MENU

Powrót do szkoły z głową! 3 rzeczy, których nie może zabraknąć w uczniowskiej wyprawce.

06.09.2023 | czas czytania: 4 minuty


Powrót do szkoły z głową! 3 rzeczy, których nie może zabraknąć w uczniowskiej wyprawce
Witaj, szkoło! Po dwumiesięcznym wakacyjnym odpoczynku uczniowie wracają w szkolne ławy, by zdobywać wiedzę i rozwijać swoje umiejętności oraz zainteresowania. Potrzebują do tego odpowiednich książek i przyborów – jakich? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czego nie może zabraknąć w idealnej wyprawce.


Obowiązkowe elementy szkolnej wyprawki

Kompletowania wyprawki jest wymagającym zadaniem, niezależnie od wieku ucznia i rodzaju placówki, do jakiej uczęszcza. Oczywiście, podstawą nauki są podręczniki i ćwiczenia do różnych przedmiotów – języka polskiego, matematyki czy języków obcych. Kolejnymi ważnymi elementami będą zeszyty i przybory do pisania – długopisy, pióra czy ołówki, które przydadzą się na każdej lekcji. Do niezbędników zaliczymy także odpowiedni plecak, który pomieści książki i drugie śniadanie, worek na buty czy strój na WF.

Z pewnością wymienione wyżej pozycje znajdą się na wyprawkowej liście każdego rodzica. Warto jednak pomyśleć o dodatkowych rzeczach, które zachęcą ucznia do nauki, a także sprawią, że zdobywanie wiedzy nie będzie przykrym obowiązkiem, a wspaniałą podróżą, podczas której można odkryć swoje mocne strony i pasje. Zobacz, o co możesz wzbogacić szkolną wyprawkę dla swojego dziecka.

Podręczniki i ćwiczenia do nauki języków taniej w pakiecie! Sprawdź tutaj »

Szkolna wyprawka – czego nie może zabraknąć?

●    Lektury szkolne

Akademia Pana Kleksa - lektury szkolne

Jedni kochają, inni wspominają z mniejszym entuzjazmem. Nie da się jednak zaprzeczyć, że lektury szkolne są często pierwszym (i zarazem głównym) kontaktem z literaturą, w związku z tym warto zadbać o jak najlepsze doświadczenia czytelnicze.

Wiele wydawnictw oferuje specjalne edycje szkolnych klasyków – wersje ilustrowane, audiobooki czy dodatkowe opracowania tekstu, które mogą pomóc zarówno w przyswojeniu i zrozumieniu treści lektury, jak i być przyczynkiem do rozbudzenia miłości do książek. Warto przemyśleć dodanie ciekawych pozycji z kanonu lektur do wyprawki już teraz.●    Repetytoria

Repetytorium maturzysty - repetytoria

To punkt skierowany do rodziców starszych uczniów – ostatnich klas szkoły podstawowej czy szkół średnich, którzy wkrótce będą podchodzić do egzaminów państwowych. Przygotowania do matury czy egzaminu ósmoklasisty warto rozpocząć już teraz, powtarzając i uzupełniając szkolną wiedzę za pomocą przedmiotowych repetytoriów, zbiorów zadań czy arkuszy testowych.

Na rynku wydawniczym znajduje się wiele pomocy naukowych, często z dodatkowymi materiałami w formie audio czy online, dzięki którym Twoje dziecko może systematycznie uczyć się i utrwalać materiał. Dodanie repetytoriów do wyprawki na początku roku szkolnego będzie dobrym pomysłem, który zmotywuje ucznia do sprawdzenia stanu swojej wiedzy.


●   Pasje i zainteresowania

Ekonomia. Odrywam, rozumiem, działam - pasje i zainteresowania

Oprócz typowo szkolnej nauki, istotne jest, by wesprzeć dziecko w poszukiwaniu tego, co interesuje je najbardziej. Rozwijająca pasja czy ciekawe hobby będą dobrą odskocznią od szkoły, co pozytywnie wpłynie zarówno na dobrostan ucznia oraz odpoczynek, jak i na samo podejście do procesu uczenia się. Jak pomóc dziecku odkryć to, co fascynuje go najbardziej?

Można zacząć od książek popularnonaukowych, skierowanych do najmłodszych odbiorców, które w dostosowany do wieku sposób wyjaśniają i omawiają różne zagadnienia z dziedziny polityki, ekonomii, sztuki czy geografii. Wprowadź dziecko na nieznane mu dotąd rejony i pozwól na rozwijanie skrzydeł.


Wyprawka szkolna – gdzie skompletować?

Kompletowanie szkolnej wyprawki jest zajęciem czasochłonnym i wymagającym, dlatego warto wybierać miejsca, w których dostaniemy większość lub wszystkie rzeczy z naszej listy – i to najlepiej bez wychodzenia z domu.

W Księgarni Internetowej PWN zdobędziesz podręczniki i ćwiczenia dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a nawet dla przedszkolaków. W ofercie online znajdziesz przybory szkolne: zeszyty, plecaki, worki, artykuły plastyczne oraz repetytoria i zbiory zadań. Ponadto, możesz przebierać w literaturze dla dzieci i młodzieży - z szerokim wyborem lektur szkolnych oraz książek popularnonaukowych. Sprawdź ofertę szkolną tutaj.