Gwarancja dostawy nawet na następny dzień! Zobacz więcej

Wybór studiów Rola preferencji kosztów i korzyści

Chwilowo niedostępny

Ostatnie sztuki
Wybór studiów Rola preferencji kosztów i korzyści

oprawa twarda

37,91 zł

Wybór studiów. Rola preferencji kosztów i korzyści

eBook

25,20 zł

Ładowanie...

Szczegóły produktu

Data wydania
7 cze 2018
Oprawa
twarda
Autor/Redaktor
Urszula Sztanderska
Wydawca
Scholar

Wybór studiów Rola preferencji kosztów i korzyści

Omawiana książka stanowi próbę kompleksowego, a zarazem ściśle naukowego zbadania uwarunkowań wyborów edukacyjnych związanych z podejmowaniem studiów wyższych w Polsce. Na polskim rynku jest to książka unikatowa i nowatorska ze względu na holistyczne ujęcie, rygor metodologiczny i zakres danych objętych badaniem. Warto również podkreślić, że zespół autorski, obejmujący, wraz z redaktorami naukowymi siedem osób, składa się z wybitnych badaczy rynku pracy i problemów edukacyjnych. dr hab. Mikołaj Herbst Pracę oceniam bardzo wysoko. Jestem przekonany, że będzie to publikacja chętnie wykorzystywana nie tylko przez ekonomistów, lecz także przez specjalistów zajmujących się systemem edukacji, rozwojem kapitału ludzkiego, politykami publicznymi i ogólnie rozwojem społeczno-ekonomicznym kraju. (…) Cieszę się, że tematyka edukacyjna zainteresowała grono utalentowanych badaczy, w większości młodych jeszcze ekonomistów z czołowego ośrodka badań ekonomicznych w kraju, jakim jest niewątpliwie Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. (…) W sferze edukacji zaangażowane są olbrzymie środki publiczne i prywatne. Poprawa efektywności ich wykorzystania to ważne zadanie dla ekonomistów. Temu służą między innymi wysokiej jakości badania naukowe. Omawiana książka wpisuje się w ten nurt badań i jest znakomitym osiągnięciem. prof. dr hab. Jerzy Wilkin Urszula Sztanderska – doktor habilitowany nauk ekonomicznych, profesor UW od 2002 roku, autorka i współautorka ponad 140 publikacji naukowych, głównie na temat funkcjonowania rynku pracy i jego związków z procesami makroekonomicznymi. Jej zainteresowania badawcze obejmują m.in.: bezrobocie, w tym zwłaszcza strukturalne, współzależność edukacji i rynku pracy, instytucjonalne uwarunkowania funkcjonowania rynku pracy, a od niedawna również ekonomię edukacji. Gabriela Grotkowska – doktor nauk ekonomicznych, adiunkt w Katedrze Makroekonomii i Teorii Handlu Zagranicznego. Jest autorką ponad 60 krajowych i zagranicznych publikacji naukowych, kierowała kilkoma projektami badawczymi, a jej zainteresowania naukowe dotyczą w szczególności empirycznej analizy funkcjonowania rynku pracy, związków rynku pracy z otwarciem gospodarki, specyfiki sektora publicznego w kontekście zatrudnienia i wynagrodzeń, a także ekonomii edukacji i powiązań decyzji edukacyjnych z karierą zawodową. Pozostali autorzy: Mikołaj Czajkowski, Tomasz Gajderowicz, Marek Giergiczny. Jerzy Mycielski, Leszek Wincenciak

 

Recenzje (0)

Zainspiruj się kategoriami tego produktu

Książki tego autora
Wybór studiów. Rola preferencji kosztów i korzyści
25,20 zł -30%
36,00 zł Cena okładkowa
36,00 zł Najniższa cena
Książki tego wydawnictwa
Rise and fall: The Soviet Union's Grand Strategy
Książka
48,22 zł -26%
65,10 zł Cena okładkowa
65,10 zł Najniższa cena
Nuda w kulturze kapitalizmu. Outlet - uszkodzona okładka
Książka
33,06 zł -42%
57,00 zł Cena okładkowa
57,00 zł Najniższa cena
Wyłom w systemie?
Książka
39,90 zł -5%
42,00 zł Cena okładkowa
42,00 zł Najniższa cena
Studia nad państwami niemieckojęzycznymi
Książka
51,87 zł -5%
54,60 zł Cena okładkowa
54,60 zł Najniższa cena
Wiejskie ruchy społeczne w Polsce
Książka
37,91 zł -5%
39,90 zł Cena okładkowa
39,90 zł Najniższa cena
Kobiety i rośliny w folklorze polskim
Książka
35,73 zł -15%
42,00 zł Cena okładkowa
42,00 zł Najniższa cena
Podróż po historii filozofii Tom 3 Dwa wieki krytyki
Książka
12,86 zł -10%
14,25 zł Cena okładkowa
14,25 zł Najniższa cena

Odkryj inne ciekawe książki wydawnictwa Scholar, które mogą Cię zainteresować po lekturze 'Wybór studiów Rola preferencji kosztów i korzyści'

Wydawnictwo Scholar oferuje szeroki wybór publikacji naukowych, które mogą poszerzyć Twoją wiedzę. Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi propozycjami.

  1. Zapraszamy do odkrycia najnowszej publikacji, która rzuca światło na problematykę feminizacji społeczności akademickiej w Europie. Analizuje trudności, z jakimi borykają się kobiety w osiągnięciu wysokich stanowisk w strukturach akademickich, mimo licznych programów afirmacyjnych wprowadzanych od lat 80-tych. Publikacja została napisana przez uznane badaczki: Renatę Siemieńską oraz Annette Zimmer, które w swoim badaniu łączą perspektywy socjologiczne i pedagogiczne, aby dokładnie zrozumieć dynamikę kariery kobiet w naukach społecznych. Ich prace koncentrują się na takich aspektach jak psychologia, osobowość oraz rozwój osobisty, co czyni tę książkę istotnym źródłem wiedzy dla wszystkich zainteresowanych tematyką równości płci w nauce.

  2. Ostatnie dwudziestolecie przyniosło pedagogice całkiem nowe możliwości wspomagania działalności nauczycielskiej środkami technicznymi. Komputer ze swym uniwersalnym wręcz potencjałem stał się dla jednych nadzieją, a dla innych wyzwaniem otwierającym przed pracą pedagogiczną zupełnie nowe horyzonty. Jednocześnie wykorzystanie środków technologii informacyjnej w codziennej praktyce szkolnej ciągle z trudem toruje sobie drogę. Pedagodzy, którzy w swojej pracy sięgają po narzędzia informatyczne, kierują się zazwyczaj intuicją, własną pomysłowością, nierzadko działają metodą prób i błędów. Pomocą może być dla nich niniejsza praca. Wagi przydaje jej empiryczny charakter, co czyni ją szczególnie interesującą dla pedagogów oraz nauczycieli praktyków.

  3. Czy możemy wyobrazić sobie dziś inny uniwersytet Czy możliwy jest powrót do klasycznej roli i funkcji uniwersytetu Czy umasowienie szkół wyższych prowadzi do likwidacji resztek autonomii kręgów akademickich Jaką publiczną rolę odgrywają dziś w Polsce środowiska uczelniane Czy możliwa jest skuteczna obrona uniwersytetu przed jednoczesną presją państwa i rynku Na te i wiele innych pytań starają się odpowiedzieć Autorzy artykułów zawartych w tej książce. Częściej są to głosy krytyczne wobec obecnej sytuacji, które rzucają światło na zbyt często ignorowane problemy, niż proste recepty na uzdrowienie uniwersytetu pozostawionego na łaskę i niełaskę niewidzialnej, ale brutalnej pięści rynku.

  4. Autorowi udało się skutecznie podważyć dyskurs, w którym osadzonych jest wiele studiów na temat młodzieży. Jego badania wskazują, jak dużo miejsca w świadomościowych konstruktach młodych ludzi zajmują nierozwiązane konflikty, lęk przed odrzuceniem, lęk przed innością, strach przed przekroczeniem granic. Z badań tych wyłania się dyskurs młodzieży zalęknionej, której tożsamość jest dyscyplinowana do nie-mówienia. Książka Wojciecha Siegienia jest jedną z niewielu prac pedagogicznych inspirowanych konstruktywizmem, które zostały poświęcone problematyce młodzieży w perspektywie genderowej.

  5. W dobie dynamicznych zmian społecznych i politycznych, edukacja obywatelska staje się kluczowym elementem rozwijania zaangażowania młodzieży. Książka Edukacja obywatelska w działaniu autorstwa Anny Kordasiewicz oraz Przemysława Sadury to doskonała publikacja, która zgłębia temat partycypacji uczniowskiej, animacji społeczności lokalnych oraz pracy z młodzieżą w duchu współpracy i dialogu. Anna Kordasiewicz i Przemysław Sadura to doświadczeni praktycy oraz teoretycy w dziedzinie edukacji obywatelskiej i społecznej. Ich wcześniejsze publikacje akademickie oraz zaangażowanie w projekty dotyczące nauczania i edukacji czyni ich autorytetami w tej dziedzinie. Autorzy łączą wiedzę teoretyczną z praktycznymi rozwiązaniami, co sprawia, że ich prace są niezwykle wartościowe dla akademików i praktyków.

Wybór studiów Rola preferencji kosztów i korzyści

Wybór studiów Rola preferencji kosztów i korzyści