
Archiwum Ringelbluma. Konspiracyjne Archiwum Getta Warszawy, tom 9. Tereny wcielone do Rzeszy: Kraj Warty
Cena produktu
Cena okładkowa – rynkowa cena produktu, często jest drukowana przez wydawcę na książce.
Najniższa cena z 30 dni – najniższa cena sprzedaży produktu w księgarni z ostatnich 30 dni, obowiązująca przed zmianą ceny.
Wszystkie ceny, łącznie z ceną sprzedaży, zawierają podatek VAT.
Koszty dostawy
Odbiór w punkcie
Dostawa na adres
Czas oczekiwania na zamówienia = realizacja + dostawa przez przewoźnika
Zobacz więcejeBook
11,69 zł
Szczegóły produktu
- Data wydania
- 1 sty 2012
- Format pliku
- eBook (pdf)
- Autor/Redaktor
- Magdalena Siek
- Wydawca
- Uniwersytet Warszawski
Więcej informacji
| EAN | 5900497302005 |
|---|---|
| SKU | 300013771 |
| Data wydania | 1 sty 2012 |
| Multiformat | eBook |
| Format pliku | eBook (pdf) |
| Format pliku elektronicznego | eBook |
| Autor/Redaktor | Magdalena Siek |
| Wydawca | Uniwersytet Warszawski |
Archiwum Ringelbluma. Konspiracyjne Archiwum Getta Warszawy, tom 9. Tereny wcielone do Rzeszy: Kraj Warty
Spis treści
Wykaz skrótów IX Wstęp XIII Nota edytorska XXII Dokumenty 1 Rejencja Inowrocław (Regierungsbezirk Hohensalsa) 1 Rejencja Łódź (Regierungsbezirk Litzmannstadt) 147 Rejencja Poznań (Regierungsbezirk Posen) 255 Słownik skrótów i terminów częściej występujących w tekście 259 Bibliografia 264 Summary 266 Indeks osób 269 Indeks geograficzny 276 Wykaz sygnatur 281
Archiwum Ringelbluma. Konspiracyjne Archiwum Getta Warszawy, tom 9: Odkryj historię ukrytą w dokumentach
Zapraszamy do zgłębienia niezwykłych relacji i świadectw z czasów II wojny światowej, które ukazują losy mieszkańców ziem polskich w okupacji niemieckiej. Ten tom stanowi cenny zapis wydarzeń, prześladowań i działań podejmowanych w Kraju Warty, ukazując zarówno tragedię, jak i odwagę tamtych dni. Odkryjemy razem kolejne fascynujące rekomendacje, które pozwolą lepiej zrozumieć tamte trudne czasy i ich bohaterów.
Po jakie produkty jeszcze warto sięgnąć:
- Archiwum Ringelbluma. Konspiracyjne Archiwum Getta Warszawy, tom 8. Te: Odkryj relacje dokumentujące życie Żydów na terenach wcielonych do Rzeszy, od pierwszych tygodni wojny do 1941 roku. W tym tomie znajdziesz wspomnienia, szkice i przekazy uchodźców, które rzucają światło na trudne czasy okupacji i przesiedleń.
- Archiwum Ringelbluma. Konspiracyjne Archiwum Getta Warszawy, tom 6, Ge: Poznaj losy Żydów w Generalnym Gubernatorstwie poza Warszawą dzięki relacjom, dziennikom i dokumentom urzędowym. Tom ukazuje codzienne życie, walkę o przetrwanie oraz skomplikowane relacje z władzami niemieckimi i polskimi.
- Archiwum Ringelbluma. Konspiracyjne Archiwum Getta Warszawy. Tom 15, W: Ten tom zawiera relacje z kampanii wrześniowej 1939 roku, w tym opisy działań wojennych i losów żołnierzy Żydów. Dodatkowo publikowane są listy kaliskie z lat 1939–1941, które stanowią unikalny zapis tamtych czasów.
- Archiwum Ringelbluma. Konspiracyjne Archiwum Getta Warszawy. Tom 24, O: Dokumenty z obozów pracy przymusowej dla Żydów, relacje uczestników i oficjalne sprawozdania, ukazujące okres od lata 1940 do lata 1941. Tom ukazuje metody poboru robotników i ich opiekę w trudnych warunkach okupacji.
- Atlas systemu rządów III Rzeszy Niemieckiej: Czterotomowe kompendium wiedzy o strukturach władzy w III Rzeszy, wzbogacone o setki kolorowych zdjęć i ilustracji. Tom I i II przedstawiają aparat rządowy, administrację i siły zbrojne reżimu, stanowiąc cenne źródło wiedzy historycznej.
- Rok 1918 Tom 2: Dwutomowa publikacja ukazująca kontekst roku 1918 w Europie Środkowo-Wschodniej. Analiza sytuacji politycznej, militarnej, społecznej i kulturalnej, z naciskiem na relacje polsko-rosyjskie i rosyjsko-polskie, pozwala lepiej zrozumieć przemiany tamtego okresu.
- Archiwum Ringelbluma. Konspiracyjne Archiwum Getta Warszawy. Tom 23, D: Zbiór dzienników i zapisków z getta warszawskiego, w tym autografy, relacje i teksty anonimowe. Najważniejszym dokumentem jest dziennik Abrahama Lewina, ukazujący codzienne życie i dramaty mieszkańców getta.
- Wielcy zapomniani Dwudziestolecia. Część II: Kontynuacja serii prezentującej postaci, które ukształtowały dwudziestolecie międzywojenne. Inspirujące sylwetki, takie jak Bruno Jasieński czy Wacław Kuchar, ukazują nieznane oblicza tego burzliwego okresu.
- Do szarży marsz, marsz... Studia z dziejów kawalerii Tom 11: Cztery autonomiczne studia poświęcone dziejom jazdy polskiej i europejskiej. Analiza taktyk, formacji i roli kawalerii od XVII do XVIII wieku, ukazując jej znaczenie w historii wojskowości.
Archiwum Ringelbluma. Konspiracyjne Archiwum Getta Warszawy, tom 9. Tereny wcielone do Rzeszy: Kraj Warty
Cena produktu
Cena okładkowa – rynkowa cena produktu, często jest drukowana przez wydawcę na książce.
Najniższa cena z 30 dni – najniższa cena sprzedaży produktu w księgarni z ostatnich 30 dni, obowiązująca przed zmianą ceny.
Wszystkie ceny, łącznie z ceną sprzedaży, zawierają podatek VAT.