MENU

Wesoły powrót do szkoły! 5 produktów, które przekonają dziecko, że nauka nie musi być nudna

12.09.2023 | czas czytania: 4 minuty


Wesoły powrót do szkoły! 5 produktów, które przekonają dziecko, że nauka nie musi być nudna
Nowy rok szkolny oznacza powrót prac domowych, przygotowań do sprawdzianów i kartkówek oraz wielu nowych informacji, które nie zawsze łatwo jest przyswoić. Jak przekonać dziecko, że nauka to nie tylko wkuwanie słówek czy uczenie się definicji na pamięć? Sprawdź listę 5 produktów, dzięki którym rozbudzisz w najmłodszych chęć do zdobywania wiedzy!

W Księgarni Internetowej PWN znajdziesz szeroki wybór gier i zabawek edukacyjnych dla dzieci w każdym wieku, które pozwolą na odkrycie nowych pasji oraz zainteresowań, a także wpłyną na samo nastawienie do nauki. Do grona najchętniej wybieranych przez naszych klientów produktów nalezą puzzle, gry i zagadki CzuCzu. Dzięki kolorowym propozycjom dostępnym dla dzieci w różnym wieku, można połączyć zabawę z nauką, jednocześnie budując pozytywne doświadczenia uczenia się.

1. Puzzle

1. Puzzle "Co robimy w domu"

To idealna propozycja dla maluchów i przedszkolaków, która pozwoli im rozpocząć przygodę z układaniem puzzli. Zestaw składa się z 24 elementów i przedstawia kolorowy dom. Tworzą go 4 pomieszczenia: salon, kuchnia, łazienka oraz pokój dziecięcy - każde z nich złożone z 6 dużych puzzli.

Dodatkowo, na 32 dokładanych elementach znajdują się obrazki przedstawiające wybrane przedmioty z domu, które dziecko może dopasowywać do ułożonych ilustracji. Puzzle “Co robimy w domu” gwarantują mnóstwo fascynujących zabaw, które doskonalą różne umiejętności dziecka.

2. Puzzle

2. Puzzle "Tak działa moje ciało"

Kolejną ciekawą propozycją, która pozwoli przełamać szkolną monotonię, są puzzle “Tak działa moje ciało”. Układanka, zawierająca 96 elementów, jest przeznaczona dla dzieci od 5. roku życia.

Z tym zestawem można przeprowadzić pierwszą lekcję anatomii – dziecko może w przyjazny sposób poznać schematyczną budowę przeróżnych układów ludzkiego ciała oraz wizerunki różnych narządów. Dodatkowo, do zestawu dołączony jest plakat pełen informacji o ciele.

3. Dzikie puzzle

3. Dzikie puzzle "Parki narodowe"

Puzzle z polskimi parkami narodowymi będą niesztampowym sposobem na zapoznanie sześciolatków i starszych dzieci z bogactwem krajowej przyrody. Obrazek, który wyłoni się po ułożeniu 200 elementów, przedstawia rośliny i zwierzęta, które można spotkać podczas dzikich wędrówek i odwiedzin 23 parków narodowych. Uzupełnieniem Dzikich puzzli jest plakat o polskiej florze i faunie.

4. Puzzlove: Miasto Warszawa

4. Puzzlove: Miasto Warszawa

Seria Puzzlove wkroczyła do miast – i to dosłownie, bowiem nowością w ofercie jest układanka z Warszawą! Stolica może powstać w Twoim domu z 500 lub 1000 elementów - nie jest to łatwe zadanie, ale całą rodziną z pewnością dacie sobie radę.

Na ilustracji prawda miesza się z fikcją, a baśniowe postaci pokazane są wśród współczesnych warszawiaków. To może być nie tylko ciekawy sposób na spędzenie wspólnego popołudnia, ale też przyczynek rozmowy o historii i współczesności. W ofercie CzuCzu dostępna jest także układanka z Krakowem.

5. Puzzle

5. Puzzle "Układ Słoneczny"

Na koniec zestaw puzzli, który pomoże Twojemu dziecku podbić kosmos! 300 elementów - tyle wystarczy, by poznać układ słoneczny i jego dotychczas odkryte tajemnice. Układaniu obrazka towarzyszyć będzie poznawanie słynnych badaczy i eksploratorów, a także statków i sond, które wysłano w przestrzeń kosmiczną. To dobry sposób, by zachęcić dziecko do samodzielnej eksploracji kosmosu i zdobywania nowych informacji na temat ciał niebieskich.