
System polityczny prawo konstytucja i ustrój Królestwa Polskiego 1815-1830
Chwilowo niedostępny
eBook
45,90 zł
Powiadom o dostępności
Szczegóły produktu
- Data wydania
- 3 sie 2021
- Format pliku
- eBook (pdf)
- Wydawca
- Von Borowiecky Wydawnictwo
Więcej informacji
| EAN | 5900497302005 |
|---|---|
| SKU | 300180678 |
| Data wydania | 3 sie 2021 |
| Multiformat | eBook |
| Format pliku | eBook (pdf) |
| Format pliku elektronicznego | eBook |
| Wydawca | Von Borowiecky Wydawnictwo |
System polityczny prawo konstytucja i ustrój Królestwa Polskiego 1815-1830
System polityczny, prawo, konstytucja i ustrój Królestwa Polskiego 1815: Odkryj prawdę za mitami
Zapraszamy do zgłębienia fascynującego okresu w naszej historii, który wciąż owiany jest mitami i niepełną wiedzą. Ta książka rzuca nowe światło na unią rosyjsko-polską, ukazując ją z perspektywy rzetelnych badań źródłowych. Przygotowaliśmy dla Państwa rekomendacje, które pomogą lepiej zrozumieć ten kluczowy czas i spojrzeć na niego z nową, obiektywną perspektywą.
Po jakie produkty jeszcze warto sięgnąć:
- Krótki kurs nowomowy: Ta książka to zbiór felietonów Joanny Dudy-Gwiazdy, które ukazują jej spojrzenie na współczesną politykę i społeczeństwo. Autorka łączy lewicowość z patriotyzmem, odrzucając przy tym kontrowersje związane z dawną przeszłością. To lektura dla tych, którzy chcą zrozumieć dynamikę polskiej sceny politycznej i społecznej.
- Żeglowanie na wielkim wietrze. Czyli kilka uwag o tym, jak naszą cywil: Autor analizuje genezę narodów, wpływ europejskiej cywilizacji na świat oraz mechanizmy globalnej dominacji. Książka porusza tematy kolonializmu, integracji europejskiej i jej zastosowania w różnych regionach, stawiając pytania o przyszłość cywilizacji zachodniej.
- Polskość jako zaleta: Ta publikacja podkreśla znaczenie poznania własnej historii, wartości i tradycji dla budowania tożsamości narodowej. Autor zachęca do refleksji nad polskością i pielęgnowania najlepszych wzorców, aby odrodzić ducha narodu i pokonać błędy przeszłości.
- Do nielicznego grona szczęśliwych: Esej o wyzwaniach współczesnego świata, demokracji i kulturze, ukazujący grupę ludzi, którzy mimo trudności, starają się nie ulec marazmowi. Autor rozważa, kto należy do elity szczęśliwych i jak można zachować optymizm w obliczu globalnych problemów.
- Inny Punkt Widzenia 2: Drugi tom rozmów Grzegorza Miecugowa, zawierający wywiady z wybitnymi postaciami z różnych dziedzin. To zbiór refleksji na temat współczesnego świata, pełen inspiracji i głębokich przemyśleń na temat życia, kultury i polityki.
- Kraj utracony: Osobista analiza historii Izraela, od biblijnych czasów po współczesność. Autor bada korzenie idei państwa żydowskiego, ruch syjonistyczny oraz konflikty, które ukształtowały dzisiejszy Izrael. Książka dla miłośników historii i polityki Bliskiego Wschodu.
- Stolik. Anegdoty, plotki, donosy: Opowieści Jerzego Gruzy z kawiarni „Czytelnik”, gdzie spotykali się wybitni artyści, politycy i literaci. To zbiór humorystycznych i refleksyjnych anegdot, które ukazują przemijanie, ludzkie słabości i kulturę spotkań w towarzystwie.
- Patrzeć, jak świat płonie. Rok Trumpa, Brexitu i Dobrej Zmiany: Seria rozmów na temat kluczowych wydarzeń politycznych ostatnich lat, które zmieniły oblicze świata i Polski. Autor pokazuje, jak blisko byliśmy różnych scenariuszy i jak niewiele dzieliło nas od innych wyników wyborów i decyzji.
- Gulasz z turula: Eseje Krzysztofa Vargi o Węgrzech, ich historii, traumach i bohaterstwach. Książka pozwala lepiej zrozumieć mentalność i kulturę tego narodu, ukazując ich unikalną tożsamość i relacje z Polską.
- Książka moich rozczarowań: Autor dzieli się swoimi refleksjami na temat rozczarowań życiowych i artystycznych, pokazując, jak zmienia się postrzeganie świata i własnych doświadczeń. To osobista opowieść o przemijaniu i akceptacji zmian.
System polityczny prawo konstytucja i ustrój Królestwa Polskiego 1815-1830