MENU

Polki

(eBook)

Spełnione profesjonalistki, rodzinne panie domu czy obywatelki świata?

Formaty:
mobi
PDF
ePub

Zabezpieczenie: plik chroniony przez Watermark
Watermark
Znak wodny czyli Watermark to zaszyfrowana informacja o użytkowniku, który zakupił produkt. Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować użytkownika, który rozpowszechnił produkt w sposób niezgodny z prawem. Ten rodzaj zabezpieczenia jest zdecydowanie najbardziej przyjazny dla użytkownika, ponieważ aby otworzyć książkę zabezpieczoną Watermarkiem nie jest potrzebne konto Adobe ID oraz autoryzacja urządzenia.
0.00  [ 0 ocen]
Dodaj recenzję
Rozwiń szczegóły »
Dostępne warianty:
Cena katalogowa: 16,70 zł
Najniższa cena z 30 dni: 15,87 zł
Cena produktu

Cena katalogowa – rynkowa cena produktu, często jest drukowana przez wydawcę na książce.

Najniższa cena z 30 dni – najniższa cena sprzedaży produktu w księgarni z ostatnich 30 dni, obowiązująca przed zmianą ceny.

Wszystkie ceny, łącznie z ceną sprzedaży, zawierają podatek VAT.

14,36
Dodaj do schowka
Dostępność: online po opłaceniu
Produkt elektroniczny Plik do pobrania po realizacji zamówienia

Polki

Ile kosmetyków w torebce ma Obywatelka Świata? Ile godzin w kuchni spędza Rodzinna Pani Domu? Co Rozczarowana Życiem myśli o antykoncepcji? Jakie wartości są najważniejsze dla Zachłannej Konsumpcjonistki? Kto jest idealnym mężczyzną dla Spełnionej Profesjonalistki, a kto dla Niespełnionej Siłaczki? Na co oszczędza Osamotniona Konserwatystka? Co Polki sądzą o polityce, rodzinie, dzieciach, seksie, gotowaniu, realizowaniu się w życiu? Jaki mają światopogląd? Czym różnią się między sobą? No właśnie – jakie są dzisiejsze Polki?

Autorki malują portret współczesnych Polek szczegółowo i z wielu perspektyw – od portretu rodzinnego i pejzażu z widokiem na pracę, politykę i kościół, po „prześwietlenie kobiecej torebki” a nawet zajrzenie do łóżka. O czym marzą Obywatelki Świata? Czy Rodzinnym Paniom Domu zdarzają się skoki w bok? Jak często chodzą do kościoła Spełnione Profesjonalistki, a na kogo głosują Osamotnione Konserwatystki? Odpowiedzi zawarte w książce uczą, bawią i zachęcają do refleksji.

Dzięki nowoczesnej analizie badawczej – tzw. analizie skupień, wyłoniło się aż siedem segmentów Polek: Spełnione Profesjonalistki, Obywatelki Świata, Zachłanne Konsumpcjonistki, Rodzinne Panie Domu, Niespełnione Siłaczki, Rozczarowane Życiem oraz Osamotnione Konserwatystki. Kobiety w tych segmentach różnią się po części cechami demograficznymi, ale, co znacznie ciekawsze, przede wszystkim wyznawanymi wartościami, światopoglądem, potrzebami, podejściem do życia, pracy czy rodziny.

Jakie są Polki? Dzięki tej książce odpowiedzi nie trzeba już szukać w mglistej intuicji, fragmentarycznych i hermetycznych opracowaniach naukowych, ani brać „z sufitu”. Książka ta jest skrzynią skarbów, zaskakujących odkryć i insightów, zdobytych dzięki pionierskim badaniom na reprezentatywnej, ogólnopolskiej próbie Polek, uzupełnionym o badania jakościowe.

Autorki, Katarzyna Pawlikowska, pomysłodawczyni badania, ekspert ds. kobiecych motywacji i komunikacji kierowanej do kobiet oraz prof. Dominika Maison, specjalizująca się w badaniach potrzeb i zachowań konsumenckich, zastosowały podejście, które znacznie wykracza poza powszechnie znane demograficzne ramy badawcze. Wiedziały, że bez zrozumienia motywacji, preferencji, światopoglądu a nawet poczucia humoru Polek, nie będzie możliwe stworzenie ich wiarygodnego portretu.

Dla kogo Polki? Dla wszystkich, którzy chcą lepiej poznać i zrozumieć współczesne polskie kobiety, czy to zawodowo, czy hobbystycznie. To książka, która może zaciekawić socjologów i sfrustrowanych małżonków, dziennikarzy i ojców, braci oraz kochanków, biznesmenów i studentów, a w szczególności, jeśli nie przede wszystkim, każdą Polkę, która interesuje się współczesnym światem i szuka w nim swojego miejsca.

*********

Polish Women. Fulfilled Professionals, Family Housewives or Global Citizens

A collection of data and analyses concerning women in Poland. The research was conducted among Polish women selected through random-quota sampling. Based on data obtained from qualitative and quantitative studies, the authors carry out a systematisation and attempt to apply it to the whole population of women in Poland aged 18–70. The book presents seven groups of Polish women, which are varied not only in terms of demographical features but also values, world view, needs, attitude to life, work and family.

*********

Katarzyna Pawlikowska – współzałożycielka Garden of Words, pierwszej w Polsce i jednej z pierwszych na świecie agencji komunikacji marketingowej skierowanej do kobiet, a także współwłaścicielka firmy DF Medica Polska oferującej innowacyjne badania genetyczne i inicjującej współpracę międzynarodową polskich i zagranicznych specjalistów w zakresie np. nutrigenetyki.
Ekspertka w dziedzinie kobiecych motywacji, uwzględniającej kobiece kody komunikacji. Pomysłodawczyni badania „Polki same o sobie”, które pozwoliło na stworzenie współczesnego i możliwie pełnego obrazu Polek na rynku konsumenckim. Autorka pierwszej polskiej publikacji na temat marketingu skierowanego do kobiet "Czujesz? czyli o komunikacji marketingowej i sprzedaży skierowanej do kobiet" (CeDeWu, 2011) oraz licznych publikacji prasowych.
Doświadczona specjalistka w tworzeniu kompleksowych strategii działań komunikacyjnych. Laureatka najważniejszych konkursów PR w Polsce i na świecie. Dwukrotnie zdobyła prestiżowe statuetki International Business Awards „Stevie” (w latach 2011 i 2012) za zrealizowane projekty z zakresu CSR. Trzykrotna jurorka międzynarodowego konkursu Stevie Awards. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, wykładowczyni studiów podyplomowych PAN. Swoją wiedzę z zakresu marketingu i komunikacji pogłębiała m.in. we Francji, Holandii, USA i we Włoszech. Przez wiele lat zarządzała marketingiem w polskich i międzynarodowych firmach. Na zaproszenie Onet.biznes od września 2010 roku prowadzi blog na temat marketingu skierowanego do kobiet: http://pawlikowska.blog.onet.pl/. Należy do rady ekspertów THINK TANK oraz zespołu ekspertów projektu Znane Ekspertki. Członek stowarzyszenia Opera Viva. Tłumacz przysięgły języka francuskiego i włoskiego. Zafascynowana operą i filozofią Wschodu.

Prof. dr hab. Dominika Maison – psycholog, profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzi badania naukowe z zakresu psychologii konsumenta, nieświadomych postaw konsumenckich, postaw i zachowań finansowych oraz marketingu społecznego. Współpracuje naukowo z wieloma uczelniami na świecie, m.in. w USA, Belgii, we Włoszech i w Indonezji.
Od lat łączy pracę naukową z praktyką badań konsumenckich. Założycielka firmy badań marketingowych i społecznych Dom Badawczy Maison specjalizującej się w strategicznych badaniach marketingowych, badaniach konceptów pozycjonowania i komunikacji reklamowej oraz badaniach segmentacyjnych. Badacz i obserwator zjawisk społecznych i przemian zachodzących we współczesnym świecie.
Współpracuje jako ekspert przy tworzeniu wielu strategii marketingowych i kampanii społecznych (m.in. dla Fundacji Kronenberga, NBP, agencji Telescope). Przez wiele lat członek jury Effie – konkursu efektywności reklamy, członek rady programowej Fundacji Komunikacji Społecznej, członek rady ekspertów THINK TANK. Jest zapraszana jako ekspert i komentator do programów radiowych i telewizyjnych.
Autorka i współautorka 11 książek, ponad 60 artykułów naukowych oraz wielu publikacji na temat współczesnych konsumentów, m.in. "Jakościowe metody badań marketingowych. Jak zrozumieć konsumenta" (Wydawnictwo Naukowe PWN 2010), "Polak w świecie finansów" (Wydawnictwo Naukowe PWN 2013) oraz "Psychologia konsumenta" (Wydawnictwo Naukowe PWN 2014). Autorka publikacji w międzynarodowych czasopismach i książkach, m.in. współautorka rozdziału w "Handbook of Consumer Psychology" na temat nieświadomych postaw konsumenckich.
Jest zapraszana jako prelegent na polskie i zagraniczne konferencje naukowe i dla praktyków (ponad 100 wystąpień konferencyjnych). W latach 2003–2007 prezes PTBRiO (Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii), obecnie przedstawiciel na Polskę organizacji ESOMAR (European Society for Opinion and Market Research).

 • Sposób dostarczenia produktu elektronicznego
  Produkty elektroniczne takie jak Ebooki czy Audiobooki są udostępniane online po opłaceniu zamówienia kartą lub przelewem na stronie Twoje konto > Biblioteka.
  Pliki można pobrać zazwyczaj w ciągu kilku-kilkunastu minut po uzyskaniu poprawnej autoryzacji płatności, choć w przypadku niektórych publikacji elektronicznych czas oczekiwania może być nieco dłuższy.
  Sprzedaż terytorialna towarów elektronicznych jest regulowana wyłącznie ograniczeniami terytorialnymi licencji konkretnych produktów.
 • Ważne informacje techniczne
  Minimalne wymagania sprzętowe:
  procesor: architektura x86 1GHz lub odpowiedniki w pozostałych architekturach
  Pamięć operacyjna: 512MB
  Monitor i karta graficzna: zgodny ze standardem XGA, minimalna rozdzielczość 1024x768 16bit
  Dysk twardy: dowolny obsługujący system operacyjny z minimalnie 100MB wolnego miejsca
  Mysz lub inny manipulator + klawiatura
  Karta sieciowa/modem: umożliwiająca dostęp do sieci Internet z prędkością 512kb/s
  Minimalne wymagania oprogramowania:
  System Operacyjny: System MS Windows 95 i wyżej, Linux z X.ORG, MacOS 9 lub wyżej, najnowsze systemy mobilne: Android, iPhone, SymbianOS, Windows Mobile
  Przeglądarka internetowa: Internet Explorer 7 lub wyżej, Opera 9 i wyżej, FireFox 2 i wyżej, Chrome 1.0 i wyżej, Safari 5
  Przeglądarka z obsługą ciasteczek i włączoną obsługą JavaScript
  Zalecany plugin Flash Player w wersji 10.0 lub wyżej.
  Informacja o formatach plików:
  • PDF - format polecany do czytania na laptopach oraz komputerach stacjonarnych.
  • EPUB - format pliku, który umożliwia czytanie książek elektronicznych na urządzeniach z mniejszymi ekranami (np. e-czytnik lub smartfon), dając możliwość dopasowania tekstu do wielkości urządzenia i preferencji użytkownika.
  • MOBI - format zapisu firmy Mobipocket, który można pobrać na dowolne urządzenie elektroniczne (np.e-czytnik Kindle) z zainstalowanym programem (np. MobiPocket Reader) pozwalającym czytać pliki MOBI.
  • Audiobooki w formacie MP3 - format pliku, przeznaczony do odsłuchu nagrań audio.
  Rodzaje zabezpieczeń plików:
  • Watermark - (znak wodny) to zaszyfrowana informacja o użytkowniku, który zakupił produkt. Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować użytkownika, który rozpowszechnił produkt w sposób niezgodny z prawem. Ten rodzaj zabezpieczenia jest zdecydowanie bardziej przyjazny dla użytkownika, ponieważ aby otworzyć książkę zabezpieczoną Watermarkiem nie jest potrzebne konto Adobe ID oraz autoryzacja urządzenia.
  • Brak zabezpieczenia - część oferowanych w naszym sklepie plików nie posiada zabezpieczeń. Zazwyczaj tego typu pliki można pobierać ograniczoną ilość razy, określaną przez dostawcę publikacji elektronicznych. W przypadku zbyt dużej ilości pobrań plików na stronie WWW pojawia się stosowny komunikat.
Wprowadzenie – Katarzyna Pawlikowska, Dominika Maison 7

Rozdział 1. Polki czekają na odkrycie? – Katarzyna Pawlikowska 11

Rozdział 2. Polka niejedno ma imię. O zróżnicowaniu współczesnych Polek – Dominika Maison 17

Rozdział 3. Polki w transformacji. Rodzina czy praca – dylemat współczesnej Polki – Dominika Maison 49

Rozdział 4. Związki i partnerstwo: żony, matki, kochanki – Dominika Maison 70

Rozdział 5. Między katolickim wychowaniem a dylematami codzienności, czyli religijność i światopogląd Polek – Katarzyna Pawlikowska 99

Rozdział 6. Rozczarowanie silniejsze niż nadzieja, czyli Polki a polityka – Katarzyna Pawlikowska 114

Rozdział 7. Modne Polki, czyli prawie każda zna się na trendach – Katarzyna Pawlikowska 124

Rozdział 8. „Oj tam, jakoś to będzie…”, czyli (nie)dbałość o kondycję fizyczną i zdrowie – Katarzyna Pawlikowska 145

Rozdział 9. Co w garnku piszczy? O podejściu Polek do jedzenia, gotowania i produktów żywnościowych – Dominika Maison 153

Rozdział 10. CZUJESZ?, czyli model wartości bliski kobietom – Katarzyna Pawlikowska 170

Rozdział 11. Wielka moc nabywcza polskich konsumentek, czyli o tym co, jak i gdzie kupują – Katarzyna Pawlikowska 187

Rozdział 12. Zakupy, zakupy, zakupy… Czyli jakie sklepy Polki odwiedzają najczęściej i po jakie produkty sięgają najchętniej – Katarzyna Pawlikowska 222

Rozdział 13. Wielki potencjał i oczekiwania polskich konsumentek, czyli o dialogu biznesu z kobietami w teorii i praktyce – Katarzyna Pawlikowska 249

Załącznik 1. Informacja o badaniu ilościowym 263

Załącznik 2. Informacja o badaniu jakościowym 265
NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR

Przeczytaj fragment

NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR
(pdf)
Wprowadzenie
Brak informacji
(pdf)
Brak informacji
(pdf)
Brak informacji

Inni Klienci oglądali również

35,99 zł
39,99 zł

Milionerki. Fortuny Polek

Milionerki. Fortuny Polek Helena Rubinstein, Misia Sert, Barbara Piasecka-Johnson i Martha Stewart. Na pierwszy rzut oka bohaterki tej książki bardzo się od siebie różnią, lecz mają też pewne cechy wspólne. Pomimo...
14,36 zł
16,70 zł

Zdrowie i życie seksualne Polek i Polaków w wieku 18-49 lat w 2017 roku

Autor w kompleksowy, unikatowy sposób ujmuje tematykę sfery seksualności polskiego społeczeństwa, przedstawiając zarazem podsumowanie dwudziestoletnich badań i obserwacji zmieniających się zachowań seksualnych Polek i Polaków. Umożliwia c...
14,36 zł
16,70 zł

Pożegnanie z Matką Polką?

Jak w okresie transformacji ustrojowej i ekonomicznej zmieniało się w Polsce macierzyństwo? Jak ewoluowały wzorce, ideologie, postawy, reprezentacje, a także praktyki życiowe związane z rolą matki? Autorki książki odpowiadają na te pytania w spos&oacut...
18,06 zł
21,00 zł

Polska półka filmowa. Krótkometrażowe filmy aktorskie i animowane w nauczaniu języka polskiego jako obcego

Filmy, które zostały opracowane w niniejszym podręczniku, mają różnorodne wartości językowo-realioznawcze. Zaproponowałyśmy filmy krótkometrażowe, które ze względu na swoją niewielką objętość nadają się do wykorzystania w ca...
16,34 zł
19,00 zł

Zdrowie i życie seksualne Polek i Polaków w wieku 50-74 lat w 2017 roku

Autor w kompleksowy, unikatowy sposób ujmuje tematykę sfery seksualności polskiego społeczeństwa, przedstawiając zarazem podsumowanie dwudziestoletnich badań i obserwacji zmieniających się zachowań seksualnych Polek i Polaków. Umożliwia c...
34,79 zł
39,99 zł

Z niejednej półki. Wywiady

Alice Munro po otrzymaniu Nagrody Nobla wycofała się z życia publicznego i nie udziela wywiadów. Autorka kultowych opowiadań mieszka w niewielkim, ale uroczym mieście nad jeziorem Ontario. Michał Nogaś specjalnie dla Państwa postanowił podążyć t...
26,99 zł
29,99 zł

Rzuć to i jedź, czyli Polki na krańcach świata

Rzucić to wszystko i wyjechać w nieznane - każdy od czasu do czasu ma ochotę, ale nie każdy zdobywa się na odwagę, by to zrobić. Toskania, Egipt, Senegal, Karaiby, Kolumbia, Kanada, Malediwy, Nepal, Australia, Arktyka i Antarktyka - to adresy, p...
31,41 zł
34,90 zł

Pokochałam wroga. Zakazana miłość Polki i Niemca w okupowanym Krakowie

Przekleństwo uczuć, bezlitosna wojna i rodowe tajemniceTo był związek nie do pomyślenia. Dla otoczenia, dla rodziny i dla samej Jadwigi. Podczas wojny nawet szlachetny człowiek ubrany w niewłaściwy mundur - zawsze będzie śmiertelnym wrogiem...
10,80 zł
12,00 zł

Dykcjonarz uczonych Polaków i Polek. W trzech tomach. Tom III

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF. Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstuObszerne dzieło ułożone w formie encyklopedycznej zawierające życiorysy uczonych Polaków i Polek od czasów najd...

Recenzje

Nikt nie dodał jeszcze recenzji. Bądź pierwszy!