
Prezentacje multimedialne w wystąpieniach naukowych
Chwilowo niedostępny
Koszty dostawy
Odbiór w punkcie
Dostawa na adres
Czas oczekiwania na zamówienia = realizacja + dostawa przez przewoźnika
Zobacz więcejeBook
15,72 zł
Powiadom o dostępności
Szczegóły produktu
Więcej informacji
| SKU | 300242261 |
|---|---|
| Data wydania | 1 sie 2023 |
| multiformat | eBook |
| Format pliku | eBook (pdf) |
| Format pliku elektronicznego | eBook |
| Wydawca | Uniwersytetu Łódzk Wydawnictwo |
- Data wydania
- 1 sie 2023
- Format pliku
- eBook (pdf)
- Wydawca
- Uniwersytetu Łódzk Wydawnictwo
Prezentacje multimedialne w wystąpieniach naukowych
Spis treści
Wstęp 11 1. Wystąpienia na konferencjach naukowych 15 NATALIA SŁABOŃ 1.1. Konferencje i wystąpienia naukowe: terminologia, geneza, stan badań, organizacja i przebieg 17 ALEKSANDRA STANISZEWSKA, RADOSŁAW ZDANIEWICZ 1.2. Cele konferencji naukowych 33 MAGDALENA GOZDEK 1.3. Rodzaje i uczestnicy wystąpień naukowych 45 BARBARA HAC-ROSIAK 1.4. Artykuł naukowy, referat, wykład: podobieństwa i różnice 63 IWONA LILLY 1.5. Konferencyjny dress code i etykieta 79 2. Prezentacje w wystąpieniach naukowych 91 ANNA SIKORSKA 2.1. Wprowadzenie do zagadnienia prezentacji multimedialnych: terminologia, geneza, stan badań i charakterystyka oprogramowania 93 ANNA SETKOWICZ-RYSZKA 2.2. Prezentacje naukowe: planowanie i realizacja 117 MAŁGORZATA SYREK JAKUB SROKA 2.3. Przygotowanie wystąpienia naukowego: audytorium, trema i próby 147 MAŁGORZATA SYREK JAKUB SROKA 2.4. Wystąpienia naukowe wzbogacone prezentacją multimedialną: wygłaszanie 163 MARIOLA ANTCZAK 2.5. Wystąpienia naukowe wzbogacone prezentacją multimedialną: ocena i ewaluacja 181 3. Ewolucje w przykładowych prezentacjach naukowych: autorskie case studies 207 IWONA LILLY 3.1. Ewolucja prezentacji Social division in education in 19th century England 209 ANNA SETKOWICZ-RYSZKA 3.2. Ewolucja prezentacji o wynikach porównawczego badania korpusowego 221 ALEKSANDRA STANISZEWSKA 3.3. Ewolucja prezentacji o podejściu ziemian do instytucji małżeństwa w XIX stuleciu w świetle literatury poradnikowej i ego-dokumentów 247 RADOSŁAW ZDANIEWICZ 3.4. Ewolucja prezentacji o reliktach średniowiecznego grodziska stożkowatego w Ciochowicach 261 Spis ilustracji 273 Spis tabel 279 Bibliografia zbiorcza 281 Załacznik MAŁGORZATA SYREK, JAKUB SROKA, Ćwiczenia służące wystąpieniom publicznym 305
Prezentacje multimedialne w wystąpieniach naukowych: Klucz do skutecznej komunikacji akademickiej
Odkryj tajniki efektywnego przekazywania wyników badań podczas konferencji naukowych. Nasza monografia to nie tylko solidne podstawy teoretyczne, ale także praktyczne wskazówki dotyczące tworzenia angażujących prezentacji multimedialnych. Zapraszamy do poznania inspirujących rekomendacji, które pomogą Ci wyróżnić się na arenie naukowej i skutecznie dzielić się swoją wiedzą.
- Edukacja paramilitarna jako potencjał kadr dla służb mundurowych: Ta książka porusza aktualny i ważny temat przygotowania młodzieży do służb mundurowych poprzez edukację paramilitarną. Zawiera elementy szkolenia oraz wartości obywatelskie i patriotyczne, które kształtują kompetencje społeczne i aspiracje rozwojowe młodych ludzi.
- Budowanie relacji w nadzorach kuratorskich: Publikacja analizuje rytuały interakcyjne kuratorów rodzinnych w relacjach z nadzorowanymi, ukazując strategie i techniki radzenia sobie w trudnych sytuacjach społecznych. To cenne źródło wiedzy dla osób zainteresowanych pracą w obszarze pomocy społecznej i kurateli.
- And the winner is...Model niepełnosprawności w oscarowych produkcjach: Ta monografia bada zmiany społeczne i ich odzwierciedlenie w filmach o tematyce niepełnosprawności, stanowiąc inspirację do refleksji nad funkcjonowaniem osób z niepełnosprawnościami w społeczeństwie i edukacji specjalnej.
- Fototerapia: Książka prezentuje techniki wykorzystania fotografii w pracy terapeutycznej, edukacyjnej i rozwojowej. Zawiera scenariusze ćwiczeń, które pomagają w komunikacji, zmianie i rozwoju osobistym, stanowiąc cenne narzędzie dla pedagogów i terapeutów.
- Transparentność dokonań uczelni wyższej: Publikacja ocenia poziom transparentności polskich uniwersytetów z perspektywy interesariuszy, porównując je z najlepszymi uczelniami na świecie. To ważne źródło wiedzy dla zarządzających i decydentów w szkolnictwie wyższym.
- Grafomotoryka u dzieci w wieku 7-13 lat: Monografia analizuje rozwój grafomotoryki u dzieci, uwzględniając przyczyny i objawy ewentualnych opóźnień. Oparta na badaniach empirycznych, stanowi cenne narzędzie diagnostyczne dla nauczycieli i terapeutów.
- Mądrość dziecka: Ta publikacja z serii „Edukacja dla Mądrości” prezentuje teoretyczne i badawcze spojrzenie na pojęcie mądrości u dzieci przedszkolnych, ukazując jej znaczenie i uwarunkowania rozwojowe.
- Edukacja dwujęzyczna przez projektowanie Multialfabetyzacja przedmioto: Książka opisuje podejście do nauczania dwujęzycznego poprzez integrację przedmiotów i języków, zachęcając nauczycieli do wykorzystywania teorii naukowych w praktyce edukacyjnej.
- Zarys pedagogiki sportu: Podręcznik dla studentów i praktyków, prezentujący zagadnienia związane z pedagogiką sportu, zdrowiem publicznym i wychowaniem fizycznym. Przydatny zarówno w edukacji akademickiej, jak i szkoleniach podyplomowych.
- Diagnoza pozytywna w resocjalizacji. Warsztat diagnostyczny pedagoga p: Publikacja przedstawia model diagnozy pozytywnej, skupiając się na potencjałach jednostek niedostosowanych społecznie. To cenne narzędzie dla pedagogów i specjalistów pracujących w resocjalizacji.

Prezentacje multimedialne w wystąpieniach naukowych