MENU

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych

(Miękka)

Zarysy kształtu - Falistość – Mikro- i nanochropowatość

5.00  [ 6 ocen ]
 Dodaj recenzję
Rozwiń szczegóły »
Cena katalogowa: 99,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 74,25 zł
Cena produktu

Cena katalogowa – rynkowa cena produktu, często jest drukowana przez wydawcę na książce.

Najniższa cena z 30 dni – najniższa cena sprzedaży produktu w księgarni z ostatnich 30 dni, obowiązująca przed zmianą ceny.

Wszystkie ceny, łącznie z ceną sprzedaży, zawierają podatek VAT.

89,10
Dodaj do schowka
Dostępność: w magazynie
Duża liczba
Dostawa i płatność
Termin wysyłki
- Zamów z DPD (kurier lub punkty) do 19:30, a Twoją paczkę wysyłamy jeszcze dziś i dostarczymy jutro!
- Dotyczy dni roboczych (poniedziałek-piątek, z bez dni wolnych od pracy) oraz towarów dostępnych w magazynie.
- Pozostałe zamówienia realizujemy w terminie deklarowanym na stronie produktu.
- Czas oczekiwania na zamówienie = wysyłka + dostawa przez przewoźnika.
Dostawa i płatność
- Paczki dostarczamy wyłącznie na terenie Polski; od 249 zł dostawa GRATIS!
- Dla zamówień o wartości powyżej 500 zł wyłącznie płatność elektroniczna.


Przedpłata (Przelewy24)
do 249 zł
od 249 zł
Dostawa 
- Kurier DPD
12,99 zł
0 zł
1 dzień
- Odbiór w punktach DPD
10,99 zł
0 zł
1 dzień
- InPost Paczkomaty 24/7
12,99 zł
0 zł
1 dzień
- ORLEN Paczka
9,99 zł
0 zł
1-2 dni
- Odbiór w Punktach Poczta, Żabka
10,99 zł
0 zł
2 dni
- Pocztex
11,99 zł
0 zł
2 dni
- Odbiór w księgarni PWN
0 zł
0 zł
2-3 dni

Pobranie
do 249 zł
od 249 zł
Dostawa 
- Kurier DPD
16,99 zł
0 zł
1 dzień
- Odbiór w Punktach Poczta, Żabka
14,99 zł
0 zł
1-2 dni
- Pocztex
15,99 zł
0 zł
2 dni
Zarezerwuj i odbierz w księgarni stacjonarnej PWN

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych

Przedstawiamy wyjątkową publikację – Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych, czyli kompendium poświęcone tematyce metrologii i analizie powierzchni. Publikacja powstała dzięki kilkudziesięcioletniemu doświadczeniu w przemyśle oraz dokonaniom badawczym i naukowym jej Autora – profesora dr. hab. Stanisława Adamczaka profesora Politechniki Świętokrzyskiej oraz byłego (dwukrotnego) rektora tejże uczelni.

Autor w swojej książce przede wszystkim odnosi się do praktyki przemysłowej, publikacja jest więc bogata w treści przydatne w pracy inżynierskiej, zawiera bardzo dużo ilustracji oraz przykładów zastosowań opisywanych rozwiązań w praktyce.

Misją autora Metrologii geometrycznej powierzchni technologicznych było przedstawienie najbardziej aktualnych treści dotyczących metrologii – dotyczy to w szczególności najnowszych dokumentów normalizacyjnych, najnowocześniejszych narzędzi dostępnych metrologom, a także wykorzystaniu udoskonalonej technologii czy oprogramowaniu.

W publikacji tej Czytelnik będzie mógł przeczytać m.in. o:

- skomputeryzowanych systemach pomiarowych,

- tolerancjach geometrycznych,

- zarysach walcowości, prostoliniowości, płaskości, kulistości

- ocenie falistości oraz mikro- i nanochropowatości powierzchni.

Publikacja kierowana jest przede wszystkim do metrologów, technologów oraz konstruktorów urządzeń i aparatury pomiarowej, pracowników służb kontrolno-pomiarowych i utrzymania ruchu, przemysłu maszynowego i branż pokrewnych czy specjalistów projektowania przemysłowego. Z uwagi na przedstawioną tematykę książka nadaje się również jako lektura dla studentów I i II stopnia kierunków technicznych typu mechanika i budowa maszyn, inżynieria produkcji i materiałowa czy mechatronika, elektrotechnika, inżynieria medyczna czy logistyka.

We wprowadzeniu prof. S. Adamczak podkreśla, że „… Idea powstania niniejszej książki zrodziła się w wyniku mojej długoletniej – ponad 50-letniej działalności naukowej i współpracy z przemysłem głównie łożyskowym”. Jest to szczególna zaleta tej monografii, bowiem Autor zachował bardzo dobrą proporcję pomiędzy wiedzą teoretyczną, niezbędną do zrozumienia istoty pomiarów struktury powierzchni technologicznych a przykładami z praktyki przemysłowej. Wiedza zawarta w monografii obejmuje szerokie spektrum wiedzy od głównych pojęć  dotyczących selekcji (rozdzielania) informacji dotyczących struktury geometrycznej, stosowanej terminologii i metod pomiaru, analizy i oceny uzyskanych wyników oraz charakterystyk szerokiej gamy stosowanych przyrządów pomiarowych. Opracowanie charakteryzuje się zwięzłością opisu, klarownym objaśnieniem zasad działania przyrządów i systemów pomiarowych oraz realizowanych strategii pomiarowych. Z pełnym przekonaniem polecam publikację prof. Stanisława Adamczaka „Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu, falistość, mikro- i nanochropowatość” dla studentów kierunków inżynierskich - w szczególności dyscyplin inżynieria mechaniczna, inżynieria biomedyczna oraz inżynierów pracujących w przemyśle. Książka jest także godna polecenia słuchaczom studiów doktoranckich, bowiem zaprezentowane w niej metody i procedury analizy wyników pomiarów mają zastosowanie w różnych obszarach badań eksperymentalnych.
prof. dr hab. inż. Józef Gawlik, Politechnika Krakowska
Tematyka recenzowanej książki obejmuje zagadnienia normalizacyjne, techniczne i metodologiczne związane z pomiarami i analizami metrologicznymi, mającymi na celu takie scharakteryzowanie SGP, które będzie skorelowane z procesami wytwarzania. Jest to tematyka szeroka, bardzo uniwersalna i przez to dosyć złożona, ale niezwykle aktualna. W recenzowanej książce problematyka dotycząca zagadnień metrologicznych, związanych z oceną SGP, potraktowana została w sposób systemowy i kompleksowy. Jednocześnie pokazano jej praktyczne zastosowanie na wielu konkretnych przykładach, zaczerpniętych między innymi z przemysłu łożysk tocznych. (…) Na polskim rynku wydawniczym są dostępne książki dotyczące metrologii warstwy wierzchniej i struktury geometrycznej powierzchni. Ich tematyka dotyczy głównie pomiarów chropowatości powierzchni, zaś zagadnienia pomiarów falistości i odchyłek kształtu powierzchni są w nich często traktowane marginalnie. Tematyka recenzowanej książki obejmuje natomiast problematykę pomiaru wszystkich elementów struktury geometrycznej powierzchni. Szczególne miejsce zajmują w niej praktyczne sposoby pomiaru odchyłek kształtu i falistości powierzchni stosowane w nowoczesnym przemyśle maszynowym. (…) Recenzowana książka jest wartościową oryginalną pracą, której poziom merytoryczny jest wysoki. Wśród publikacji książkowych o podobnej tematyce nie tylko polskich, ale także anglojęzycznych, książka prof. Stanisława Adamczaka wyróżnia się umiejętnym podejściem – z jednej strony naukowym, a drugiej strony bardzo praktycznym – do pomiarów i oceny powierzchni technologicznych. (…) Ważną cechą książki jest także to, że sytuuje ona tematykę GPS – geometrycznej specyfikacji wyrobów, a także pomiarów SGP, na tle postępujących zmian w zakresie normalizacji oraz postępu technicznego. Autor książki analizując poszczególne zagadnienia odwołuje się do norm, patentów, innowacyjnych prac wdrożeniowych i oryginalnych rozwiązań technicznych zrealizowanych w przemyśle.
dr hab. inż. Czesław Łukianowicz, prof. Politechniki Koszalińskiej
 • Sposób dostarczenia produktu fizycznego
  Sposoby i terminy dostawy:
  • Odbiór osobisty w księgarni PWN - dostawa 2-3 dni robocze
  • Odbiór w InPost Paczkomaty 24/7 - dostawa 1 dzień roboczy
  • Kurier pocztowy (dostawa do domu lub pracy) - dostawa 2 dni robocze
  • Odbiór w Punktach Poczta, Żabka - dostawa 2 dni robocze
  • Punkty partnerskie ORLEN Paczka - dostawa 1-2 dni
  • Kurier (DPD) - dostawa 1 dzień roboczy
  Ważne informacje:
  Czas oczekiwania na zamówiony towar = czas wysyłki produktu + dostawa przez przewoźnika
  • Całkowity czas oczekiwania na realizację zamówienia jest sumą czasu wysyłki podanej na stronie każdego produktu oraz czasu potrzebnego przewoźnikowi na dostarczenie paczki. Podane terminy dotyczą zawsze dni roboczych (od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni wolnych od pracy).
  • Wysyłkę zamówień prowadzimy jedynie na terenie Polski.
  • Dostawa do Księgarni PWN, punktów ORLEN Paczka, stacji Orlen, sklepów Żabka oraz Paczkomatów InPost nie jest realizowana dla zamówień z płatnością przy odbiorze.
  • Cena towaru na fakturze VAT jest podwyższona o ewentualny koszt transportu.
  • W przypadku zamówienia kilku towarów koszt przesyłki wybranej przez Klienta zostanie podzielony i przyporządkowany proporcjonalnie do cen kupionych produktów.
  • Produkty dostępne w PRZEDSPRZEDAŻY wysyłane są po dacie premiery wydawniczej.
NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR
Fragment książki(pdf)
str. 184
106 KB
Fragment książki(pdf)
str. 26-27
116 KB
Fragment książki(pdf)
str. 110
102 KB
Fragment książki(pdf)
str. 54
40 KB
Fragment książki(pdf)
str. 321-322
82 KB
Fragment książki(pdf)
str. 111
80 KB

Przeczytaj fragment

NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR
Fragment książki(pdf)
str. 184
106 KB
Fragment książki(pdf)
str. 26-27
116 KB
Fragment książki(pdf)
str. 110
102 KB
Fragment książki(pdf)
str. 54
40 KB
Fragment książki(pdf)
str. 321-322
82 KB
Fragment książki(pdf)
str. 111
80 KB

Inni Klienci oglądali również

48,98 zł
64,90 zł

Metrologia

Podręcznik stanowi kompendium wiedzy z metrologii – dziedziny wiedzy towarzyszącej człowiekowi od dawna, zarówno w życiu codziennym, jak i w procesach wytwarzania wszelkich dóbr. Różne urządzenia pomiarowe są zainstalowane w ...
47,08 zł
54,60 zł

Kształcenie geometryczne w systemie pedagogicznym Marii Montessori

W książce ukazano, jak w przedszkolu i szkole dzieci kształcone zgodnie z założeniami pedagogiki Marii Montessori stopniowo odkrywają tajniki geometrii, korzystając pod kierunkiem nauczyciela ze specyficznych dla tego systemu edukacyjnego rozwojowych m...
31,60 zł
45,00 zł

POW Ilustrowany atlas architektury Powiśla

„POW - ilustrowany atlas architektury Powiśla” obejmuje obszar od Mariensztatu po Trasę Łazienkowską, od Skarpy Warszawskiej po brzeg Wisły i przedstawia 60 budynków, założeń architektonicznych, mostów, pomników i rzeźb...
38,22 zł
49,00 zł

Podstawy fizyki powierzchni półprzewodników

Książka powstała na podstawie wykładów, które Autorzy prowadzili dla studentów fizyki Wydziału Podstawowych Problemów Techniki na Politechnice Wrocławskiej.W książce przedstawiono:- podstawowe wiadomości na temat powierzchni...
24,73 zł
39,90 zł

Powierzchnia

Czterdziestoletnia Kinga znów wkracza na szlak cudów. Opuszcza Krościenko, w którym przed pięciu laty znalazła wiarę, nadzieję i miłość, by wraz z mężem ruszyć do Międzyzdrojów w upragnioną podróż poślubną. Choć czuje...
35,70 zł
49,77 zł

Pod powierzchnią

Książka Magdaleny Chrzan-Dętkoś stanowi bardzo ciekawą, naukowo udokumentowaną, prezentację najnowszych badań (w tym własnych) oraz klinicznych studiów przypadków kobiet z depresją poporodową. To rzetelne kompendium będzie drogowskazem w ...
27,12 zł
37,80 zł

Utrzymać się na powierzchni

Okazuje się, że większość badanych samotnych rodziców i osób długotrwale bezrobotnych uznaje, iż wskutek realizacji polityk warunkowego dochodu minimalnego i aktywnej integracji społecznej „z trudem utrzymuje się na powierzchni&rdqu...
50,61 zł
60,00 zł

Konflikty technologiczne

Książka wprowadza czytelnika w świat skomplikowanych konfliktów społecznych, których źródłem są niebezpieczne instalacje i projekty infrastrukturalne (np. elektrownie atomowe, składowiska odpadów, wielkie zapory wodne, maszt...
51,33 zł
59,00 zł

Technologiczne magnolie

Magnolia to dla mnie symbol trwania i stale odradzającego się piękna. Jest rośliną znaną od wieków. Niełatwo się ją uprawia. Tak też jest z wkraczaniem w świat nowoczesnych technologii – wiemy, że odzwierciedlają coś, co było w nas ...

Recenzje

Nikt nie dodał jeszcze recenzji. Bądź pierwszy!