MENU

Książki: Automatyka i robotyka

W kategorii Automatyka i robotyka znajdą Państwo książki naukowe, publikacje popularnonaukowe i inne książki poświęcone tym dziedzinom nauki. 
Automatyka zajmuje się sterowaniem procesami, a robotyka projektowaniem, konstrukcją oraz wykorzystywaniem robotów. Obie dziedziny dynamicznie się rozwijają i znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle, a, ściślej rzecz ujmując, w zautomatyzowanej produkcji. 
Nieustannie rośnie również zapotrzebowanie na inżynierów wykwalifikowanych do projektowania różnego rodzaju układów, rozwiązań technologicznych czy programowania, również w zakresie sztucznej inteligencji. Praca automatyka może na przykład polegać na programowaniu systemów automatyki czy sterowników cyfrowych lub czujników sensorycznych. 
Robotyka daje też dużą nadzieję dla medycyny. Poszukiwane są coraz to nowe rozwiązania usprawniające przeprowadzanie procedur medycznych. Różnego rodzaju roboty stosuje się już przy diagnostyce czy podczas operacji i zabiegów. Nowoczesne maszyny pozwalają lekarzom operować z większą dokładnością, co ma odzwierciedlenie w lepszych rezultatach. 
Aby dowiedzieć się więcej o tych dziedzinach inżynieryjno-technicznych, warto zerknąć do fachowej literatury. Skorzystają z niej zwłaszcza studenci automatyki i robotyki, ale również zapaleni amatorzy nowych technologii czy osoby stojące przed podjęciem decyzji o wyborze ścieżki zawodowej. 
Polecamy szczególnie książkę „Robotyzacja i automatyzacja. Przemysł 4.0” Wydawnictwa Naukowego PWN. Publikacja, wydana w znanej i cenionej serii „Robotyka” ma na celu przybliżyć najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne z zakresu inżynierii mechanicznej. Z niej czytelnicy i czytelniczki dowiedzą się między innymi jak wyglądają nowoczesne stanowiska zrobotyzowane do sortowania i pakowania, jak wygląda integracja robota przemysłowego z systemem wizyjnym i wiele innych. Książka szczególnie przydatna będzie projektantom i integratorom układów automatyki i mechatroniki, ale skorzystają z niej również inżynierowie, informatycy czy konstruktorzy. Zachęcamy również do zapoznania się z innymi książkami z serii „Robotyka”, poruszającymi takie tematy, jak programowanie robotów, robotyzacja procesów czy środowiska programowania robotów. 
Te oraz inne książki o automatyce i robotyce dostępne są dla Państwa w szerokim asortymencie księgarni internetowej PWN.

ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 25
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
24

Chosen lssues of Fault Isolation, ...

Książka (miękka)
Produkt
niedostępny
Znaleziono: 25
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
24