Terapia zajęciowa w dysfunkcjach narządu ruchu
Pierwsza publikacja na rynku wydawniczym, która w kompleksowy sposób porusza kwestię realizacji koordynacji ruchowej w opiece nad pacjentem. Wyczerpująco i dokładnie wyjaśnia czym jest koordynacja ruchowa, jakie powinny być realizowane ćwiczenia oraz jak należy pracować z pacjentem w celu poprawy możliwości funkcjonalnych. Wyjaśnione zostały również niezbędne pojęcia wraz z procesami zakresu prac na poziomie struktury, aktywności i partycypacji.
Dodatkowym elementem merytorycznym są krótkie filmy dostępne na stronie fizjoterapia.pzwl.pl do których stały dostęp mają posiadacze książki.
Publikacja polecana dla wszystkich studentów fizjoterapii i medycyny. Stanowić może również uzupełnienie wiedzy dla praktykujących specjalistów.
Aneta Bac
Dr hab. nauk o kulturze fizycznej, magister rehabilitacji ruchowej, certyfikowany nauczyciel terapii zajęciowej. Certyfikat wydany przez ENOTHE. Nauczyciel akademicki w zakresie fizjoterapii w ortopedii, fizjoterapii w chirurgii ogólnej, terapii zajęciowej w ortopedii oraz ergonomii środowiskowej. Współautorka podręczników z zakresu terapii zajęciowej oraz licznych publikacji naukowych z zakresu fizjoterapii i terapii zajęciowej, autorka licznych wystąpień z zakresu fizjoterapii i terapii zajęciowej na konferencjach krajowych i zagranicznych. Propagatorka nowoczesnej terapii zajęciowej w Polsce. Współzałożycielka i prezes Polskiego Stowarzyszenia Terapii Zajęciowej, kierownik Katedry Terapii Zajęciowej Wydziału Rehabilitacji Ruchowej AWF Kraków. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała we współpracy z placówkami krajowymi oraz zagranicznymi m.in. w Belgii, Finlandii i we Włoszech.
Seria Terapia zajęciowa
Seria książek dla kierunku terapia zajęciowa.
Seria przygotowywana pod patronatem merytorycznym Komitetu Rehabilitacji, Kultury Fizycznej i Integracji Społecznej PAN.
W serii znalazły się podręczniki z przedmiotów kierunkowych prezentujące w przystępnej i syntetycznej formie możliwości i sposoby pracy z pacjentami. Prezentowane treści zgodne ze standardami szkolenia i pracy terapeuty zajęciowego w Unii Europejskiej. Książki przygotowane z myślą o studentach terapii zajęciowej oraz fizjoterapii. Będą pomocne także dla psychologów, pedagogów oraz opiekunów medycznych
Autorami są doświadczeni praktycy i zarazem nauczyciele akademiccy reprezentujący między innymi Akademię Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie – pierwszą uczelnię w Polsce, która rozpoczęła kształcenie terapeutów zajęciowych na poziomie akademickim.