Polskie czeskie i słowackie prawo wykroczeń. Studium prawnoporównawcze
\n\nPrzedmiotem monografii są instytucje materialnego i procesowego prawa wykroczeń w trzech państwach: Republice Czeskiej, Republice Słowackiej i Rzeczypospolitej Polskiej.
\n\nCzytelnik będzie mieć możliwość porównania, jak wygląda odpowiedzialność za ten sam czyn (bądź bardzo podobny) w trzech porównywanych państwach. Spojrzenie na własny system prawa z perspektywy rozważań obcych pozwala głębiej zrozumieć własne prawo i lepiej dostrzec jego wady i zalety.
\n\nPodjęto również rozważania na temat tego, czy i w jakim stopniu rozwiązania czeskie mogłyby być wykorzystane w przyszłym prawie polskim.\nMonografię podzielono na pięć części, spośród których:
pierwsza ma charakter historyczny, ukazujący drogę, po której ustawodawcy polski i czechosłowacki, a następnie czeski i słowacki doszli do obowiązującego prawa wykroczeń,
druga zajmuje się zagadnieniami materialnymi zaliczanymi do części ogólnej prawa wykroczeń,
trzecia zajmuje się zagadnieniami materialnymi zaliczanymi do części szczególnej prawa wykroczeń, przy czym ze względu na ogrom materiału normatywnego ograniczamy się do zarysowania koncepcji części szczególnej oraz zwięzłego zaprezentowania czterech istotnych kategorii wykroczeń: przeciwko porządkowi publicznemu, bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji, mieniu i zabytkom,
czwarta poświęcona jest problematyce proceduralnej,
piąta to podsumowanie rozważań oraz propozycje co do ukształtowania przyszłego polskiego prawa represyjnego z ewentualnym wykorzystaniem rozwiązań czeskich.
- Kategorie:
- Język wydania: polski
- ISBN: 978-83-8158-868-3
- ISBN druku: 978-83-8158-867-6
- EAN: 9788381588676
- Liczba stron: 447
-
Sposób dostarczenia produktu elektronicznegoProdukty elektroniczne takie jak Ebooki czy Audiobooki są udostępniane online po opłaceniu zamówienia kartą lub przelewem na stronie Twoje konto > Biblioteka.Pliki można pobrać zazwyczaj w ciągu kilku-kilkunastu minut po uzyskaniu poprawnej autoryzacji płatności, choć w przypadku niektórych publikacji elektronicznych czas oczekiwania może być nieco dłuższy.Sprzedaż terytorialna towarów elektronicznych jest regulowana wyłącznie ograniczeniami terytorialnymi licencji konkretnych produktów.
-
Ważne informacje techniczneMinimalne wymagania sprzętowe:procesor: architektura x86 1GHz lub odpowiedniki w pozostałych architekturachPamięć operacyjna: 512MBMonitor i karta graficzna: zgodny ze standardem XGA, minimalna rozdzielczość 1024x768 16bitDysk twardy: dowolny obsługujący system operacyjny z minimalnie 100MB wolnego miejscaMysz lub inny manipulator + klawiaturaKarta sieciowa/modem: umożliwiająca dostęp do sieci Internet z prędkością 512kb/sMinimalne wymagania oprogramowania:System Operacyjny: System MS Windows 95 i wyżej, Linux z X.ORG, MacOS 9 lub wyżej, najnowsze systemy mobilne: Android, iPhone, SymbianOS, Windows MobilePrzeglądarka internetowa: Internet Explorer 7 lub wyżej, Opera 9 i wyżej, FireFox 2 i wyżej, Chrome 1.0 i wyżej, Safari 5Przeglądarka z obsługą ciasteczek i włączoną obsługą JavaScriptZalecany plugin Flash Player w wersji 10.0 lub wyżej.Informacja o formatach plików:
- PDF - format polecany do czytania na laptopach oraz komputerach stacjonarnych.
- EPUB - format pliku, który umożliwia czytanie książek elektronicznych na urządzeniach z mniejszymi ekranami (np. e-czytnik lub smartfon), dając możliwość dopasowania tekstu do wielkości urządzenia i preferencji użytkownika.
- MOBI - format zapisu firmy Mobipocket, który można pobrać na dowolne urządzenie elektroniczne (np.e-czytnik Kindle) z zainstalowanym programem (np. MobiPocket Reader) pozwalającym czytać pliki MOBI.
- Audiobooki w formacie MP3 - format pliku, przeznaczony do odsłuchu nagrań audio.
Rodzaje zabezpieczeń plików:- Watermark - (znak wodny) to zaszyfrowana informacja o użytkowniku, który zakupił produkt. Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować użytkownika, który rozpowszechnił produkt w sposób niezgodny z prawem. Ten rodzaj zabezpieczenia jest zdecydowanie bardziej przyjazny dla użytkownika, ponieważ aby otworzyć książkę zabezpieczoną Watermarkiem nie jest potrzebne konto Adobe ID oraz autoryzacja urządzenia.
- Brak zabezpieczenia - część oferowanych w naszym sklepie plików nie posiada zabezpieczeń. Zazwyczaj tego typu pliki można pobierać ograniczoną ilość razy, określaną przez dostawcę publikacji elektronicznych. W przypadku zbyt dużej ilości pobrań plików na stronie WWW pojawia się stosowny komunikat.