MENU

Teoretyczne i praktyczne aspekty zarządzania finansami przedsiębiorstwa

(Miękka)
3.80  [ 12 ocen ]
 Dodaj recenzję
Rozwiń szczegóły »
Cena katalogowa: 89,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 77,43 zł
Cena produktu

Cena katalogowa – rynkowa cena produktu, często jest drukowana przez wydawcę na książce.

Najniższa cena z 30 dni – najniższa cena sprzedaży produktu w księgarni z ostatnich 30 dni, obowiązująca przed zmianą ceny.

Wszystkie ceny, łącznie z ceną sprzedaży, zawierają podatek VAT.

66,75
Dodaj do schowka
Dostępność: w magazynie
Duża liczba
Dostawa i płatność
Termin wysyłki
- Zamów z DPD (kurier lub punkty) do 19:30, a Twoją paczkę wysyłamy jeszcze dziś i dostarczymy jutro!
- Dotyczy dni roboczych (poniedziałek-piątek, z bez dni wolnych od pracy) oraz towarów dostępnych w magazynie.
- Pozostałe zamówienia realizujemy w terminie deklarowanym na stronie produktu.
- Czas oczekiwania na zamówienie = wysyłka + dostawa przez przewoźnika.
Dostawa i płatność
- Paczki dostarczamy wyłącznie na terenie Polski; od 249 zł dostawa GRATIS!
- Dla zamówień o wartości powyżej 500 zł wyłącznie płatność elektroniczna.


Przedpłata (Przelewy24)
do 249 zł
od 249 zł
Dostawa 
- Kurier DPD
12,49 zł
0 zł
1 dzień
- Odbiór w punktach DPD
10,99 zł
0 zł
1 dzień
- InPost Paczkomaty 24/7
13,99 zł
0 zł
1 dzień
- ORLEN Paczka
9,99 zł
0 zł
1 dzień
- Odbiór w Punktach Poczta, Żabka
10,99 zł
0 zł
2 dni
- Pocztex
11,99 zł
0 zł
2 dni
- Odbiór w księgarni PWN
0 zł
0 zł
2-3 dni

Pobranie
do 249 zł
od 249 zł
Dostawa 
- Kurier DPD
16,49 zł
0 zł
1 dzień
- Odbiór w Punktach Poczta, Żabka
14,99 zł
0 zł
1-2 dni
- Pocztex
15,99 zł
0 zł
2 dni
Zarezerwuj i odbierz w księgarni stacjonarnej PWN

Teoretyczne i praktyczne aspekty zarządzania finansami przedsiębiorstwa

Podręcznik kompleksowo ujmuje podstawowe problemy związane z zarządzaniem finansami przedsiębiorstw, a w szczególności:

 • analizę finansową przedsiębiorstwa,
 • prognozowanie potrzeb finansowych,
 • planowanie i ocenę opłacalności przedsięwzięć inwestycyjnych,
 • zarządzanie kapitałem obrotowym,
 • inwestycje finansowe,
 • analizę kosztu kapitału przedsiębiorstwa.

Każdy rozdział jest zakończony zestawem pytań kontrolnych i bibliografią. Zaletą pracy jest oparcie jej na polskiej praktyce zarządzania finansami przedsiębiorstw.

Opinie o książce:

[...] Staranność wywodów i dociekliwość Autora sprawiają, że niektóre wnioski niemalże nasuwają się automatycznie, wskazując na konieczność ostrożności w ferowaniu pochopnych sądów na temat oceny kondycji biznesu [...].

(prof. dr hab. Elżbieta Mączyńska, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie)

[...] Na tle innych opracowań, których na rynku pojawia się coraz więcej, praca W. Dębskiego wyróżnia się klarownością, zwartością i jasnym językiem. Autor potrafi sprawy trudne dotyczące finansów przedstawić w sposób zrozumiały dla młodych adeptów nauk ekonomicznych i pokrewnych [...].

(prof. dr hab. Bogdan Klepacki, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie)

[...] Oryginalność opracowania polega na przedstawieniu w jednej książce zagadnień, które zazwyczaj omawiane są w odrębnych opracowaniach [...].

(prof. dr hab. Aurelia Bielawska, Uniwersytet Szczeciński)

Książka W. Dębskiego jest użytecznym kompendium wiedzy na temat zarządzania finansami przedsiębiorstwa. W książce przedstawiono w sposób przejrzysty i przystępny różne aspekty zarządzania finansami przedsiębiorstwa, wartość pieniądza w czasie, sprawozdawczość finansową, analizę finansową, planowanie finansowe, ocenę projektów inwestycyjnych, zarządzanie kapitałem obrotowym oraz koszt i struktura kapitału.(...) Logiczny układ podręcznika i liczne przykłady liczbowe ilustrujące omawianą tematykę to silne strony tej pozycji literaturowej. (...) Książka jest pozycją godną polecenia przede wszystkim dla studentów nauk ekonomicznych oraz dla osób rozpoczynających swoją zawodową "przygodę" w działach odpowiedzialnych za zarządzanie finansami w przedsiębiorstwie.
prof. dr hab. Krzysztof Marecki, Szkoła Główna Handlowa
Za główną zaletę publikacji uznać należy zawarcie w niej syntetycznie ujętych najważniejszych problemów zarządzania finansami przedsiębiorstwa, przez co publikacja nosi charakter kompleksowego opracowania. (...) Opisy i analizy zagadnień wykazują dużą klarowność i zarazem są przystępne dla czytelnika, przez co tekst w swej warstwie diagnostycznej jest zrozumiały i tworzy dobrą podstawę dla podjęcia bardziej szczegółowych rozważań, opartych na dogłębniejszej analizie ocenianych kwestii.(...) Wysoko należy też ocenić jakość materiału ilustracyjnego zawartego w publikacji. Są to głównie tabele i rysunki, korespondujące wyraźnie z tekstem.
prof. dr hab. Jan Duraj, Uniwersytet Łódzki
Wyrażam przekonanie, że książka prof. W. Dębskiego całkowicie spełnia oczekiwania czytelników, pragnących poznać tajniki finansów przedsiębiorstwa oraz pogłębić wiedzę dotyczącą tej części problematyki.(...) Autor koncentruje się tu na zasadniczych zagadnieniach uzupełnianych trafnymi, jasnymi przykładami liczbowymi, ściśle związanymi z praktyką gospodarczą. Jest to swoista sztuka, zaś całość świadczy o znakomicie opanowanym warsztacie edukacyjnym Prof. W. Dębskiego, tak charakterystycznym dla Jego całego, bogatego dorobku.
dr hab. Jacek Grzywacz, Szkoła Główna Handlowa
Recenzowana praca stanowi oryginalną prezentację zagadnienia naukowego jakim jest praktyczne i teoretyczne zarządzanie finansami przedsiębiorstwa. Każdy rozdział kończy się zestawem pytań oraz zalecaną literaturą. Ułatwia to przyswajanie przez studentów wiedzę oraz umożliwia dalsze jej pogłębianie.(...) Książka prezentuje podstawowe zagadnienia dotyczące zasad, narzędzi i technik finansowych wykorzystywanych w zarządzaniu finansami przedsiębiorstwa. (...) Dla studentów kierunku ekonomii, marketingu i finanse, czy też finanse i bankowość będzie stanowił aktualny i wartościowy podręcznik.
dr hab. Bożena Kołosowska, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Książka autorstwa Wiesława Dębskiego stanowi szerokie spektrum wiedzy z zakresu zarządzania finansami przedsiębiorstw. Autor, wychodząc od przedstawienia istoty i funkcji zarządzania finansami, w kolejnych rozdziałach koncentruje się głównie na najistotniejszych elementach zarządzania kapitałem. Czytelnik znajdzie tutaj omówione zagadnienia z dziedziny analizy finansowej, planowania potrzeb finansowych i przedsięwzięć inwestycyjnych.(...) Niezwykle istotne są też fragmenty książki dotyczące zarządzania kapitałem obrotowym w przedsiębiorstwie i wskazujące na sposoby pozyskiwania kapitału oraz jego wyceny. Główną zaletą książki jest fakt, że autor w niezwykle przystępny sposób powiązał wiedzę teoretyczną z praktycznymi aspektami zarządzania finansami w przedsiębiorstwie. Publikacja obfituje w liczne przykłady, poparte wyjaśnieniami i materiałami ilustracyjnymi. Autor, wykorzystując własne doświadczenia zdobyte w praktyce, stara się w jak najbardziej wizualny i przystępny sposób wyjaśnić omawiane kwestie. W książce znaleźć można również wiele odwołań do literatury zagranicznej.
mgr inż. Zuzanna Ostaszewska, Politechnika Częstochowska
Pytania kontrolne umieszczone na końcu każdego rozdziału pozwalają na lepsze przyswojenie nowych zagadnień a spis literatury umożliwia poszerzenie wiadomości z obszaru zainteresowań czytelnika. Z kolei indeks rzeczowy na końcu książki oraz słowa kluczowe na początku każdego rozdziału pozwalają na szybkie odszukanie potrzebnych zagadnień. Dzięki temu podręcznik może być wykorzystywany do samodzielnej pracy studentów.(...) Konstrukcja podręcznika jest zwarta i przejrzysta. W logicznie ułożonych rozdziałach w sposób kompleksowy przedstawiono wiedzę z różnych obszarów zarządzania finansami firmy - od zagadnień wstępnych, poprzez: elementy analizy finansowej oraz informacje dotyczące prognozowania i planowania potrzeb finansowych, podejmowanie decyzji inwestycyjnych, następnie - zarządzanie kapitałem obrotowym, wykorzystanie rynku kapitałowego w procesie zarządzania finansami przedsiębiorstwa po zagadnienia związane z kształtowaniem struktury i kosztu kapitału przedsiębiorstwa. Każdy rozdział stanowi całościowe omówienie jednego z obszarów zarządzania finansami przedsiębiorstwa - zawiera informacje wprowadzające, następnie zagadnienia teoretyczne zilustrowane wykresami lub tabelami oraz przykłady praktyczne objaśniające w sposób przystępny prezentowaną wcześniej wiedzę teoretyczną.
mgr Joanna Błach, Akademia Ekonomiczna w Katowicach
 • Sposób dostarczenia produktu fizycznego
  Sposoby i terminy dostawy:
  • Odbiór osobisty w księgarni PWN - dostawa 2-3 dni robocze
  • Odbiór w InPost Paczkomaty 24/7 - dostawa 1 dzień roboczy
  • Kurier pocztowy (dostawa do domu lub pracy) - dostawa 2 dni robocze
  • Odbiór w Punktach Poczta, Żabka - dostawa 2 dni robocze
  • Punkty partnerskie ORLEN Paczka - dostawa 1-2 dni
  • Kurier (DPD) - dostawa 1 dzień roboczy
  Ważne informacje:
  Czas oczekiwania na zamówiony towar = czas wysyłki produktu + dostawa przez przewoźnika
  • Całkowity czas oczekiwania na realizację zamówienia jest sumą czasu wysyłki podanej na stronie każdego produktu oraz czasu potrzebnego przewoźnikowi na dostarczenie paczki. Podane terminy dotyczą zawsze dni roboczych (od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni wolnych od pracy).
  • Wysyłkę zamówień prowadzimy jedynie na terenie Polski.
  • Dostawa do Księgarni PWN, punktów ORLEN Paczka, stacji Orlen, sklepów Żabka oraz Paczkomatów InPost nie jest realizowana dla zamówień z płatnością przy odbiorze.
  • Cena towaru na fakturze VAT jest podwyższona o ewentualny koszt transportu.
  • W przypadku zamówienia kilku towarów koszt przesyłki wybranej przez Klienta zostanie podzielony i przyporządkowany proporcjonalnie do cen kupionych produktów.
  • Produkty dostępne w PRZEDSPRZEDAŻY wysyłane są po dacie premiery wydawniczej.
NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR

Przeczytaj fragment

Inni Klienci oglądali również

94,83 zł
109,00 zł

Stomatologia neuromięśniowa w nowoczesnej protetyce rekonstrukcyjnej w aspekcie ustalania wysokości

Publikacja Stomatologia neuromięśniowa w nowoczesnej protetyce rekonstrukcyjnej w aspekcie ustalania wysokości zwarcia centralnego to kompleksowe zestawianie wskazówek praktycznych, jak postępować klinicznie w rekonstrukcjach protetycznych. Autor skonc...
75,24 zł
89,00 zł

Prawo gospodarcze Aspekty publicznoprawne

Podręcznik obejmuje całość zagadnień związanych z jedną z najbardziej rozwijających się gałęzi prawa, określaną jako publiczne prawo gospodarcze lub administracyjne prawo gospodarcze, tj. m.in.:• genezę interwencjonizmu państwa w gospodarkę,...
87,78 zł
119,00 zł

Zakładowy Plan Kont - praktyczne przykłady księgowań

„Zakładowy Plan Kont” to praktyczny komentarz zawierający omówienie zasad funkcjonowania poszczególnych kont syntetycznych oraz charakterystykę operacji ewidencjonowanych na tych kontach. Opracowanie zawiera przykładową dekret...
25,03 zł
43,00 zł

O ziemię naszą nie waszą Ideowe aspekty procesów narodotwórczych w Europie Środkowej i Wschodniej

Dzieje Europy Środkowej i Wschodniej to poniekąd historia polsko-rosyjskiej rywalizacji o rząd dusz nad mieszkańcami Litwy i Rusi – dzisiejszej Litwy, Białorusi i Ukrainy. Artykuły zgromadzone w niniejszym tomie pozwalają lepiej zrozumieć, jak ks...
27,85 zł
39,90 zł

Arkusze Google Ćwiczenia praktyczne

Policz to szybko i sprawnieArkusze Google są sieciowym odpowiednikiem Excela, programu szeroko rozpowszechnionego, nauczanego w szkołach i stosowanego w wielu firmach i urzędach. Dlatego ich twórcy starali się stworzyć środowisko pra...
55,77 zł
74,90 zł

Finanse

Podręcznik obejmuje wiedzę o organizacji i funkcjonowaniu finansów zarówno w ujęciu makro-, jak i mikroekonomicznym. Autor przedstawił m.in. istotę finansów i rozumienie tego pojęcia we współczesnej gospodarce, kategorie fin...
10,27 zł
14,99 zł

Rośliny ozdobne z kwiatów Poradnik praktyczny

Idealny ogród trudno sobie wyobrazić bez kwiatów – roślin jednorocznych, dwuletnich, wieloletnich i krzewinek, zachwycających bogactwem kształtów, kolorów i zapachów. Piękny ogród, wbrew pozorom, nie wyma...
60,75 zł
69,00 zł

Grypa Praktyczne Kompendium

Książka „Grypa. Praktyczne kompendium” wydanie 2 porządkuje wiedzę o jednej z najgroźniejszych chorób. Autorzy omawiają zagadnienia historyczne i współczesne rozprzestrzeniania się wirusa grypy. Opisują, w jaki spo...
57,62 zł
69,00 zł

Finanse i prawo finansowe

Podręcznik zawiera jasne i zwięzłe ujęcie najnowszych rozwiązań systemu finansowego w Polsce.Wykład obejmuje zagadnienia z zakresu finansów i prawa finansowego, m.in.:- zasady funkcjonowania publicznej gospodarki finansowej i jej pow...

Recenzje

Nikt nie dodał jeszcze recenzji. Bądź pierwszy!