MENU

Książki: Antropologia

W kategorii Antropologia księgarni internetowej PWN znajdą Państwo publikacje naukowe i popularnonaukowe pisane przez specjalistów tego obszaru badawczego. Książki antropologiczne poświęcone są interdyscyplinarnej nauce z pogranicza humanistyki, nauk przyrodniczych i społecznych. Antropologia zajmuje się badaniami człowieka jako jednostki w społeczeństwie. Naukowcy uwzględniają przy tym historyczną zmienność, warunki socjalne i ekonomiczne oraz kulturowe różnice. Najważniejsza w optyce antropologów jest rola kultury i struktur w życiu ludzkim.

Antropologia fizyczna skupia się na zmienności biologicznej, a kulturowa, zwana też antropologią społeczną, ma podejście socjologiczne.

W zależności od obszaru i różnych tradycji akademickich podziały na nurty mogą się nieco różnić. Amerykańscy naukowcy zazwyczaj dzielą antropologię na lingwistyczną, fizyczną, historyczną (archeologię) i kulturową, inaczej społeczną.

Jak widać zakres poszukiwań antropologów jest duży, a w jej obszarach wyróżniać może wiele subdyscyplin. Badają one wybrane aspekty, takie jak antropologię filozoficzną czy religijną.

Aby opanować mnogość zagadnień antropologicznych warto skorzystać z pomocy edukacyjnych. Książki posłużą przede wszystkim studentom przygotowującym się do kolokwiów i egzaminów lub piszących prace dyplomowe. Obowiązkową lekturą na uczelniach wyższych będzie podręcznik Wydawnictwa Naukowego PWN „Biologiczne mechanizmy zachowania się ludzi i zwierząt”. Korzystają z niego również studenci psychologii. Zawiera bowiem informacje dotyczące zarówno antropologii, jak i pokrewnej jej biopsychologii.

Czytelnicy niezapoznani z tematem również znajdą coś dla siebie. Książki antropologiczne z nastawieniem popularnonaukowym czyta się wszak przyjemnie, a temat relacji ludzi ze środowiskiem, historią i innymi zmiennymi pozostaje fascynujący. Polecamy szczególnie pozycję „Jak udomowiono człowieka. U początków historii pierwszych państw”. Publikacja podważa utrwalone w świadomości odbiorców narracje o początkach ludzkiej cywilizacji. Autor udowadnia, że osiadły tryb życia początkowo przynosił ludziom straty. Wymagał wielu wyrzeczeń, oznaczał radykalne pogorszenie warunków bytowych. Ponadto autor analizuje tę kwestię w perspektywie natury mechanizmów przymusu i kontroli. Jeśli chcą Państwo odkryć bardziej mroczną stronę cywilizacji, ta książka Wydawnictwa Naukowego PWN z pewnością przypadnie Państwu do gustu.

Te oraz inne książki poświęcone zagadnieniom antropologicznym czytelnicy i czytelniczki znajdą w ofercie wydawniczej księgarni internetowej PWN.

Znaleziono: 1262
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Ludowa historia kobiet

Książka (miękka)
27,43 zł
44,99 zł

Homo ludens

Książka (miękka)
47,42 zł
70,00 zł

Mitologie

Książka (miękka)
46,07 zł
68,00 zł

Tatuaż przestępcy

Książka (miękka)
13,44 zł
24,90 zł

Monstruarium

Książka (miękka)
33,15 zł
55,00 zł
Znaleziono: 1262
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20