MENU

Zadośćuczynienie z tytułu śmierci osoby najbliższej. Praktyka i standaryzacja

(eBook)

Formaty:
PDF

Zabezpieczenie: plik chroniony przez Watermark
Watermark
Znak wodny czyli Watermark to zaszyfrowana informacja o użytkowniku, który zakupił produkt. Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować użytkownika, który rozpowszechnił produkt w sposób niezgodny z prawem. Ten rodzaj zabezpieczenia jest zdecydowanie najbardziej przyjazny dla użytkownika, ponieważ aby otworzyć książkę zabezpieczoną Watermarkiem nie jest potrzebne konto Adobe ID oraz autoryzacja urządzenia.
0.00  [ 0 ocen]
Dodaj recenzję
Rozwiń szczegóły »
Cena katalogowa: 144,00 zł
136,80
Dodaj do schowka
Dostępność: online po opłaceniu
Produkt elektroniczny Plik do pobrania po realizacji zamówienia

Zadośćuczynienie z tytułu śmierci osoby najbliższej. Praktyka i standaryzacja

Książka zawiera zbiór tekstów dotyczących standaryzacji (ujednolicania) zadośćuczynień zasądzanych z tytułu śmierci osoby najbliższej. To pierwsze kompleksowe opracowanie tej problematyki w polskiej literaturze. Została ona ujęta interdyscyplinarnie, na płaszczyznach psychologicznej, cywilnoprawnej, konstytucyjnej, komparatystycznej, empirycznej oraz cywilnodogmatycznej.

Pojęcie „standaryzacja zadośćuczynień” to oczywiście skrót myślowy i na dodatek niejednoznaczny. Autorzy próbują znaleźć możliwie szeroko akceptowalną definicję standaryzacji przy założeniu, że jest to zjawisko czy stan rzeczy, w którym orzeczenia sądów w sprawach o zadośćuczynienie będą w jak najwyższym stopniu przewidywalne. Wskazują na dopuszczalność i celowość poszukiwania obiektywnych punktów odniesienia do żądanych/zasądzanych kwot zadośćuczynienia.

Autorami istotnej części artykułów są członkowie zespołu ekspertów projektu badawczego pt. „Standaryzacja wysokości zadośćuczynień za krzywdę spowodowaną śmiercią osoby najbliższej (art. 446 § 4 k.c.)” realizowanego w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury.

Publikacja jest przeznaczona dla sędziów, adwokatów, radców prawnych i aplikantów tych zawodów. Zainteresuje również pracowników naukowych i uczestników środowiska ubezpieczeniowego zajmujących się omawianą tematyką.

  • Sposób dostarczenia produktu elektronicznego
    Produkty elektroniczne takie jak Ebooki czy Audiobooki są udostępniane online po opłaceniu zamówienia kartą lub przelewem na stronie Twoje konto > Biblioteka.
    Pliki można pobrać zazwyczaj w ciągu kilku-kilkunastu minut po uzyskaniu poprawnej autoryzacji płatności, choć w przypadku niektórych publikacji elektronicznych czas oczekiwania może być nieco dłuższy.
    Sprzedaż terytorialna towarów elektronicznych jest regulowana wyłącznie ograniczeniami terytorialnymi licencji konkretnych produktów.
  • Ważne informacje techniczne
    Minimalne wymagania sprzętowe:
    procesor: architektura x86 1GHz lub odpowiedniki w pozostałych architekturach
    Pamięć operacyjna: 512MB
    Monitor i karta graficzna: zgodny ze standardem XGA, minimalna rozdzielczość 1024x768 16bit
    Dysk twardy: dowolny obsługujący system operacyjny z minimalnie 100MB wolnego miejsca
    Mysz lub inny manipulator + klawiatura
    Karta sieciowa/modem: umożliwiająca dostęp do sieci Internet z prędkością 512kb/s
    Minimalne wymagania oprogramowania:
    System Operacyjny: System MS Windows 95 i wyżej, Linux z X.ORG, MacOS 9 lub wyżej, najnowsze systemy mobilne: Android, iPhone, SymbianOS, Windows Mobile
    Przeglądarka internetowa: Internet Explorer 7 lub wyżej, Opera 9 i wyżej, FireFox 2 i wyżej, Chrome 1.0 i wyżej, Safari 5
    Przeglądarka z obsługą ciasteczek i włączoną obsługą JavaScript
    Zalecany plugin Flash Player w wersji 10.0 lub wyżej.
    Informacja o formatach plików:
    • PDF - format polecany do czytania na laptopach oraz komputerach stacjonarnych.
    • EPUB - format pliku, który umożliwia czytanie książek elektronicznych na urządzeniach z mniejszymi ekranami (np. e-czytnik lub smartfon), dając możliwość dopasowania tekstu do wielkości urządzenia i preferencji użytkownika.
    • MOBI - format zapisu firmy Mobipocket, który można pobrać na dowolne urządzenie elektroniczne (np.e-czytnik Kindle) z zainstalowanym programem (np. MobiPocket Reader) pozwalającym czytać pliki MOBI.
    • Audiobooki w formacie MP3 - format pliku, przeznaczony do odsłuchu nagrań audio.
    Rodzaje zabezpieczeń plików:
    • Watermark - (znak wodny) to zaszyfrowana informacja o użytkowniku, który zakupił produkt. Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować użytkownika, który rozpowszechnił produkt w sposób niezgodny z prawem. Ten rodzaj zabezpieczenia jest zdecydowanie bardziej przyjazny dla użytkownika, ponieważ aby otworzyć książkę zabezpieczoną Watermarkiem nie jest potrzebne konto Adobe ID oraz autoryzacja urządzenia.
    • Brak zabezpieczenia - część oferowanych w naszym sklepie plików nie posiada zabezpieczeń. Zazwyczaj tego typu pliki można pobierać ograniczoną ilość razy, określaną przez dostawcę publikacji elektronicznych. W przypadku zbyt dużej ilości pobrań plików na stronie WWW pojawia się stosowny komunikat.
Wykaz skrótów | str. 7
Przedmowa | str. 9
Wstęp | str. 11
Krzysztof Mularski 
W sprawie ewolucji i kierunków rozwoju roszczenia o zadośćuczynienie z tytułu śmierci osoby najbliższej. O prawnej doniosłości emocji (uczuć) towarzyszących śmierci człowieka | str. 15
Wacław Bąk 
Wymiar cierpienia powoda w sprawie o zadośćuczynienie z tytułu śmierci osoby najbliższej z perspektywy psychologicznej | str. 47
Michał Kłos 
Zadośćuczynienie z tytułu śmierci osoby najbliższej – ewolucja instytucji oraz przesłanki | str. 71
Marcin Dziurda 
Określenie wysokości zadośćuczynienia z tytułu śmierci osoby najbliższej w orzecznictwie Sądu Najwyższego | str. 93
Paweł Zdanikowski 
Zadośćuczynienie z tytułu śmierci osoby najbliższej w orzecznictwie sądów powszechnych – obraz empiryczny | str. 103
Jakub Pokrzywniak 
Dążenie do zwiększenia przewidywalności orzecznictwa w zakresie wysokości zadośćuczynień za zgon najbliższego członka rodziny w perspektywie konstytucyjnej i cywilnoprawnej | str. 133
Agnieszka Pyrzyńska, Fiona Farine, Andrzej Strózik 
Standaryzacja zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej – ocena polskiej regulacji z perspektywy komparatystycznej | str. 153
Beata Janiszewska 
Standaryzacja odpowiedniej sumy zadośćuczynienia w świetle systemowych założeń kompensacji krzywdy | str. 185
NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR

Przeczytaj fragment

Recenzje

Nikt nie dodał jeszcze recenzji. Bądź pierwszy!