MENU

Co robić z dzieckiem w weekend?

7.04.2024 | czas czytania: 6 minut


Co robić z dzieckiem w weekend?
Aktywne spędzanie czasu z dzieckiem to nie tylko okazja do budowania silnych więzi rodzinnych, ale naturalny sposób na wspieranie jego rozwoju. Rodzicom często brakuje kreatywnych pomysłów na to by wspólnie z dzieckiem spędzić wolny czas, bawiąc się i ucząc jednocześnie. Dlatego przygotowaliśmy dla was listę propozycji książkowych, które dostarczą inspiracji, pomysłów i wskazówek, dzięki którym będziecie aktywnie spędzać czas z waszym dzieckiem, rozwijając jego pasje, kreatywność i umiejętności.

Niech ta lista stanie się dla was cennym przewodnikiem, który pomoże wam w pełni wykorzystać czas spędzany z dzieckiem. Przygotujcie się na fascynujące przygody, twórcze wyzwania i niezapomniane chwile, która na lata będą wzmacniać wasze więzi.

Idźcie na ciekawy spacer po mieście!

Warszawa. Architektoniczne spacery z dziećmi

"Warszawa. Architektoniczne spacery z dziećmi"

Ta wyjątkowa publikacja jest dedykowana wszystkim, którzy pragną lepiej poznać stolicę Polski – czy to jako przyjezdni, czy jako mieszkańcy – i zrobić to w towarzystwie swoich dzieci. Autorka Agata Marchwińska pokazuje, jak zaplanować rodzinne spacery, aby odkrywać piękne, interesujące, historyczne lub zupełnie nowe miejsca w Warszawie, które będą atrakcyjne dla dzieci.

"Warszawa. Architektoniczne spacery z dziećmi" to książka, która w lekki sposób łączy wiedzę historyczną, architektoniczną z miejskim przewodnikiem, zachęcając do podziwiania architektury miasta bez względu na wiek czy doświadczenie uczestników wycieczek. Książka oparta jest na treściach z popularnego bloga autorki – warsawmum.pl – jednak teksty w publikacji są znacznie obszerniejsze. Autorskie zdjęcia oraz mapy ilustrujące książkę, jak również konsultacje z varsavianistą, dodają tej publikacji autentycznego rysu.

Niezwykła wartość tego przewodnika tkwi w przystępności, oryginalnym pomyśle i pasji autorki oraz jej męża, który jest architektem. "Warszawa. Architektoniczne spacery z dziećmi" stają się niezastąpionym przewodnikiem dla rodzin, które chcą wspólnie odkrywać piękno warszawskiej architektury.

Porozmawiajcie o ekologii

Poradnik młodych ratowników Ziemi

"Poradnik młodych ratowników Ziemi"

"Poradnik młodych ratowników Ziemi" to oryginalne kompendium w formie książki obrazowej, dotyka szerokiego zakresu zagadnień związanych z biologią, ekologią, zmianami klimatycznymi i wpływem człowieka na naszą planetę.

Książka może być czytana samodzielnie lub stanowić doskonałą okazję do wspólnego czytania i zabawy wraz z rodzicami. Zawiera wszystko to, co lubią dzieci w wieku szkolnym: rysunki, schematy, komiksowe sekwencje i infografiki, które są dostosowane do odbiorcy w wieku szkolnym.

Ta książka to doskonała okazja do rozbudzania ciekawości dziecka, rozwijania jego świadomości ekologicznej i inspirowania do podejmowania działań na rzecz ochrony naszej planety. Z zaangażowaniem przedstawia zagadnienia, dzięki którym dziecko samodzielnie odkrywa, jak jego zachowanie ma wpływ na środowisko i klimat.

Wybierzcie się do muzeum!

Dlaczego sztuka pełna jest golasów?

"Dlaczego sztuka pełna jest golasów?"

Susie Hodge, utalentowana autorka, historyk sztuki, artystka i wykładowczyni, zaprasza dzieci do odwiedzenia niezwykłego świata sztuki. Jej pasja do dzielenia się wiedzą o artystach i ich twórczości jest niezwykle zaraźliwa i inspirująca, sprawiając, że sztuka staje się dostępna i przystępna nawet dla najmłodszych czytelników.

W swojej niezwykłej książce Susie Hodge prowadzi młodych czytelników przez tysiąclecia historii sztuki, od starożytnych egipskich malowideł zdobiących grobowce po świeże i nowoczesne projekty designu. Dzięki niej, obrazy, rzeźby, instalacje abstrakcyjne wzory sztuki aborygeńskiej czy uliczne graffiti Banksy'ego stają się dla dzieci otwartą księgą, której treści mogą odkrywać i rozumieć.

Książka Susie Hodge rozbudza wyobraźnię i pobudza zainteresowanie sztuką. Jej twórcze podejście pozwala dzieciom rozwijać własną wrażliwość artystyczną, uczyć się patrzeć na świat w inny sposób i doceniać piękno otaczających nas dzieł sztuki. Dzięki tej książce, twoje dziecko nie tylko zdobędzie nową wiedzę, ale także odkryje radość z wizyty w muzeum czy galerii, gotowe do głębszego zanurzenia się w tajemnice sztuki.

Dlaczego ryby nie toną? I inne ważne pytania

"Dlaczego ryby nie toną? I inne ważne pytania"

Autorka tej bardzo lubianej publikacji zabiera młodych czytelników w pasjonującą podróż po świecie przyrody, odpowiadając na najbardziej dociekliwe pytania dotyczące zwierząt, ich niezwykłych cech czy trybu życia.

Młodzi czytelnicy dowiedzą się, jak zwierzęta dbają o higienę, jak kamuflują się i jak widzą świat. Wszystkie odpowiedzi na pytania są wzbogacone pięknymi ilustracjami i zdjęciami, które ułatwiają przyswojenie wiedzy na temat życia zwierząt.

Jeśli pragniesz obudzić w swoim dziecku ciekawość przyrody, poszukujesz inspiracji do wspólnych obserwacji natury lub po prostu chcesz przygotować je do wizyty w zoo, ta książka spełni Twoje oczekiwania.A może piknik w parku z książką? Dlaczego gwiazdy migocą? I inne ważne pytania

"Dlaczego gwiazdy migocą? I inne ważne pytania"

"Dlaczego gwiazdy migocą? I inne ważne pytania" to niezwykle zabawna i praktyczna publikacja, która spodoba się twojemu dziecku. Dzięki niej pozna ono tajemnice wszechświata, życia na Ziemi i funkcjonowania ludzkiego ciała. Autor, z humorem i lekkością, zaprasza dzieci i ich rodziców do zaznajomienia się z astronomią, biologią, chemią i fizyką w sposób niezwykle przystępny.

Ta książka zaspokaja naturalną ciekawość dzieci, które lubią zadawać dużo pytań, np. dlaczego gwiazdy migocą, jak to możliwe, że woda zamarza i dlaczego niebo jest niebieskie. Ale to nie wszystko! Autor pragnie pobudzić dziecięcą ciekawość, dlatego każda odpowiedź rodzi nowe pytania, zachęcając młode umysły do dalszego zgłębiania tematów.


Moja pierwsza mitologia PAKIET tom 1-2

"Moja pierwsza mitologia" PAKIET tom 1-2

Ta dwutomowa seria, autorstwa Katarzyny Marciniak, w mądry, przyjazny i ciekawy dla dzieci sposób przedstawia mity starożytnych Greków i Rzymian.

Tom 1 wprowadza czytelników w świat prapoczątków ludzkości, kiedy bogowie dopiero wyłaniali się z Chaosu, a świat był jeszcze bardzo młody. Z kolei tom 2 kontynuuje opowieść, skupiając się na mitach związanych z przemianami ludzi w rośliny lub zwierzęta oraz prezentując mieszkańców mrocznego Królestwa Hadesa.

Dzięki tej pozycji dzieci z przyjemnością odkryją świat starożytnych bogów, herosów i tajemniczych istot, a także spotkają się z wyjątkowymi przewodnikami takimi jak rzymski poeta Owidiusz, centaur Chiron czy tajemnicza wróżka Sybilla.

Seria "Moja pierwsza mitologia" rozbudza wyobraźnię i zapewni młodym czytelnikom emocjonujące doświadczenia, zachęcają jednocześnie do poznania mitologicznego dziedzictwa i odkrycia tajemnic starożytnych Greków i Rzymian.

Wielcy myśliciele i wielkie idee

"Wielcy myśliciele i wielkie idee"

Bogato ilustrowane wydanie docenią nie tylko rodzice ciekawskich, wiecznie zadających pytania dzieci. Autorka omawia różnorodne pytania filozoficzne o naturę, wszechświat, tożsamość, czas, prawdę czy wartości. Jednak zamiast podawać gotowe odpowiedzi, skupia się na prezentowaniu różnych perspektyw i poglądów, które były formułowane przez wielu znanych myślicieli na przestrzeni wieków.

Warto podkreślić, że każdy rozdział kończy się praktycznymi zadaniami, które zachęcają dzieci do samodzielnego refleksji i formułowania własnych odpowiedzi. To świetne ćwiczenie dla młodych umysłów, ponieważ rozwija ich umiejętność krytycznego myślenia i analizy.Deszcz pokrzyżował Wam plany? Zróbcie domowe laboratorium!

Seria Laboratorium w szufladzie

Seria "LABORATORIUM W SZUFLADZIE"

Ten cykl książek skierowany jest przede wszystkim dla dzieci, które lubią eksperymentować oraz rodziców, którzy stawiają na naukę poprzez doświadczanie. Każda książka z tego cyklu jest pełna bogatych ilustracji, grafik i zdjęć, które wizualnie przykuwają uwagę młodego czytelnika. Wszystkie poruszane w książce zagadnienia są opisane w sposób wyczerpujący i bardzo praktyczny.

Autorzy nie boją się sięgnąć po bardziej zaawansowane tematy, często stawiając na intelektualną prowokację. Takie podejście pozwala poczuć smak eksperymentu, doświadczyć radości poznawania i odkrywania różnorodności świata, a także rozwija twórczą wyobraźnię.Seria

Seria "Wspaniałe eksperymenty"

Ten cykl publikacji pozwoli ci zainteresować dzieci nauką, a może nawet odkryć ich twórczą pasję, przy okazji gwarantując świetną zabawę.

Każdy opisany w książce eksperyment zaczyna się od ciekawego pytania i krótkiego wprowadzenia, które rozbudza ciekawość dzieci. Dokładne, praktyczne i proste instrukcje krok po kroku pozwalają dziecku przeprowadzić eksperyment. Warto zaznaczyć, że opisom towarzyszą sugestie obserwacyjne oraz pytania, które pobudzą najmłodszych do głębszego zastanowienia nad tym, co się dzieje podczas eksperymentu.

Choć niektóre instrukcje będą wymagały pomocy dorosłych, wiele projektów dzieci mogą wykonać samodzielnie, co da im poczucie niezależności i dumy z wykonanej pracy.Więcej inspiracji dla rodziców, dziadków i pedagogów znajdziecie tutaj.


Wróć do listy artykułów »