MENU

Inflacja na wakacjach - gdzie spędzić urlop w Polsce?

26.07.2023 | czas czytania: 4 minuty


Inflacja na wakacjach - gdzie spędzić urlop w Polsce?
Jesteśmy na półmetku sezonu urlopowego – wymarzony wypoczynek już za Tobą? A może w tym roku chcesz oszczędzić i nie planujesz żadnego wyjazdu? Wakacje wcale nie muszą być drogie! Nie rezygnuj z zasłużonego odpoczynku i razem z Księgarnią PWN wyrusz w Polskę!

Podróżujesz w pojedynkę czy z dziećmi? Wolisz zwiedzać większe miasta czy zaszyć się wśród natury? A może szukasz tylko weekendowej odskoczni od codziennych obowiązków? Niezależnie od preferowanej formy wypoczynku, mamy dla Ciebie propozycje na letni reset, a z pomocą przychodzą nam przewodniki Wydawnictwa Bezdroża.

Wakacje w mieście - jakie atrakcje?

Kraków. Nieprzewodnik dla turystów i mieszkańców

"Kraków. Nieprzewodnik dla turystów i mieszkańców"

Autor: Zofia Jurczak


Wszystko, co chcesz wiedzieć o Krakowie, ale boisz się zapytać! Nieprzewodnik Zofii Jurczak to pozycja dla osób, które lubią zbaczać z typowych turystycznych szlaków i odkrywać nieznane zakątki. Dowiesz się m.in. gdzie szukać secesyjnych witraży i PRL-owskich mozaik, jakie były losy Lenina w Krakowie, a także w którym miejscu biegnie trasa krakowskich seryjnych morderców.
Warszawa. Ucieczki z miasta

"Warszawa. Ucieczki z miasta"

Autorzy: Malwina i Artur Flaczyńscy


Tu szczęście można znaleźć, tutaj serce można zgubić! „Warszawa. Ucieczki z miasta” to zbiór kilkudziesięciu propozycji wycieczek po Mazowszu - na pół dnia, na cały dzień i na weekend. W przewodniku znajdziesz zarówno coś dla miłośników zwiedzania, jak i odpoczynku na łonie natury.

W ramach serii „Ucieczki z miasta” dostępnych jest kilka pozycji m.in. o Trójmieście czy Górnym Śląsku.

Urlop z dziećmi - co robić?

104 atrakcje dla dzieci. Polska z pomysłem

"104 atrakcje dla dzieci. Polska z pomysłem"

Autorzy: Kamila i Paweł Florczakowie


Jeśli boisz się podróżowania z dzieckiem, ta książka wywróci Twoje życie do góry nogami! „104 atrakcje dla dzieci. Polska z pomysłem” pozwoli na odkrywanie nowych lub już nam znanych miejsc, ale z perspektywy dziecka. To książka o miejscach, do których warto wybrać się podczas rodzinnych wycieczek, a które zaspokoją zarówno małych, jak i dużych podróżników.

Dziennik moich podróży

"Dziennik moich podróży"

Autorki: Aleksandra Lisek, Dominika Zaręba


“Dziennik moich podróży” nie jest przewodnikiem, jednak może świetnie sprawdzić się w dowolnej wycieczce z dzieckiem na pokładzie. To książka uniwersalna: można ją zabrać ze sobą zarówno na zimowe czy letnie wakacje, jak i kilkudniowy wyjazd za miasto. Dziennik powstał z myślą o dzieciach w wieku od sześciu do dziesięciu lat, a nawet starszych, oraz o ich rodzicach, chcących przekazać ciekawe informacje o odwiedzanych miejscach.

Jak aktywnie spędzić urlop?

“Ziemia

"Ziemia Kłodzka trek&travel"

Autor: Marcin Winkiel

Seria trek&travel jest idealna dla miłośników aktywnego wypoczynku. Znajdziesz w nim najpiękniejsze górskie trasy, a także opisy krajoznawcze oraz wskazówki, jak odpowiednio zorganizować wyjazd. Przewodnik poświęcony Ziemi Kłodzkiej skupia się na widokach ze Szczelińca i Śnieżnika, wędrówkach po labiryncie Błędnych Skał oraz czeskich Skalnych Miastach.

“Bieszczady

"Bieszczady pełne wrażeń. ActiveBook"

Autor: Martin Martinger

Drugą serią dla aktywnych, wydawaną przez Bezdroża, jest ActiveBook – z myślą o tych, którzy najlepiej wypoczywają aktywnie. A nie od dziś wiadomo, że najlepiej jest rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady! W przewodniku Martina Martingera znajdziesz zarówno trasy piesze i rowerowe, jak i informacje krajoznawcze, polecane muzea oraz alternatywne atrakcje takie jak m.in. bushcraft czy podglądanie żubrów.