MENU

Książki: Polityka

Polityka to sfera dotycząca każdego. Bywa różnie definiowana, wykracza jednak poza przestrzeń zarządzania państwem czy nawet politykę międzynarodową. Upraszczając, polega na dążeniu do władzy, jak ująłby to Max Weber. Władza polityczna ma wpływ na kulturę codzienności, dominujące ideologie, ustawodawstwo i wiele innych przestrzeni publicznych oraz prywatnych.

W kategorii Literatura piękna – Polityczna znajdą Państwo książki o polityce. W ofercie dostępne są zarówno pozycje beletrystyczne, jak i reportaże, wspomnienia, wywiady.

Literatura piękna czerpie inspiracje z życia, często podejmując aktualne tematy i poruszając wrażliwe kwestie. Decyzje polityczne, zmiany rządów również stają się tematem ważnych dzieł literackich. Dzięki autorskim analizom czytelnicy i czytelniczki mogą zgłębić interesujące ich zagadnienia polityczne w bardziej zniuansowany sposób. Indywidualne spojrzenie pisarzy wzbogaca odbiorcę, często wpisując konkretne zdarzenia historyczne w bardziej uniwersalny kontekst.

Interesującą pozycją może być publikacja naukowa „Początek końca historii. Tradycje polityczne w XIX wieku”, napisana przez Marka Cichockiego. Dzięki analizom i rekonstrukcjom systemów politycznych, czytelnicy będą mogli lepiej zrozumieć kryzysy we współczesnej Europie. Forma eseju sprzyja analizom obfitującym w dygresje i liczne odwołanie kulturowe oraz filozoficzne. To czyni wywód bogatszym. Zróżnicowane odwołania w połączeniu z warsztatem politologa pozwalają na ukształtowanie szczegółowego obrazu dynamicznych przemian świata XIX-wiecznego. Autor stara się pokazać, w jaki sposób reformy polityczne tamtego okresu wpływają na obecne rozumienie zjawisk oraz formowanie się systemów. Tytułowy koniec historii trwa nadal i wszyscy musimy się do niego ustosunkować.

Kolejną ciekawą propozycją jest „Wielkie złudzenie. Liberalne marzenia a rzeczywistość międzynarodowa” Johna Mearsheimera. Książka napisana przez badacza stosunków międzynarodowych to pogłębiona analiza idealistycznych projektów liberalnej polityki rozbijających się o rzeczywiste czynniki, kształtujące realia. Autor stara się wykazać błędy intelektualne leżące u źródła tego nierozwiązywalnego konfliktu. Ta błyskotliwa analiza dotyczy głównie polityki amerykańskiej. Jednak każdy czytelnik wyciągnie z niej znaczące fakty dotyczące demokracji liberalnej w kontekście światowym.

Zachęcamy do zapoznania się z całością oferty wydawniczej księgarni PWN w kategorii Literatura piękna - Polityczna.

Znaleziono: 2223
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Dialektyka populizmu

Książka (miękka)
29,13 zł
39,90 zł

Rok 1984

Książka (twarda)
20,50 zł
29,90 zł

1984

Książka (miękka)
14,98 zł
21,00 zł

1984

Książka (miękka)
32,46 zł
34,99 zł

O anarchizmie

Książka (miękka)
20,18 zł
29,80 zł

Animal Farm

Książka (miękka)
13,39 zł
13,90 zł

Malarz świata ułudy

Książka (miękka)
13,73 zł
32,90 zł

Państwo

Książka (twarda)
41,79 zł
59,90 zł
Znaleziono: 2223
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20