MENU

Książki: Wychowanie, resocjalizacja

Pedagogom, osobom pracującym w oświacie, psychologom szkolnym polecamy kategorię Wychowanie i resocjalizacja w księgarni naukowej PWN. Znajdą tu Państwo podręczniki akademickie, książki naukowe, a także poradniki. 
Jak istotne jest wychowanie, wie każdy rodzic i opiekun, ale też nauczyciel, który ma za zadanie wykształcić w dziecku prawidłowe wzorce. Często jednak zdarza się, że jednostka ma pewne trudności w integracji ze społeczeństwem, przejawia zachowania destrukcyjne dla siebie i innych. Jest to problem nie tylko dla otoczenia, ale przede wszystkim dla dysfunkcyjnej jednostki. Ona sama męczy się swoim zachowaniem, a pojawiająca się u niej agresja jest tak naprawdę wołaniem o pomoc. 
Niejednokrotnie środowisko wychowawcze musi podjąć poważne kroki, by pomóc wyjść takiej osobie z patowej sytuacji. W tym pomaga między innymi resocjalizacja. Jest to szereg procesów mających na celu przystosowanie jednostki do życia w zbiorowości. Zadaniem resocjalizacji jest także modyfikacja osobowości, tak, by pozbyć się toksycznych, negatywnych wzorców i schematów. Jednocześnie wychowawcy i pedagodzy starają się wytworzyć w jednostce nowe, pozytywne normy społeczne. Wszystko to w celu socjalizacji, ponownego włączenia do społeczności. 
Profesjonalnie resocjalizacją zajmują się odpowiednie instytucje, między innymi zakłady poprawcze i więzienia. Jednak funkcję osób dokonujących resocjalizacji pełnią najczęściej nauczyciele, wychowawcy, psycholodzy i pedagodzy, a także księża. Właśnie dla nich przygotowaliśmy przydatne publikacje. 
Państwa uwadze polecamy na przykład książkę „Ruch rozwijający dla dzieci” Wydawnictwa Naukowego PWN. Autorka, Weronika Sherborne, przedstawia w niej autorski program twórczego rozwoju dziecka przez ćwiczenia i ruch. Metoda ta zyskała uznanie na całym świecie, między innymi dzięki dostępności dla wszystkich i prostocie. Sherborne pokazuje, że przez kontakt dotykowy, ćwiczenia fizyczne i formy ruchu angażujące obie strony zaangażowane w wychowanie, możliwy jest pogłębiony kontakt z innymi ludźmi. Dzięki ruchowi podopieczny może również pogłębić świadomość samego siebie. 
Tę oraz inne publikacje o wychowaniu i resocjalizacji z księgarni internetowej PWN polecamy studentom kierunków pedagogicznych, nauczycielom, pedagogom, psychologom i terapeutom, jak również rodzicom. Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą.

Znaleziono: 2610
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Sposób na trudne dziecko

Książka (miękka)
66,72 zł
69,90 zł
Znaleziono: 2610
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20