Bezrobocie
Bezrobocie jest nieodłączną cechą współczesnych gospodarek rynkowych. Kiedy przyjmuje znaczne rozmiary, staje się poważnym zagrożeniem ekonomicznym, społecznym i politycznym.
W niniejszej książce podjęto próbę rozpoznania przyczyn, uwarunkowań i poszczególnych typów bezrobocia, mechanizmów utrwalających to zjawisko oraz sposobów jego zredukowania.
Książka została napisana przez jednego z najwybitniejszych specjalistów w Polsce, cieszącego się też dużym autorytetem w skali międzynarodowej, a jednocześnie doświadczonego dydaktyka, czego wynikiem jest przejrzysty układ treści i klarowna prezentacja złożonej problematyki ekonomicznej.
Eugeniusz Kwiatkowski
Prof. dr hab. - związany jest z Uniwersytetem Łódzkim od 48 lat. W trakcie dotychczasowej pracy zawodowej pełnił wiele funkcji organizacyjnych w Uniwersytecie Łódzkim, jak i poza uczelnią, m.in.: Prorektora Uniwersytetu Łódzkiego (2002 - 2008); Dziekana Wydziału Ekonomiczno – Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego (1999 – 2002), Kierownika Katedry Makroekonomii Uniwersytetu Łódzkiego (od 2003 r. do chwili obecnej). Zainteresowania naukowo-badawcze dotyczą makroekonomii i ekonomii rynku pracy. Na łączny dorobek publikacyjny prof. Kwiatkowskiego składa się prawie 300 prac, w tym 3 samodzielne książki naukowe i 25 tworzonych we współautorstwie, a także 24 prace opublikowane za granicą. Najważniejsza monografia autorska to „Bezrobocie. Podstawy teoretyczne”, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2002.
Jest też m.in. autorem pracy
Neoklasyczne teorie zatrudnienia, wydanej przez Wydawnictwo Naukowe PWN w 1988 roku w serii
Ekonomia XX wieku, a także współautorem
Podstaw ekonomii i
Elementarnych zagadnień ekonomii pod redakcją Romana Milewskiego.