MENU

Książki: Parapsychologia, Okultyzm, Magia

W kategorii Parapsychologia, okultyzm, magia w księgarni internetowej PWN znajdą Państwo książki o ezoteryce, czyli wiedzy tajemnej, duchowej, wymykającej się granicom ludzkiego umysłu. Okultyzm to zbiór poglądów, wierzeń i przekonań niepodlegający naukowej obserwacji i niefalsyfikowalny. Zwolennicy okultyzmu przekonani są o mocy ukrytej we wszechświecie i człowieku, a także doszukują się ukrytych w naturze znaczeń i powiązań. Z okultyzmem związane są różnokulturowe praktyki medytacyjne, magiczne. W jego obręb wchodzą gnoza, magia i mistyka.

Okultyzm jako system wiedzy dzieli się na sferę makrokosmosu, obejmującego świat duchowy, eteryczno-fizyczny, astralny oraz przestrzeń mikrokosmosu, która zawiera konstrukty ciała, duszy i ducha. Okultystyczne praktyki rytualne mają za zadanie eksplorować powiązania pomiędzy mikro- i makrokosmosem, umożliwiać poznanie, wykorzystanie w pełni własnej mocy oraz unaocznić siłę stworzeń i bytów nadnaturalnych. Okultyzm czy ezoteryka nie są tożsame z religią, opierają się bowiem na wspomnianej gnozie, czyli poznaniu, wraz z którym dopiero w następstwie przychodzi wolitywne oddziaływanie na przestrzeń duchową, czyli praktyki magiczne.

Źródeł okultyzmu należy poszukiwać w starożytności, wtedy też praktyki z nim związane przyczyniły się do rozwinięcia niektórych szkół i teorii filozoficznych, ale jego rozkwit przypada również na czasy średniowiecza, renesansu, baroku, oświecenia. W wieku XIX i na początku XX spadkobiercy myślicieli ezoterycznych działali prężnie i rozwijali nowe koncepcje, oparte na powstałych wcześniej fundamentach. Byli to między innymi Helena Bławatska, Aleister Crowley i Rudolf Steiner.

W wieku XX okultyzm został w części włączony do parapsychologii. W Polsce naukowym badaniem ezoteryki zajmuje się Polskie Stowarzyszenie Badań nad Zachodnim Ezoteryzmem przynależne do Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Jeśli poszukują Państwo publikacji naukowych z dziedziny parapsychologii lub publikacji eksplorujących zagadnienia praktyczne z nią związane, w naszej ofercie  znajdują się książki mogące Państwa zainteresować. W kategorii Parapsychologia, okultyzm, magia zostały umieszczone polskie i zagraniczne pozycje poruszające historię konkretnych nurtów okultystycznych, wpisujące ich działania w szerszy kontekst kulturowy, jak i ogólne poradniki dotyczące zjawiska okultyzmu i magii. Książki o okultyzmie dostarczą informacji na temat kodów energetycznych, znanych mediów i guru, numerologii, amuletów, zaklęć, duchów, czarownic i siły przyciągania. Każdy aspirujący wielbiciel ezoteryki znajdzie w tej kategorii odpowiednią publikację, wnikliwie wprowadzającą w nurtujący go temat. Te oraz inne książki znajdziecie Państwo w naszej bogatej i różnorodnej ofercie . Zachęcamy również do śledzenia nowości oraz korzystnych promocji.

Znaleziono: 322
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Wiedźmy i czarownice

Książka (miękka)
35,73 zł
44,90 zł

Rosyjska czarna magia

Książka (twarda)
29,76 zł
44,90 zł

Dar orła

Książka (miękka)
23,57 zł
34,80 zł

Symbols of the Occult

Książka (twarda)
69,26 zł
85,00 zł

Koktajle dla czarownic

Książka (miękka)
67,23 zł
Wkrótce w sprzedaży

Księga astrologii prognostycznej

Książka (miękka)
62,64 zł
Wkrótce w sprzedaży
Znaleziono: 322
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20