MENU

Książki: Malarstwo, rysunek, grafika

Czytelniczkom i czytelnikom zafascynowanym kierunkami w sztuce, szczególnie dziedzinami takimi, jak malarstwo, rysunek i grafika, naprzeciw wychodzi bogata oferta wydawnicza księgarni internetowej PWN. Dostępne są w niej różnego rodzaju publikacje dotyczące historii sztuki, metod malarskich i rysunkowych. Mogą zainteresować również poradniki odnoszące się do technik mających zastosowanie w rzemiośle dawnym i współczesnym.

Oprócz tego miłośnikom malarstwa proponujemy książki biograficzne o najważniejszych artystach. Czytelnicy dowiedzą się z nich o wyborach życiowych, które doprowadziły do powstania najważniejszych dzieł Witkacego, Kossaków czy Picassa. Amatorom kształcących wycieczek oferujemy przewodniki po największych i najciekawszych galeriach światowych. Ułatwią one poruszanie się po wystawach.

Książki o malarstwie i innych sztukach plastycznych będą świetnym prezentem dla uczniów i studentów. Pięknie wydane albumy z wysokiej jakości reprodukcjami mogą stanowić wyjątkową pamiątkę i eleganckie wyposażenie biblioteczki.

Osobom zainteresowanym motywami religijnymi w sztuce polecamy publikację „Gawędy o sztuce sakralnej” Wydawnictwa Naukowego PWN. Autorka, Bożena Fabiani posiada oryginalny styl pisarski. Dzięki niemu książka nie jest jedynie suchym zbiorem faktów. Zabiera czytelników w niezwykłą podróż po świecie największych mistrzów malarstwa sakralnego. Każde dzieło zostało omówione nie tylko pod kątem stylu w sztuce czy wyboru środków artystycznych. Fabiani z werwą opowiada o okolicznościach powstawania słynnych i mniej znanych dzieł, sprawiając, że książkę czyta się jak trzymającą w napięciu powieść.

Inną ciekawą pozycją jest książka „Co malować – Adami, Arakowa, Buren”. To rozprawa filozoficzna Wydawnictwa Naukowego PWN skupiająca się na historii trzech tytułowych artystów. Jej autor, Jean-François Lyotard, twórca terminu „postmodernizm”, wykorzystuje drogę artystyczną omawianych twórców do analizy źródeł sztuki nowoczesnej. Lyotard w swoim tekście zadaje pytania o istotę sztuki, która nie jest jedynie rzemiosłem, a raczej tym, co zwiemy wizualnością. Jego wywód koncentruje się na kolorach, tonach i niuansach w dziełach malarskich, graficznych i rysunkowych. Jest to pozycja niezbędna wszystkim starającym się zrozumieć istotę sztuki w jej różnych wymiarach i przejawach. Stanowić może również inspirację dla początkujących artystów.

Zachęcamy do zgłębiania tematyki związanej z rysunkiem, malarstwem oraz grafiką poprzez lekturę publikacji dostępnych dla Państwa w księgarni internetowej PWN.

ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 2718
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Tatuaż przestępcy

Książka (miękka)
18,41 zł
24,90 zł

Biblia objaśniana obrazami mistrzó...

Książka (twarda z obwolutą)
66,48 zł
110,00 zł

Hirameki

Książka (miękka)
29,25 zł
39,00 zł

Sztuka rysowania. Kaligrafia

Książka (twarda)
55,13 zł
79,00 zł

Malczewski Zbliżenia

Książka (twarda z obwolutą)
103,03 zł
159,00 zł

Japanese Woodblock Prints 40t

Książka (twarda)
90,84 zł
113,00 zł

Monet, The Triumph of Impressionism

Książka (twarda z obwolutą)
172,43 zł
227,00 zł

Klee

Książka (twarda z obwolutą)
47,01 zł
68,00 zł

Caravaggio

Książka (twarda z obwolutą)
275,58 zł
339,00 zł

Gustav Klimt. Complete Paintings

Książka (twarda z obwolutą)
296,62 zł
339,00 zł

Tajemnice Caravaggia

Książka (twarda z obwolutą)
41,71 zł
69,00 zł
Znaleziono: 2718
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20