MENU

Marketing. Koncepcje, strategie, trendy

(eBook)
0.00  [ 0 ocen ]
 Dodaj recenzję
Rozwiń szczegóły »
 • Druk: Poznań, 2020

 • Autor: Bogna Pilarczyk, Henryk Mruk, Maria Sławińska

 • Wydawca: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

 • Formaty:
  PDF
  (Watermark)
  Watermark
  Znak wodny czyli Watermark to zaszyfrowana informacja o użytkowniku, który zakupił produkt. Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować użytkownika, który rozpowszechnił produkt w sposób niezgodny z prawem. Ten rodzaj zabezpieczenia jest zdecydowanie najbardziej przyjazny dla użytkownika, ponieważ aby otworzyć książkę zabezpieczoną Watermarkiem nie jest potrzebne konto Adobe ID oraz autoryzacja urządzenia.

Dostępne formaty i edycje
Rok wydania
Cena
Cena katalogowa: 36,00 zł
32,40
Dodaj do schowka
Dostępność: online po opłaceniu
Produkt elektroniczny Plik do pobrania po realizacji zamówienia

Marketing. Koncepcje, strategie, trendy

Celem przygotowanego podręcznika jest zaprezentowanie najważniejszych zasad oraz technik marketingowych służących zwiększaniu skuteczności działania przedsiębiorstwa na rynku. Przesądziło to o treści podręcznika, w którym definiowane koncepcje, strategie oraz trendy zostały zilustrowane wieloma przykładami praktycznymi. Ich zadaniem jest ułatwienie rozumienia zasad marketingu, a zarazem pobudzenie do kreowania własnych rozwiązań. W naszym przekonaniu zawarte w podręczniku treści mogą być użyteczne zarówno dla studentów uczelni ekonomicznych, także technicznych, humanistycznych i artystycznych, jak i dla osób działających w praktyce, czyli pracowników przedsiębiorstw oraz instytucji.
Rozdział pierwszy prezentuje istotę oraz genezę marketingu, a także marketing jako koncepcję zarządzania przedsiębiorstwem, wskazując również na kierunki rozwoju. W rozdziale drugim przedstawiono odrębności marketingu w odniesieniu do podstawowych rynków, a mianowicie rynku dóbr konsumpcyjnych, rynku instytucjonalnego, sektora usług i organizacji non profit. Rozdział trzeci zawiera rozważania na temat procesu tworzenia i wdrażania strategii marketingowych, jest wzbogacony klasyfikacją i oceną różnych typów strategii. Kontynuacja tej problematyki, odniesiona do strategii konkurowania oraz budowania przewagi konkurencyjnej z uwzględnieniem modelu M. Portera, stanowi treść rozdziału czwartego.
Istotą marketingowego zarządzania przedsiębiorstwem jest wiedza na temat zachowań konsumentów oraz segmentów rynkowych. W rozdziale piątym scharakteryzowano zachowania konsumentów, omówiono proces decyzyjny na różnych rynkach, krytycznie opisano trendy zachowań konsumentów, a także odwołano się do ekonomii behawioralnej i wyników badań neuromarketingowych. W rozdziale szóstym przedstawiono istotę oraz kryteria segmentacji, a także ich znaczenie w pozycjonowaniu produktów i marek. Rozdział siódmy poświęcono omówieniu metod badania potrzeb oraz zachowań konsumentów. Wiedząc, że konsumenci są w centrum zainteresowania marketingowego przedsiębiorstwa, przybliżono sposoby pozyskiwania informacji oraz metody badań ilościowych i jakościowych. W rozdziale ósmym zaprezentowano zagadnienia związane z produktem, cyklem jego życia, zarządzaniem portfelem produktów, zadaniami menedżera produktu, strategią wprowadzania nowego produktu na rynek oraz strategią opakowania. Rozdział dziewiąty skupia uwagę Czytelnika na sposobach budowania pozycji marki oraz zarządzania wizerunkiem przedsiębiorstwa. W rozdziale dziesiątym opisano strategie cenowe, wskazując na znaczenie wartości w procesie budowania oferty przedsiębiorstwa. Kolejny, jedenasty rozdział zawiera rozważania na temat zarządzania dystrybucją. Obok treści związanych ze strategią dystrybucji pokazano trendy, które są obserwowane w tym obszarze. Rozdziały dwunasty i trzynasty przedstawiają sposoby i formy komunikacji. W pierwszym z nich skoncentrowano się na wyjaśnieniu form i narzędzi komunikacji masowej, a w drugim przedstawiono sposoby komunikacji bezpośredniej. Podstawą działań operacyjnych przedsiębiorstwa jest z reguły plan marketingowy. Rozdział czternasty zawiera omówienie procedury, etapów oraz struktury planu marketingowego w przedsiębiorstwie. W rozdziale końcowym, piętnastym, wskazano na istotę i znaczenie kontroli działalności marketingowej ze szczególnym uwzględnieniem pomiaru wyników i audytu marketingowego oraz organizacyjnych aspektów kontroli marketingu.
Wychodząc z założenia, że przygotowany podręcznik ma służyć zdobywaniu wiedzy z zakresu marketingu oraz umiejętności jej praktycznego wykorzystania, na końcu każdego z rozdziałów zawarto pytania oraz zadania do samodzielnego rozwiązania. Duża część proponowanych zadań może być wykonywana w zespołach, co ma służyć zdobywaniu kwalifikacji w zakresie pracy grupowej.

 • Sposób dostarczenia produktu elektronicznego
  Produkty elektroniczne takie jak Ebooki czy Audiobooki są udostępniane online po opłaceniu zamówienia kartą lub przelewem na stronie Twoje konto > Biblioteka.
  Pliki można pobrać zazwyczaj w ciągu kilku-kilkunastu minut po uzyskaniu poprawnej autoryzacji płatności, choć w przypadku niektórych publikacji elektronicznych czas oczekiwania może być nieco dłuższy.
  Sprzedaż terytorialna towarów elektronicznych jest regulowana wyłącznie ograniczeniami terytorialnymi licencji konkretnych produktów.
 • Ważne informacje techniczne
  Minimalne wymagania sprzętowe:
  procesor: architektura x86 1GHz lub odpowiedniki w pozostałych architekturach
  Pamięć operacyjna: 512MB
  Monitor i karta graficzna: zgodny ze standardem XGA, minimalna rozdzielczość 1024x768 16bit
  Dysk twardy: dowolny obsługujący system operacyjny z minimalnie 100MB wolnego miejsca
  Mysz lub inny manipulator + klawiatura
  Karta sieciowa/modem: umożliwiająca dostęp do sieci Internet z prędkością 512kb/s
  Minimalne wymagania oprogramowania:
  System Operacyjny: System MS Windows 95 i wyżej, Linux z X.ORG, MacOS 9 lub wyżej, najnowsze systemy mobilne: Android, iPhone, SymbianOS, Windows Mobile
  Przeglądarka internetowa: Internet Explorer 7 lub wyżej, Opera 9 i wyżej, FireFox 2 i wyżej, Chrome 1.0 i wyżej, Safari 5
  Przeglądarka z obsługą ciasteczek i włączoną obsługą JavaScript
  Zalecany plugin Flash Player w wersji 10.0 lub wyżej.
  Informacja o formatach plików:
  • PDF - format polecany do czytania na laptopach oraz komputerach stacjonarnych.
  • EPUB - format pliku, który umożliwia czytanie książek elektronicznych na urządzeniach z mniejszymi ekranami (np. e-czytnik lub smartfon), dając możliwość dopasowania tekstu do wielkości urządzenia i preferencji użytkownika.
  • MOBI - format zapisu firmy Mobipocket, który można pobrać na dowolne urządzenie elektroniczne (np.e-czytnik Kindle) z zainstalowanym programem (np. MobiPocket Reader) pozwalającym czytać pliki MOBI.
  • Audiobooki w formacie MP3 - format pliku, przeznaczony do odsłuchu nagrań audio.
  Rodzaje zabezpieczeń plików:
  • Watermark - (znak wodny) to zaszyfrowana informacja o użytkowniku, który zakupił produkt. Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować użytkownika, który rozpowszechnił produkt w sposób niezgodny z prawem. Ten rodzaj zabezpieczenia jest zdecydowanie bardziej przyjazny dla użytkownika, ponieważ aby otworzyć książkę zabezpieczoną Watermarkiem nie jest potrzebne konto Adobe ID oraz autoryzacja urządzenia.
  • Brak zabezpieczenia - część oferowanych w naszym sklepie plików nie posiada zabezpieczeń. Zazwyczaj tego typu pliki można pobierać ograniczoną ilość razy, określaną przez dostawcę publikacji elektronicznych. W przypadku zbyt dużej ilości pobrań plików na stronie WWW pojawia się stosowny komunikat.
Wstęp
1. Istota i znaczenie marketingu w zarządzaniu przedsiębiorstwem (Maria Sławińska) 
1.1. Istota i geneza marketingu
1.2. Ewolucja orientacji przedsiębiorstw
1.3. Marketing jako koncepcja zarządzania
1.4. Kierunki rozwoju marketingu
2. Odrębności sektorowe marketingu (Maria Sławińska) 
2.1. Marketing dóbr konsumpcyjnych 
2.2. Marketing na rynku instytucjonalnym (B2B) 
2.3. Marketing usług 
2.4. Marketing organizacji non profit 
3. Proces tworzenia strategii marketingowej. Rodzaje strategii (Bogna Pilarczyk) 
3.1. Istota i proces tworzenia strategii marketingowej 
3.2. Ocena otoczenia marketingowego i zasobów przedsiębiorstwa 
3.3. Cele strategiczne i struktura instrumentów marketingu 
3.4. Rodzaje strategii 
4. Przewaga konkurencyjna i strategie konkurowania (Bogna Pilarczyk)
4.1. Istota konkurencji i typy przewagi konkurencyjnej 
4.2. Analiza konkurencji 
4.3. Strategia konkurencji 
5. Zachowania konsumentów (Henryk Mruk) 
5.1. Potrzeby i ich uwarunkowania 
5.2. Demograficzne i ekonomiczne aspekty zachowań nabywców 
5.3. Uwarunkowania psychologiczne i społeczne zachowań nabywców 
5.4. Inne uwarunkowania 
5.5. Proces podejmowania decyzji o zakupie 
5.6. Rodzaje decyzji zakupowych 
5.7. Nabywcy instytucjonalni 
6. Segmentacja nabywców i wybór rynku docelowego (Bogna Pilarczyk)
6.1. Istota i proces segmentacji 
6.2. Kryteria segmentacji 
6.3. Wybór rynku docelowego 
6.4. Pozycjonowanie oferty i produktu na rynku 
7. Metody badania potrzeb i zachowań konsumentów (Henryk Mruk) 
7.1. Informacje a decyzje marketingowe 
7.2. Źródła informacji 
7.3. Badania marketingowe – istota i etapy 
7.4. Sposoby dobierania próby 
7.5. Błędy związane z badaniami 
7.6. Rodzaje badań marketingowych 
7.7. Badania ankietowe 
7.8. Badania panelowe 
7.9. Badania jakościowe 
7.10. Obserwacje, eksperymenty i metody komparatywne 
7.11. Techniki projekcyjne 
7.12. Współpraca z agencją badań marketingowych 
7.13. Raport z badań 
7.14. Prezentacja raportu 
8. Strategia produktu i opakowania (Henryk Mruk) 
8.1. Istota i klasyfikacja produktów 
8.2. Poziomy produktu 
8.3. Cykl życia produktu 
8.4. Zarządzanie portfelem produktów 
8.5. Zadania menedżera produktu (MP) 
8.6. Opakowanie i jego rola 
8.7. Wprowadzanie nowego produktu na rynek 
8.8. Błędy i bariery we wprowadzaniu nowego produktu 
9. Zarządzanie marką i wizerunkiem (Henryk Mruk) 
9.1. Istota marki 
9.2. Nazwa marki 
9.3. Obszary budowania marki 
9.4. Rodzaje marek 
9.5. Marki prywatne (handlowe, DOB – distribution own brand) 
9.6. Wprowadzanie nowej marki na rynek 
9.7. Marka a półka sklepowa 
9.8. Zarządzanie marką 
9.9. Marka na rynku B2B 
9.10. Cykl życia marki 
9.11. Portfele, kanibalizm, mapy percepcji marek i podróbki marek 
9.12. Wartość marki 
9.13. Marki polskie 
10. Cena w strategii marketingowej (Henryk Mruk) 
10.1. Cena a wartość 
10.2. Funkcje cen 
10.3. Cena a instrumenty marketingu 
10.4. Elastyczność cenowa popytu 
10.5. Paradoksy cenowe 
10.6. Ceny a zachowania konsumentów 
10.7. Sposoby ustalania cen 
10.8. Ceny a oferta przedsiębiorstwa 
10.9. Strategie cenowe 
10.10. Opusty cenowe 
10.11. Marże 
10.12. Wojny cenowe 
11. Zarządzanie dystrybucją (Maria Sławińska) 
11.1. Dystrybucja jako instrument marketingu 
11.2. Funkcje dystrybucji 
11.3. Czynniki wpływające na wybór strategii dystrybucji 
11.4. Kanały dystrybucji 
11.5. Pośrednicy w kanałach dystrybucji 
11.6. Istota i znaczenie kooperacji w kanałach dystrybucji 
11.7. Konflikty w sferze dystrybucji i sposoby ich rozwiązywania 
11.8. Logistyka dystrybucji 
11.9. Trendy w zarządzaniu dystrybucją 
12. Sposoby komunikacji masowej (Bogna Pilarczyk) 
12.1. Istota i proces komunikacji marketingowej 
12.2. Reklama 
12.3. Promocja sprzedaży 
12.4. Public relations 
12.5. Niekonwencjonalne formy komunikacji masowej 
13. Metody komunikacji bezpośredniej (Bogna Pilarczyk)
13.1. Promocja osobista 
13.2. Marketing bezpośredni 
13.3. Targi i wystawy 
13.4. Niestandardowe formy komunikacji bezpośredniej 
14. Plan marketingowy (Maria Sławińska)
14.1. Istota i funkcje planu marketingowego 
14.2. Etapy procesu planowania marketingowego 
14.3. Struktura i podstawowe elementy planu marketingowego 
15. Kontrola działalności marketingowej (Maria Sławińska)
15.1. Istota i zadania kontroli marketingu 
15.2. Przedmiot kontroli marketingu 
15.3. Aspekty organizacyjne kontroli marketingu 
Bibliografia
NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR
(pdf)
Wstęp
Brak informacji

Przeczytaj fragment

NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR
(pdf)
Wstęp
Brak informacji
(pdf)
Brak informacji

Inni Klienci oglądali również

31,50 zł
35,00 zł

Współczesne koncepcje zarządzania organizacjami

Współczesne organizacje stoją w obliczu gwałtownych i złożonych zmian w wielu dziedzinach życia gospodarczego. Gwałtowne zmiany w zakresietechnologii w połączeniu z postępującą globalizacją przyczyniły się do powstania zjawisk, któr...
30,60 zł
34,00 zł

VUCA - problem czy wyzwanie? Strategia sukcesu dla liderów.

Dla mnie świat VUCA jest światem obfitości informacji i możliwości. Ta obfitość i złożoność bywa kłopotliwa. Może oszołomić, może unieruchomić. Nie nazywam jej jednak chaosem. Wierzę bowiem, że słowa mają swoją moc i sposób mówienia o czy...
11,53 zł
12,81 zł

Kierunki doskonalenia koncepcji zarządzania organizacją publiczną. Teoria i praktyka

W pierwszej z nich zaprezentowano problematykę z pogranicza historii kształtowania się bezpieczeństwa ekonomicznego państwa w obrębiejednostek z sektora publicznego. Niestabilność finansów państwa staje się jednym z największych wyzwań dla...
15,01 zł
17,45 zł

Koncepcja smart city na tle procesów i uwarunkowań rozwoju współczesnych miast

Koncepcja smart city to jedna z najczęściej dyskutowanych dróg rozwoju współczesnych miast. Prezentowana publikacja wyjaśnia w przystępny, syntetyczny sposób teoretyczne i programowe aspekty budowania i funkcjonowania miasta inteli...
16,20 zł
18,00 zł

STRATEGIA BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO – REALIZACJA PODSTAWOWYCH CELÓW t.1

Świadomość aktualnej sytuacji budowana w oparciu o adekwatną percepcję współczesnych zdarzeń oraz rozpoznanych dążeń kształtujących ją podmiotów, a także wnikliwą analizę zjawisk i procesów wpływających na stan i poziom bezpieczeńs...
15,48 zł
18,00 zł

Język w marketingu

W zbiorze znalazły się publikacje odnoszące się do funkcjonowania języka w marketingu, do marketingowych tekstów występujących w mediach (w prasie, telewizji, Internecie), tekstów prezentowanych na inne sposoby, poza mediami (w komunikacj...
39,14 zł
44,99 zł

33 strategie wojny

33 strategie wojny 1. Przegrywaj bitwy, ale wygrywaj wojny: wielka strategia 2. Poznaj przeciwnika: strategia zdobywania informacji 3. Niszcz przeciwnika od środka: strategia wewnętrznego frontu i trz...
3,20 zł
4,26 zł

Faktoring w bankowości - strategia przyszłości. Rozdział 2. Faktoring i jego potencjał

Dorota Korenik nie tylko w sposób wszechstronny prezentuje przedmiot faktoringu i kierunki jego rozwoju, ale także, co jest novum w dość już bogatej literaturze poświęconej tej usłudze finansowej, wskazuje na potencjał możliwości i wykorzystania...
54,00 zł
60,00 zł

Jak sobie poczynamy. Historia różnych koncepcji i antykoncepcji

Książka dla młodzieży i dorosłych dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć, jak sobie poczynamy i jaki wpływ ma na to religia, polityka i kultura.Książka w sposób dowcipny odkrywa przed czytelnikiem historię przemian dotyczących roli i...

Recenzje

Nikt nie dodał jeszcze recenzji. Bądź pierwszy!