w kontekście określonej sytuacji ekonomicznej i społecznej Polaków, przemian aspiracji, wyobrażeń o pożądanym porządku społecznym, czynników kształtujących tożsam...
18,58 zł
29,99 zł

Hitler moja miłość Kobiety w służbie swastyki. Wyd. II

Naziści mieli jasno określone poglądy na rolę kobiet w Trzeciej Rzeszy. Hermann Goering otwarcie zachęcał je do „sięgnięcia po garnek, szufelkę i zmiotkę, a także wyjścia za mąż”. Mimo to wiele z nich powitało pojawienie się Hitlera z dziew...
31,52 zł
44,90 zł

Kobieta zza ściany

Żyjąca w związku bez namiętności Sachiko z zazdrością podsłuchuje swoją sąsiadkę, prowadzącą bogate życie uczuciowe, aż sama postanawia wejść w jej rolę.Motoko ma poważny problem: jej ciało wydziela zapach, którego nikt nie potrafi znieść ...
18,00 zł
39,99 zł

Zwyczajna kobieta

Bohaterka tak normalna, że podążamy za nią całym sercem, angażując się w jej świat, który przez swą zwyczajność jest nam bliski. To opowieść o projekcjach, w jakie ubieramy codzienność. O uczuciach, które od zawsze towarzyszą związkom. Ni...
82,03 zł
94,29 zł

Czy płeć ma znaczenie? Problemy kardiologiczne kobiet

Czy płeć ma znaczenie? Problemy kardiologiczne kobiet to kolejna, niezwykle ciekawa monografia, pod redakcją wybitnego kardiologa Profesora Andrzeja Wysokińskiego. Tym razem pod czujnym okiem uznanych specjalistów znalazła się płeć żeńska. Publikacja o...
31,60 zł
44,90 zł

Kobieta w burzy

Psychoterapeutka Aletta Różańska na dobre zadomowiła się w gabinecie, który otrzymała w spadku po swoim mentorze. Na horyzoncie pojawiają się jednak ciemne chmury – ryzyko podważenia testamentu, a co za tym idzie utrata miejsca, gdz...
33,86 zł
49,99 zł

Cztery pory kobiet

Magda próbuje pogodzić się ze stratą siedmiomiesięcznej córki. Są przy niej jej najlepsze przyjaciółki: Karolina, Monika i Justyna. One również bardzo przeżywają śmierć Jagody, jednak każda ma też własne problemy. Karolina j...
18,59 zł
30,00 zł

Pejzaż z Kobietą Okolice Kobiety

Drogi potencjalny Czytelniku, chcesz się czegoś więcej dowiedzieć o autorze, może o treści, albo przeczytać jakiś komentarz?Pewnie tak, bo po to zagląda się na ostatnią stronę okładki. Ale nic z tego. Tu nie znajdziesz podpowiedzi. Autor wystarcz...
Wkrótce w sprzedaży

Polka gola! O kobietach w futbolu

“To cud, że mamy w Polsce kobiecą reprezentację w piłce nożnej” – mówi jedna z rozmówczyń Karoliny Wasielewskiej. Żeby zostać uznaną piłkarką w naszym kraju, trzeba przejść trudną drogę i pogodzić się z faktem, że na koń...

Recenzje

Nikt nie dodał jeszcze recenzji. Bądź pierwszy!