MENU

Obliczenia technologiczne w przemyśle chemicznym

(Miękka)
5.00  [1 ocena]
Dodaj recenzję
Rozwiń szczegóły »
Cena katalogowa: 99,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 74,25 zł
Cena produktu

Cena katalogowa – rynkowa cena produktu, często jest drukowana przez wydawcę na książce.

Najniższa cena z 30 dni – najniższa cena sprzedaży produktu w księgarni z ostatnich 30 dni, obowiązująca przed zmianą ceny.

Wszystkie ceny, łącznie z ceną sprzedaży, zawierają podatek VAT.

85,14
Dodaj do schowka
Dostępność: w magazynie
Średnia liczba
Dostawa i płatność
Termin wysyłki
- Zamów z DPD (kurier lub punkty) do 19:30, a Twoją paczkę wysyłamy jeszcze dziś i dostarczymy jutro!
- Dotyczy dni roboczych (poniedziałek-piątek, z bez dni wolnych od pracy) oraz towarów dostępnych w magazynie.
- Pozostałe zamówienia realizujemy w terminie deklarowanym na stronie produktu.
- Czas oczekiwania na zamówienie = wysyłka + dostawa przez przewoźnika.
Dostawa i płatność
- Paczki dostarczamy wyłącznie na terenie Polski; od 299 zł dostawa GRATIS!
- Dla zamówień o wartości powyżej 500 zł wyłącznie płatność elektroniczna.


Przedpłata (Przelewy24)
do 299 zł
od 299 zł
Dostawa 
- Kurier DPD
12,49 zł
0 zł
1 dzień
- Odbiór w punktach DPD
10,99 zł
0 zł
1 dzień
- InPost Paczkomaty 24/7
13,99 zł
0 zł
1 dzień
- ORLEN Paczka
9,99 zł
0 zł
1 dzień
- Odbiór w Punktach Poczta, Żabka
10,99 zł
0 zł
2 dni
- Pocztex
11,99 zł
0 zł
2 dni
- Odbiór w księgarni PWN
0 zł
0 zł
2-3 dni

Pobranie
do 299 zł
od 299 zł
Dostawa 
- Kurier DPD
16,49 zł
0 zł
1 dzień
- Odbiór w Punktach Poczta, Żabka
14,99 zł
0 zł
1-2 dni
- Pocztex
15,99 zł
0 zł
2 dni
Zarezerwuj i odbierz w księgarni stacjonarnej PWN

Obliczenia technologiczne w przemyśle chemicznym

Książka wyjaśnia główne problemy występujące przy projektowaniu i prowadzeniu procesów w przemyśle chemicznym oraz omawia właściwości układów technologicznych. Omówione w niej przykłady obliczeń technologicznych dotyczą typowych procesów znajdujących zastosowanie w różnych zakładach przemysłu chemicznego. Publikacja przedstawia zasady organizacji procesów chemicznych w pojedynczych aparatach oraz w złożonych instalacjach przemysłowych, podstawy sporządzania bilansów technologicznych, zawierających informacje o przebiegu strumieni masy i energii (entalpii) w instalacjach produkcyjnych. Omawia problemy dynamiki procesów zachodzących w reaktorach przemysłowych w powiązaniu z kinetyką reakcji zachodzących w prostych i złożonych układach reagentów. Pokazuje działanie głównych układów technologicznych stosowanych w praktyce przemysłowej oraz zawiera wybrane przykłady procesów produkcyjnych prowadzonych w różnych gałęziach przemysłu chemicznego.

Książka jest przeznaczona dla osób studiujących technologię i inżynierię chemiczną na poziomie zaawansowanym oraz dla pracowników instytutów badawczych, zakładów przemysłowych i biur projektowych, którzy zamierzają pogłębić swoją wiedzę w zakresie obliczeń technologicznych dotyczących instalacji przemysłu chemicznego.


Patroni:


Patroni

Podręcznik zawiera zbiór zadań z rozwiązaniami z podstaw sporządzania bilansów technologicznych dla wybranych procesów bądź operacji jednostkowych w różnych gałęziach przemysłu chemicznego. Każdy kolejny zakres tematyczny poprzedzony jest krótkim wstępem teoretycznym. Celem zadań jest praktyczne poznanie zasad formułowania i rozwiązywania bilansów masy i energii zarówno dla procesów ustalonych jak i nieustalonych.  Przedstawione problemy obliczeniowe z pewnością ułatwią studentom zrozumienie zasad bilansowania procesów produkcyjnych, obliczania równań operacyjnych procesów w aparatach przemysłowych i pozwolą na nabycie umiejętności określania podstawowych wskaźników techniczno-ekonomicznych dla danej instalacji.W mojej ocenie, podręcznik będzie przydatny dla studentów inżynierii chemicznej i technologii chemicznej. Bardzo przejrzyście wyjaśnia zasady bilansu materiałowego i zależności makrokinetyczne dla reakcji chemicznych prowadzonych w reaktorach przemysłowych. Zadania z rozwiązaniami, wraz z komentarzem i uzupełniającymi wyjaśnieniami, z pewnością ułatwią osiąganie zakładanych efektów kształcenia dla takich form zajęć jak ćwiczenia rachunkowe czy zajęcia projektowe. 
dr hab. inż. Hanna Kierzkowska-Pawlak, prof. nadzw. PŁ, Politechnika Łódzka, Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska
Recenzowana książka została napisana przez zespół pracowników Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej (bez zaznaczenia, które jej części opracowali poszczególni współautorzy). W dużym stopniu została ona oparta na wydanym w 2013 r. przez to samo wydawnictwo podręczniku Technologia chemiczna. Ćwiczenia rachunkowe, opracowanym przez tych samych autorów. Jest to typowy podręcznik akademicki, w którym omówiono metodykę obliczeń technologicznych. Autorzy ograniczyli się głównie do procesów z udziałem reakcji chemicznych. Wynika to z dominacji takich właśnie procesów w pełnym cyklu produkcji w zakładach chemicznych. (…). Przedstawione w książce zagadnienia obliczeń ilości substratów, jak również koniecznej ilości doprowadzanego lub odprowadzanego ciepła, wymaganych aby analizowane przykładowe procesy przebiegały w optymalnych warunkach, zostały przedstawione w sposób jasny i zrozumiały dla Czytelnika posiadającego podstawową wiedzę z chemii i fizyki. Treść książki jako podręcznika akademickiego skonstruowano bardzo dobrze, szczególnie pod kątem przydatności dla studentów kierunku technologia chemiczna, ale zawiera ona też informacje cenne dla studentów innych kierunków studiów (np. inżynierii chemicznej), a ponadto dla projektantów instalacji przemysłu chemicznego. Świadczy to o dużym doświadczeniu praktycznym oraz dydaktycznym autorów.
Prof. dr hab. inż. Andrzej Heim, Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska, Politechnika Łódzka
Recenzowana książka jest podręcznikiem przygotowanym przez doświadczonych pracowników naukowo-dydaktycznych Wydziału Technologii Chemicznej Politechniki Warszawskiej i zawierającym informacje na poziomie podstawowym, niezbędne dla studentów technologii i inżynierii chemicznej. Zamieszczono w niej krótkie opisy podstaw teoretycznych, które następnie rozwinięto za pomocą licznych zadań. Układ tych zadań jest przyjazny dla Czytelnika i obejmuje organizację procesu, założenia upraszczające, cel obliczeń oraz kolejne etapy obliczeń prowadzące do liczbowych rozwiązań postawionego problemu, które zwieńczano użytecznymi komentarzami o analizowanych procesach. Taki układ zadań zachowano we wszystkich przykładach zamieszczonych w podręczniku. (…).Wyniki obliczeń są przedstawiane również w formie graficznej, co ułatwia Czytelnikowi ich interpretację. Podręcznik został wydany w przyjaznej dla Czytelnika formie graficznej oraz napisany jasnym i precyzyjnym językiem technicznym. Ta pozycja jest godna polecenia jako literatura pomocnicza do stosowania w obliczeniach reaktorów chemicznych i bilansów instalacji przemysłu chemicznego.
Prof. dr hab. inż. Zdzisław Jaworski, Instytut Inżynierii Chemicznej i Procesów Ochrony Środowiska, Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • Sposób dostarczenia produktu fizycznego
  Sposoby i terminy dostawy:
  • Kurier DPD - dostawa 1 dzień roboczy
  • Punkty odbioru DPD - dostawa 1 dzień roboczy
  • InPost Paczkomaty 24/7 - dostawa 1 dzień roboczy
  • ORLEN Paczka - dostawa 1 dzień roboczy
  • Odbiór w Punktach Poczta, Żabka - dostawa 2 dni robocze
  • Pocztex (dostawa do domu lub pracy) - dostawa 2 dni robocze
  • Odbiór osobisty w księgarni PWN - dostawa 2-3 dni robocze
  Ważne informacje:
  Czas oczekiwania na zamówiony towar = czas wysyłki produktu + dostawa przez przewoźnika
  • Całkowity czas oczekiwania na realizację zamówienia jest sumą czasu wysyłki podanej na stronie każdego produktu oraz czasu potrzebnego przewoźnikowi na dostarczenie paczki. Podane terminy dotyczą zawsze dni roboczych (od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni wolnych od pracy).
  • Wysyłkę zamówień prowadzimy jedynie na terenie Polski.
  • Dostawa do Księgarni PWN, punktów ORLEN Paczka, stacji Orlen, sklepów Żabka oraz Paczkomatów InPost nie jest realizowana dla zamówień z płatnością przy odbiorze.
  • Cena towaru na fakturze VAT jest podwyższona o ewentualny koszt transportu.
  • W przypadku zamówienia kilku towarów koszt przesyłki wybranej przez Klienta zostanie podzielony i przyporządkowany proporcjonalnie do cen kupionych produktów.
  • Produkty dostępne w PRZEDSPRZEDAŻY wysyłane są po dacie premiery wydawniczej.
NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR
Obliczenia_technologiczne-60-61.pdf(pdf)
96 KB
Obliczenia_technologiczne-84-85.pdf(pdf)
108 KB
Obliczenia_technologiczne-56-57.pdf(pdf)
118 KB

Przeczytaj fragment

NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR
Obliczenia_technologiczne-60-61.pdf(pdf)
96 KB
Obliczenia_technologiczne-84-85.pdf(pdf)
108 KB
Obliczenia_technologiczne-56-57.pdf(pdf)
118 KB

Inni Klienci oglądali również

51,20 zł
60,00 zł

Konflikty technologiczne

Książka wprowadza czytelnika w świat skomplikowanych konfliktów społecznych, których źródłem są niebezpieczne instalacje i projekty infrastrukturalne (np. elektrownie atomowe, składowiska odpadów, wielkie zapory wodne, maszt...
44,64 zł
59,90 zł

Kompetencje pracowników organizacji w Przemyśle 4.0. Perspektywa pokolenia Z

Głównym celem niniejszej monografii jest identyfikacja współczesnych kierunków rozwoju koncepcji zarządzania zasobami ludzkimi w obszarze kształtowania kompetencji pracowniczych. Ponadto zamierzeniem Autorów jest opracowanie...
36,76 zł
49,99 zł

Wciśnij reset. Triumfy i fakapy w przemyśle gier wideo

Autor bestselleru Krew, pot i piksele powraca z kolejną dogłębną, zakulisową analizą branży gier wideo. Opowiada, jak upadały najgłośniejsze studia ostatniej dekady, snując opowieści – te triumfalne i te tragiczne – o tym, co stało się potem. Przemysł...
26,01 zł
32,00 zł

Zarządzanie talentami w przedsiębiorstwach chemicznych w kontekście Przemysłu 4.0

Zarządzanie talentami to koncepcja obejmująca działania wpisujące się w obszar polityki personalnej związanej z tworzeniem specjalnych programów rozwojowych dla pracowników o największym potencjale rozwojowym. Przedsiębiorstwa chemiczne, ...
12,08 zł
16,00 zł

Zagadki chemiczne TUTORa

"Zagadki chemiczne TUTORa" dra Zdzisława Głowackiego to nowość na rynku wydawniczym. Są to zestawy zagadek chemicznych wzorowanych na testach na inteligencję. Testy te wymagają logicznego, ścisłego myślenia oraz podstawowej wiedzy chemicznej....
35,22 zł
47,25 zł

Obliczenia ewolucyjne w projektowaniu układów cyfrowych

SPIS TREŚCIPrzedmowaO autorzeRozdział 1. Wstęp1.1. Główny cel książki1.2. Układ książkiRozdział 2. Charakterystyka algorytmów ewolucyjnych2.1. Algorytmy ewolucyjne
32,85 zł
45,00 zł

Zadania z konkursów chemicznych dla gimnazjalistów

"Zadania z konkursów chemicznych dla gimnazjalistów" to książka, w której zostały zebrane zestawy zadań konkursowych z kilku województw (kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego, pomorskiego i wielkopo...
70,31 zł
79,00 zł

Obliczenia kwantowe dla każdego

Książka jest przystępnym wprowadzeniem do nowej, fascynującej dziedziny teorii obliczeń. Obliczenia kwantowe to przepiękne spotkanie fizyki kwantowej z informatyką. Najbardziej zaskakujące idee fizyki XX wieku pozwalają nam zupełnie zmienić sposób m...
25,00 zł
34,00 zł

Chemia organiczna w zadaniach dla uczestników konkursów chemicznych

"Chemia organiczna w zadaniach dla uczestników konkursów chemicznych" jest książką obejmującą swoim zakresem prawie wszystkie zagadnienia, z jakimi może się spotkać uczeń w trakcie nauki chemii organicznej. Zebrane w niej zadan...

Recenzje

Nikt nie dodał jeszcze recenzji. Bądź pierwszy!