MENU

Podstawy finansów

(Miękka)
3.80  [ 32 oceny ]
 Dodaj recenzję
Rozwiń szczegóły »
Cena katalogowa: 69,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 60,03 zł
Cena produktu

Cena katalogowa – rynkowa cena produktu, często jest drukowana przez wydawcę na książce.

Najniższa cena z 30 dni – najniższa cena sprzedaży produktu w księgarni z ostatnich 30 dni, obowiązująca przed zmianą ceny.

Wszystkie ceny, łącznie z ceną sprzedaży, zawierają podatek VAT.

58,65
Dodaj do schowka
Dostępność: w magazynie
Średnia liczba
Dostawa i płatność
Termin wysyłki
- Zamów z DPD (kurier lub punkty) do 19:30, a Twoją paczkę wysyłamy jeszcze dziś i dostarczymy jutro!
- Dotyczy dni roboczych (poniedziałek-piątek, z bez dni wolnych od pracy) oraz towarów dostępnych w magazynie.
- Pozostałe zamówienia realizujemy w terminie deklarowanym na stronie produktu.
- Czas oczekiwania na zamówienie = wysyłka + dostawa przez przewoźnika.
Dostawa i płatność
- Paczki dostarczamy wyłącznie na terenie Polski; od 299 zł dostawa GRATIS!
- Dla zamówień o wartości powyżej 500 zł wyłącznie płatność elektroniczna.


Przedpłata (Przelewy24)
do 299 zł
od 299 zł
Dostawa 
- Kurier DPD
12,99 zł
0 zł
1 dzień
- Odbiór w punktach DPD
10,99 zł
0 zł
1 dzień
- InPost Paczkomaty 24/7
12,99 zł
0 zł
1 dzień
- ORLEN Paczka
9,99 zł
0 zł
1-2 dni
- Odbiór w Punktach Poczta, Żabka
10,99 zł
0 zł
2 dni
- Pocztex
11,99 zł
0 zł
2 dni
- Odbiór w księgarni PWN
0 zł
0 zł
2-3 dni

Pobranie
do 299 zł
od 299 zł
Dostawa 
- Kurier DPD
16,99 zł
0 zł
1 dzień
- Odbiór w Punktach Poczta, Żabka
14,99 zł
0 zł
1-2 dni
- Pocztex
15,99 zł
0 zł
2 dni
Zarezerwuj i odbierz w księgarni stacjonarnej PWN

Podstawy finansów

Nowoczesny podręcznik do przedmiotów: Podstawy nauki o finansach i Finanse na studiach licencjackich i magisterskich na kierunkach - Finanse i bankowość oraz Zarządzanie i marketing.

Książka składa się z 4 części i prezentuje: ogólne wiadomości o finansach, podstawowe pojęcia i kategorie finansowe, podstawowe zagadnienia niektórych szczegółowych nauk finansowych oraz zestaw ćwiczeń dydaktycznych. Atuty podręcznika to: aktualność (m.in. uwzględnienie najnowszych zjawisk w finansach, tj. pieniądza elektronicznego, wykorzystania Internetu) i przyjazna dla czytelnika struktura tekstu (wykaz literatury podstawowej, pytania kontrolne, ćwiczenia, rysunki, indeks rzeczowy).

Główne kategorie i zjawiska finansowe zostały w niniejszym podręczniku przedstawione w ujęciu dynamicznym, wskazując na ich ewolucję w miarę upływu czasu, zmian w rozwoju społeczno-gospodarczym oraz rosnącego stopnia ich skomplikowania ze względów instytucjonalnych i organizacyjnych.(...) Logiczna, spójna, zwarta struktura książki pozwala na stopniowe zagłębianie się w meandry współczesnych finansów w sposób jasny i czytelny. prof. dr hab. Wisława Przybylska-Kapuścińska, Akademia Ekonomiczna w Poznaniu
prof. dr hab. Wisława Przybylska-Kapuścińska, Akademia Ekonomiczna w Poznaniu
Publikacja wypełnia lukę na rynku wydawniczym (...), napisana jest przystępnym językiem, co jest bardzo ważne i zawiera literaturę podstawową do poszczególnych rozdziałów oraz indeks rzeczowy.
prof. dr hab. Bożena Mikołajczyk, Uniwersytet Łódzki
Sprawia to, że "Podstawy finansów" są pozycją godną polecenia studentom, którzy dopiero rozpoczynają naukę finansów i zapoznają się ze światem pojęć, jakimi nauka ta operuje. W tym kontekście ogromną wartość poznawczą niesie rozdział 4 publikacji (...), gdzie studenci mogą odnaleźć wyjaśnienie najważniejszych pojęć i kategorii, którymi autorzy innych pozycji często posługują się przyjmując za pewnik powszechne ich zrozumienie.Również rozdział 5 (...) zasługuje na uwagę, gdyż niewiele pozycji uznawanych za istotne w nauczaniu podstaw finansów, w tak przystępny i syntetyczny sposób przedstawia istotę systemu finansowego.
mgr Monika Wieczorek, Akademia Ekonomiczna w Katowicach
Tematyka publikacji obejmuje niezwykle rozległą dziedzinę nauki, jaką są finanse. Pojęcie "finanse" łączy się bowiem z takimi instytucjami jak: pieniądz, banki, przedsiębiorstwa, gospodarka ect. Nie trzeba więc dodawać, jak trudnym zadaniem jest zebranie tej jakże szerokiej materii w jednej publikacji.(...) Autorom omawianej publikacji się to w pełni udało. Za duży atut książki należy uznać jej aktualność. To znaczy odwoływanie się przez Autorów do najnowszych badań i opinii w zakresie analizowanej materii. Przedstawione fakty, rzeczowe komentarze Autorów, przeplatane są ich refleksjami na temat opisywanej w danym miejscu problematyki (np. pieniądza), co w mojej opinii jest niezwykle istotne dla kreowania u studentów ich refleksyjnego, systemowego sposobu myślenia.
dr Tomasz Nieborak, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Na podkreślenie zasługuje fakt, że autorzy zwrócili uwagę na elementy współczesnego zarządzania finansowego w przedsiębiorstwie wskazując nowe paradygmaty celu działalności gospodarczej oraz zarządzania finansami, a także znaczenia gospodarki sieciowej w rozwoju zasad i technik zarządzania finansami. Zaprezentowanie podstawowych zagadnień w szerszym kontekście wskazuje, że pozycja ta stanowi kompleksowe ujęcie podstaw zagadnień z zakresu finansów nie tylko przedsiębiorstw.(...) Dodatkowo, zamieszczony w książce indeks rzeczowy pozwala w sposób prosty i jednocześnie szybki sprawdzić, czy poszukiwanie zagadnienia znajdują się w analizowanej pozycji i odnaleźć te zagadnienia w treści książki.
dr Elżbieta Wrońska, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Nie bez znaczenia dla losów tej książki jest fakt życzliwego jej przyjęcia przez tych, do których jest ona w pierwszym rzędzie adresowana - studentów kierunków finanse i zarządzanie (...). Podkreślają oni m.in. przydatność i aplikacyjne walory ćwiczeń zamieszczone w ostatnim rozdziale.(...) Wypada podkreślić uwazględnienie w kilku kluczowych rozdziałach najbardziej aktualnych zjawisk finansowych, jakimi są: pieniądz elektorniczny, Eurosystem, kryzysy finansowe czy gospodarka sieciowa. Zjawiska te są z reguły jedynie sygnalizowane w większości innych podręczników z zakresu podstaw finansów, tu natomiast zostały odpowiednio rozwinięte.
dr Sławomir Wymysłowski, Uniwersytet Warszawski
Zaletą książki jest m.in. jej aktualność - pokazanie najnowszych zjawisk finansowych oraz poparcie wieloma przykładami zagadnień dotyczących modelu gospodarki sieciowej. (...) Opiniowana publikacja opisuje w sposób przekrojowy podstawowe kategorie i zjawiska finansowe. Tak przedstawione zagadnienia wyposażają czytelnika w ogólną wiedzę na temat procesów i zależności w "świecie" finansów.(...) Książka została napisana w sposób przemyślany, dzięki czemu czytelnik nie ma problemu ze zrozumieniem teorii, często obrazowanej rysunkami lub tabelami, przykładami, a także ćwiczeniami do samodzielnego wykonania. Jest to bardzo istotne ze względu na studentów, którzy łatwiej przyswajają wiedzę, gdy teorię można zastosować w praktyce.
mgr inż. Ilona Molenda-Grysa, Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
Książka (...), zawiera elementy z zakresu finansów publicznych, jak też finansów przedsiębiorstw. Układ pracy jest prawidłowy. Pojęcia i definicje ważniejszych kategorii ekonomicznych z zakresu finansów zostały omówione bardzo dokładnie i merytorycznie poprawnie. Podobna ocena odnosi się do zagadnień związanych z systemem finansowym, jego instrumentami, a także uczestnikami rynku pieniężnego i kapitałowego.(...) Na końcu podręcznika znajduje się zestaw ćwiczeń sprawdzających wiedzę z teoretycznej jego części, które w mojej opinii pełnią tu bardzo ważną rolę.
prof. dr hab. Maria Dębniewska, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Zakres tematyczny pracy jest zgodny z programem przedmiotu "podstawy nauki o finansach", który, zgodnie z obowiązującymi minimami programowymi, jest przedmiotem obligatoryjnym na kierunku studiów: finanse i bankowość. (...) Posiada ona duże walory dydaktyczne. Napisana bowiem jest w sposób kominikatywny, a sekwencję rozważań i ich zakres uważam za właściwe. Przyswajanie wiedzy ułatwiają liczne rysunki i pytania kontrolne.
prof. dr hab. Ryszard Wierzba, Uniwersytet Gdański
Recenzowana publikacja stanowi nowoczesny podręcznik zawierający aktualne treści z dziedziny finansów.(...) Przyjęta konwencja zdaje się znakomicie odpowiedać realizacji podstawowego zadania, jakie przyjęli Autorzy książki, to jest: wyposażenie studenta w elementarną wiedzę na temat kategorii i zjawisk finansowych, wiedzę, ktorej pozyskanie warunkuje powodzenie na dalszych etapach studiów szczegółowych nauk finansowych, jak bankowość, finanse publiczne, zarzadzanie finansami, rynki finansowe itp.(...) Każdy rozdział podsumowuje zestaw pytań kontrolnych, uławiający etapowe przyswajanie materiału, jak również wykaz literatury, umożliwiającej pogłębienie wybranych
dr Jolanta Szołno-Koguc, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
"Podstawy finansów" to nowoczesny, przystępnie napisany podręcznik do przedmiotów z zakresu podstaw nauki o finansach, wykładanych na wielu kierunkach ekonomicznych. Ze względu na zwięzłą formę, może być szczególnie polecany jako uzupełnienie wykładu na studiach wieczorowych i zaocznych.(...) W podręczniku zawarto wyjaśnienie podstawowych pojęć związanych z finansami jako nauką, ze zjawiskami finansowymi i pieniądzem jako kategorią ekonomiczną – nierozerwalnie związaną z finansami. Autorzy chcąc pokazać złożoność, różnorodność i zmienność kategorii oraz zjawisk finansowych, przedstawili je zarówno w kontekście ich ewolucji jak i współczesnych procesów globalizacji.
dr Beata Guziejewska, Uniwersytet Łódzki
 • Sposób dostarczenia produktu fizycznego
  Sposoby i terminy dostawy:
  • Odbiór osobisty w księgarni PWN - dostawa 2-3 dni robocze
  • Odbiór w InPost Paczkomaty 24/7 - dostawa 1 dzień roboczy
  • Kurier pocztowy (dostawa do domu lub pracy) - dostawa 2 dni robocze
  • Odbiór w Punktach Poczta, Żabka - dostawa 2 dni robocze
  • Punkty partnerskie ORLEN Paczka - dostawa 1-2 dni
  • Kurier (DPD) - dostawa 1 dzień roboczy
  Ważne informacje:
  Czas oczekiwania na zamówiony towar = czas wysyłki produktu + dostawa przez przewoźnika
  • Całkowity czas oczekiwania na realizację zamówienia jest sumą czasu wysyłki podanej na stronie każdego produktu oraz czasu potrzebnego przewoźnikowi na dostarczenie paczki. Podane terminy dotyczą zawsze dni roboczych (od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni wolnych od pracy).
  • Wysyłkę zamówień prowadzimy jedynie na terenie Polski.
  • Dostawa do Księgarni PWN, punktów ORLEN Paczka, stacji Orlen, sklepów Żabka oraz Paczkomatów InPost nie jest realizowana dla zamówień z płatnością przy odbiorze.
  • Cena towaru na fakturze VAT jest podwyższona o ewentualny koszt transportu.
  • W przypadku zamówienia kilku towarów koszt przesyłki wybranej przez Klienta zostanie podzielony i przyporządkowany proporcjonalnie do cen kupionych produktów.
  • Produkty dostępne w PRZEDSPRZEDAŻY wysyłane są po dacie premiery wydawniczej.
NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR

Przeczytaj fragment

Inni Klienci oglądali również

86,13 zł
99,00 zł

Podstawy fizyki atomu

Podstawy fizyki atomu wydanie 2 to nowa, odświeżona wersja znanego podręcznika, w której Autorka kompleksowo omawia zagadnienia związane z fizyką atomu. Zarówno atomy różnych pierwiastków, ...
74,25 zł
99,00 zł

Podstawy chemii nieorganicznej Tom 1

Nowe wydanie znanego i cenionego przez studentów oraz wykładowców podręcznika akademickiego "Podstawy chemii nieorganicznej". Autor uaktualnił i uzupełnił wiadomości, uwzględniając postępy chemii nieorganicznej i naukowe podstawy nowych jej zastosow...
42,87 zł
52,00 zł

Podstawy logistyki podręcznik

Podręcznik do logistyki stanowi kompletne i przekrojowe opracowanie z zakresu podstaw logistyki. Zawartość merytoryczna podręcznika zgodna jest z programem nauczania przedmiotu Podstawy logistyki, opracowanego przez MEN. Książka jest adresowana do os&o...
24,78 zł
29,00 zł

Podstawy statystyki Podręcznik

Zawartość merytoryczna podręcznika jest zgodna z podstawą programową nauczania przedmiotu statystyka dla zawodu technik ekonomista, technik handlowiec, technik rachunkowości. Książka prezentuje głównie metody statystyczne stosowane przez statyst...
30,96 zł
39,90 zł

Podstawy technik mikroskopowych

Podręcznik jest przeznaczony dla studentów kierunku analityki medycznej. Mogą z niego również korzystać studenci innych kierunków medycznych oraz nauk przyrodniczych, a także osoby rozpoczynające pracę w placówkach badawczyc...
120,93 zł
139,00 zł

Podstawy chirurgii narządu wzroku

Podstawy chirurgii narządu wzroku to kolejna pozycja w serii W kręgu okulistyki. Celem książki jest zapoznanie Czytelników z podstawami: gojenia się ran, fizyki szycia ran, wyboru igieł i nici do szycia różnych ran oraz ogólnymi zasadami szycia i wiąza...
40,42 zł
47,25 zł

Ekonometria podstawy teorii i praktyki

Książka zawiera podstawowy kurs teorii i praktyki ekonometrii. Jest przeznaczona dla studentów różnych dyscyplin ekonomicznych poza specjalizacją ekonometrii. Będzie również użyteczna dla ekonomistów prowadzących analizy dan...
58,92 zł
65,25 zł

Podstawy przedsiębiorczości 2 Podręcznik Zakres podstawowy

Podręcznik Podstawy przedsiębiorczości 2. Zakres podstawowy został przygotowany dla uczniów trzeciej klasy liceów ogólnokształcących i techników. Jest kontynuacją popularnego i chętnie wybieranego do nauki tomu pierwszego. Z...
73,87 zł
89,00 zł

Teoria gier Podstawy matematyczne

Teoria gier jest dziedziną matematyki zajmującą się decyzjami interaktywnymi. Z jednej strony tworzy modele reprezentujące sytuacje, w których kilka podmiotów, zwanych graczami, dokonuje wyborów, zaś zbiór wszystkich tych indywidualnych zachowań determ...

Recenzje

Nikt nie dodał jeszcze recenzji. Bądź pierwszy!