MENU

Podstawy bankowości z zadaniami

(Miękka)
0.00  [ 0 ocen]
Dodaj recenzję
Rozwiń szczegóły »
Produkt niedostępny
Dodaj do schowka

Podstawy bankowości z zadaniami

Nowe, zmienione wydanie uznanego podręcznika, uzupełnione o zadania nawiązujące do treści merytorycznych.

Najważniejsze zalety podręcznika to:

 • dostosowanie do minimum programowego przedmiotu Podstawy bankowości;
 • zamieszczenie pytań i zadań dających możliwość samodzielnego sprawdzenia i utrwalenia zdobytej wiedzy;
 • przystępny język;
 • szczegółowy spis treści.

Tym co wyróżnia tę publikację jest bardzo przejrzysty układ i stosunkowo prosty język, co sprawi że publikacja będzie bardzo przydatna w nauczaniu mniej rozbudowanych programów bankowości, np. na studiach zaocznych i wieczorowych.(...) Dla mnie szczególną zaletą podręcznika jest uzupełnienie prawie każdego rozdziału o zestaw pytań i krótkich zadań, albowiem bankowość jest nauką praktyczną - ważniejsza jest umiejętność odpowiedzi na pytania dotyczące np. stop procentowych, opłacalności kredytu, kapitału bankowego itp., niż recytowanie "teorii" przez studenta.
dr hab. Ewa Miklaszewska, Akademia Ekonomiczna w Krakowie
"Podstawy bankowości z zadaniami" to podręcznik napisany jasnym i zwięzłym językiem, pozwalający na szybkie opanowanie podstaw wiedzy o bankowości. Syntetyczne ujęcie problematyki nie zawsze pozwoliło Autorom na dostatecznie szerokie przedstawienie niektórych zagadnień związanych z rynkiem bankowym, dlatego na końcu opracowania został zamieszczony wykaz "Wybrana literatura" dla czytelników, którzy chcą poznać wybrane zagadnienia szerzej i głębiej.(...) Publikacja stanowi kompedium wiedzy dla studentów i słuchaczy kursów bankowości. Równocześnie, poprzez dołączenie ćwiczeń oraz pytań, jest bardzo potrzebną i oczekiwaną pomocą dla wykładowców i nauczycieli przedmiotu "podstawy bankowości". Proponowane zadania o zróżnicowanym poziomie trudności, uwzględniają różne możliwości studentów, charakter uczelni czy kursu.
dr Monika Szafrańska, Akademia Rolnicza w Krakowie
W nowej książce dodano przede wszystkim część praktyczną, tj. ćwiczenia i pytania kontrolne, mające zarówno charakter zadań do rozwiązania, wymagających przeprowadzenia analizy i obliczeń, jak również pytań sprawdzających stopień utrwalenia treści poszczególnych części materiału.(...) Niewątpliwie bardzo ważnym atutem omawianej książki jest prosty język i przystępny tok prowadzonego wywodu, związany z dążeniem do ilustrowania omawianych pojęć, podmiotów i zjawisk licznymi przykładami wziętymi z życia, tzn. z praktyki bankowej, rozumianej jako "kuchnia bankowa" (procedury wewnątrzbankowe) oraz z obserwacji zachowań i oczekiwań klientów banków. Połączenie tych dwu spojrzeń w toku wykładu podstawowego z bankowości jest konieczne z dwóch względów. Po pierwsze, ułatwi współpracę z bankami późniejszym absolwentom wyższych uczelni, którzy nie podejmą pracy w bankowości. Po drugie, może zachęcić studentów do dalszej specjalizacji w dziedzinie bankowości.
dr Barbara Woźniak, Wyższa Szkoła Ekonomiczno–Informatyczna w Warszawie
Na uzanie zasługuje narracja podręcznika, która prowadzona jest językim przystępnym i zrozumiałym. Co więcej, nie dotyczy ona tylko kwestii doktrynalnych, akademickich, ale także i tych związanych z codziennym funkcjonowaniem banków.Przykłady z praktyki, ubarwione licznymi diagramami i wykresami pozwalają czytelnikowi lepiej zrozumieć opisywaną problematykę. (...) Podsumowując uznać należy, iż podręcznik w pełni zasługuje na pozytywną ocenę i z powodzeniem wykorzystywany może być zarówno na kierunkach o profilu ekonomicznym, jak i prawnym.
dr Tomasz Nieborak, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Niewątpliwą zaletą publikacji jest przejrzysty i nieskomplikowany sposób wypowiedzi. Konstrukcja pracy dostosowana jest do minimum programowego wykładów z podstaw bankowości i obejmuje charakterystykę systemu bankowego oraz działalności banków komercyjnych.(...) Dużym walorem podręcznika są umieszczone na końcu każdego rozdziału pytania i zadania, pozwalające studentom na lepsze przygotowanie się do egzaminów.
dr Joanna Cichorska, Akademia Ekonomiczna w Katowicach
Jest to podręcznik zwarty, całościowo aczkolwiek w skrócie ujmujący najważniejsze zagadnienia z bankowości, począwszy od historii banków i systemu bankowego w Polsce a na rodzajach współczesnych operacji bankowych kończąc.(...) Bardzo ciekawie autorzy prezentują rodzaje usług bankowych, z uwzględnieniem i wyjaśnieniem na wstępnie struktury bilansu banków, dzięki czemu łatwiej czytelnikowi zrozumieć specyfikę działania przedsiębiorstwa bankowego. Wyjątkowo przystępnie opisane są rodzaje operacji pasywnych, metody pozyskiwania pieniądza przez bank a także sposób naliczania odsetek od lokat terminowych.
mgr Małgorzata Witkowska-Masłowska, Akademia Ekonomiczna w Poznaniu
Autorzy starają się przybliżyć podstawowe obszary działalności banku w gospodarce rynkowej w podziale na trzy główne typy operacji bankowych (tj. bierne, czynne i pośredniczące), ze zwróceniem uwagi na główne źródła zysku banku. Treść pracy w pełni oddaje obszar zakreślony w tytule.Ponadto wywód uzupełniają przytaczane przykłady z praktyki bankowej oraz zadania (pytania) wraz z odpowiedziami, które pozwalają czytelnikowi na samodzielne sprawdzenie przyswojonych treści. (...) Lektura Podstaw bankowości nie wymaga zatem od czytelnika uprzedniego specjalnego studiowania tematyki bankowej w celu zrozumienia treści.
dr Witold Gradoń, Akademia Ekonomiczna w Katowicach
 • Sposób dostarczenia produktu fizycznego
  Sposoby i terminy dostawy:
  • Kurier DPD - dostawa 1 dzień roboczy
  • Punkty odbioru DPD - dostawa 1 dzień roboczy
  • InPost Paczkomaty 24/7 - dostawa 1 dzień roboczy
  • ORLEN Paczka - dostawa 1 dzień roboczy
  • Odbiór w Punktach Poczta, Żabka - dostawa 2 dni robocze
  • Pocztex (dostawa do domu lub pracy) - dostawa 2 dni robocze
  • Odbiór osobisty w księgarni PWN - dostawa 2-3 dni robocze
  Ważne informacje:
  Czas oczekiwania na zamówiony towar = czas wysyłki produktu + dostawa przez przewoźnika
  • Całkowity czas oczekiwania na realizację zamówienia jest sumą czasu wysyłki podanej na stronie każdego produktu oraz czasu potrzebnego przewoźnikowi na dostarczenie paczki. Podane terminy dotyczą zawsze dni roboczych (od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni wolnych od pracy).
  • Wysyłkę zamówień prowadzimy jedynie na terenie Polski.
  • Dostawa do Księgarni PWN, punktów ORLEN Paczka, stacji Orlen, sklepów Żabka oraz Paczkomatów InPost nie jest realizowana dla zamówień z płatnością przy odbiorze.
  • Cena towaru na fakturze VAT jest podwyższona o ewentualny koszt transportu.
  • W przypadku zamówienia kilku towarów koszt przesyłki wybranej przez Klienta zostanie podzielony i przyporządkowany proporcjonalnie do cen kupionych produktów.
  • Produkty dostępne w PRZEDSPRZEDAŻY wysyłane są po dacie premiery wydawniczej.
NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR

Przeczytaj fragment

Inni Klienci oglądali również

35,74 zł
46,20 zł

Rozwiązujemy zadania z analizy matematycznej Część 3

Niniejsza książka stanowi trzecią i ostatnią część zbioru zadań . Obejmuje materiał, znajomości którego wymaga się od studentów na kierunkach ścisłych uczelni wyższych w ramach trzech semestrów zajęć z analizy matematycznej. W te...
27,84 zł
39,90 zł

C++ Zadania z programowania z przykładowymi rozwiązaniami

Poznaj język C++ od strony praktycznejC++ to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych i najpotężniejszych języków programowania. Znajduje zastosowanie w tworzeniu systemów operacyjnych, sterowników przemysłowych, bibliotek, ...
55,13 zł
79,00 zł

Podstawy wizualizacji danych

Aby skutecznie przekazać wiedzę płynącą z zebranych danych, szczególnie w przypadku nauk przyrodniczych, ekonomicznych i społecznych, warto sięgnąć po narzędzia do wizualizacji. Nie jest to trywialne zadanie: często trzeba korzystać z coraz więk...
21,21 zł
23,00 zł

Powtórka przed maturą Matematyka Zadania Zakres podstawowy

Ponad 800 zadań z zakresu matematyki licealnej na poziomie podstawowym na pewno będzie nieocenioną pomocą w przygotowaniu do obowiązkowej matury z matematyki.
24,43 zł
32,99 zł

Moje pierwsze zadania przedszkolaka Akademia mądrego dziecka

Moje pierwsze zadania przedszkolaka to kolorowa książeczka z klapkami zachęcająca małego czytelnika do poznawania cyfr, kolorów, kształtów i prostego dodawania. Razem ze zwierzątkami dowiadujemy się jak spakować się do przedszkola, jak miło można spędz...
48,15 zł
69,00 zł

C++ Zadania zaawansowane

C++ to język szerokiego zastosowania - od prostych programów konsolowych po zadania specjalne. Jest przenośny i niezależny od platformy, pozwala na samodzielne zarządzanie pamięcią, a przez kompilację do niskopoziomowego kodu zapewnia szereg opt...
41,52 zł
59,90 zł

MATURA 2024 - Język Polski. Zadania.

Autorski zestaw 624 zadań dotyczy WSZYSTKICH LEKTUR obowiązujących na egzaminie maturalnym (w zakresie podstawowym). Większość poleceń służy powtórzeniu zagadnień historycznoliterackich i jest związanych z utworami, których znajomością tr...
20,54 zł
29,99 zł

Psi Patrol Zadania w okienkach Dzielna załoga

Poznaj dzielną załogę Psiego Patrolu! Policz! Ile jest pojazdów piesków? Wskaż! Jaki strój na karnawał najbardziej ci się podoba? Zgadnij! Jakie są smakołyki małpek? Rozwiązuj zadania i baw się jednocześnie.
30,47 zł
42,00 zł

Chemia Trening Elektrochemia Repetytorium i zadania

Od Autorów"Inspiracją do powstania niniejszego opracowania stały się zajęcia prowadzone przez nas w ramach Warsztatów Maturalnych – „Ostatni dzwonek przed maturą”, organizowanych na Wydziale Chemii Uniwersytet...

Recenzje

Nikt nie dodał jeszcze recenzji. Bądź pierwszy!