MENU

Książki: Mity greckie i rzymskie

Mitologia starożytna stanowi fundament kultury europejskiej i światowej. Mity greckie i rzymskie do dnia dzisiejszego wywierają wpływ na literaturę i sztukę, ich znajomość jest niezbędna dla prawidłowego odczytywania kontekstów, nawiązań i toposów kulturowych. Te teksty były natchnieniem dla artystów i spoiwem narodów o różnej tożsamości kulturowej.

W formie mitu dawne społeczności przekazywały sobie objaśnienia dotyczące sensu świata, relacji międzyludzkich, doświadczeń zbiorowych, dlatego mit pozostaje nośnikiem informacji o cywilizacjach. Zbiór mitów określony jest jako mitologia.

W kategorii „Mity greckie i rzymskie” prezentujemy Państwu bogaty zbiór polskich i zagranicznych publikacji dla starszych i młodszych czytelniczek i czytelników.

Bogato ilustrowane pozycje przeznaczone dla najmłodszych będą stanowić doskonałe wprowadzenie do świata mitologii. Dzięki nim Państwa podopieczni poznają i utrwalą sobie informacje o mitycznych bogach, bohaterach i herosach, a także legendarnych stworach. Te inspirujące opowieści z pewnością rozwiną wyobraźnię dzieci, a także zachęcą do aktywności czytelniczych.

Dla uczniów przygotowaliśmy najbardziej znaną książkę z kanonu lektur polskiej inteligencji – „Mitologię” Jana Parandowskiego, która cieszy się nieustannym zainteresowaniem w kolejnych pokoleniach czytelników. Polski badacz przygotował reprezentatywny wybór mitów i przedstawił je w przystępnej, atrakcyjnej stylistycznie formie. Dzięki talentowi literackiemu Parandowskiego, czytelniczki i czytelnicy zostaną zafascynowani podaniami z tradycji śródziemnomorskiej.

W przygodach edukacyjnych pomogą również lektury szkolne, na przykład dramaty Sofoklesa, oparte na warstwie mitycznej. Są to pozycje, które rozwiną kompetencje kulturowe, a także pogłębią rozumienie ładunku edukacyjno-moralnego antycznych opowieści.

Szczególnie polecamy Państwa uwadze poprawione wydanie uhonorowanej prestiżową Nagrodą Klio „Mitologii greckiej i rzymskiej” profesor Katarzyny Marciniak. Autorka przybliża mitologię w kontekście doświadczenia kulturowego, jakiego uczestnikami są również współcześni członkowie społeczeństw europejskich. Ta erudycyjna narracja obejmuje zagadnienia życia motywów mitologicznych w kulturze popularnej, sztukach muzycznych i plastycznych, kinie i teatrze.

Zachęcamy do zapoznania się z ponad 240 pozycjami oscylującymi wokół tematyki mitów greckich i rzymskich, ich recepcji, wpływie na człowieka w świecie ponowoczesnym i ich dobroczynnej funkcji kulturotwórczej w różnych zakątkach globu.

Znaleziono: 246
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Moja pierwsza mitologia Tom 2, Prz...

Książka (miękka ze skrzydełkami)
50,15 zł
59,00 zł

Moja pierwsza mitologia Tom 1, Dzi...

Książka (miękka ze skrzydełkami)
55,20 zł
69,00 zł

Mity greckie

Książka (twarda)
53,50 zł
79,90 zł

Mythos

Książka (miękka)
30,76 zł
42,48 zł

Mity greckie dla dzieci

Książka (miękka)
11,76 zł
18,98 zł

Elektra

Książka (miękka)
33,41 zł
49,90 zł

Stone Blind

Książka (miękka)
32,65 zł
53,00 zł

Greek Myths

Książka (twarda)
53,98 zł
71,00 zł
Znaleziono: 246
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20