MENU

Mądre zabawki na mikołajki! 7 prezentów, które ucieszą Twoje dziecko

29.11.2023 | czas czytania: 6 minut


Mądre zabawki na mikołajki! 7 prezentów, które ucieszą Twoje dziecko
Mikołajki za pasem – to ostatni moment na wybór upominków dla najmłodszych! 6. grudnia warto wręczyć dziecku wyjątkowy prezent, który pozwoli zarówno na ciekawą zabawę, jak i naukę nowych umiejętności i rozwój. Sprawdź 7 mądrych zabawek, które zadowolą każdego malucha i starszaka!

Nauka przez zabawę – najciekawsze zabawki interaktywne na mikołajki

Świetnym pomysłem na prezent, w szczególności dla dzieci w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym, są zabawki interaktywne. Zakres funkcji tego typu produktów jest bardzo szeroki, co pozwala na wybór zabawki dopasowanej do aktualnego etapu rozwoju malucha. Wśród zabawek interaktywnych znajdziemy roboty edukacyjne, miniaturowe tablety, laptopy, a nawet smartfony, które pozwalają na skuteczną naukę przez zabawę.

Robot edukacyjny Step (Lisciani)

1. Robot edukacyjny Step (Lisciani)

Step to mówiący robot edukacyjny, który uczy dzieci podstawowych umiejętności w prosty i skuteczny sposób. Ze Stepem dziecko opanuje cyfry i litery, dowie się więcej o zwierzętach, jedzeniu czy środkach transportu, a to wszystko krok po kroku z poszanowaniem tempa pracy każdego malucha. Przedstawiony za sprawą produktu program edukacyjny jest skuteczny pod względem dydaktycznym, a podczas ćwiczeń ze Stepem dziecko poszerzy zasób słownictwa, zdobędzie wiedzę o świecie oraz opanuje rysowanie.

Moja lampka (Lisciani)

2. Moja lampka (Lisciani)

Przyjemna zabawa to najlepszy sposób na przyswajanie i utrwalanie nowych umiejętności. Z Moją Lampką dziecko nie tylko utrwali naukę liter, cyfr i nowych słówek z języka angielskiego, ale również poćwiczy logiczne myślenie i pamięć podczas quizów, a następnie wyciszy się wybranymi przez siebie bajkami i historiami, które lampka opowie mu po zabawie lub przed snem. Moja Lampka została nagrodzona w konkursie Zabawka Roku 2023.

Lisciani to nasza marka tygodnia - sprawdź szczegóły! »

Zrób to sam! Zestawy DIY dla dzieci na mikołajki

Zestawy kreatywne, konstruktorskie czy pakiety eksperymentów będą świetnym upominkiem dla starszych dzieci – uczniów szkół podstawowych. Prezent, który pozwoli własnoręcznie stworzyć małe plastyczne dzieło sztuki lub wykonać samodzielnie pokaz chemiczny, będzie idealny dla dzieci ciekawych świata, chętnych do uczenia się nowych rzeczy i poszukujących rozwijających pasji.

Mały mikroskop DIY (pow. 10 x)

3. Mały mikroskop DIY (pow. 10 x) (Astromedia)

Co jest lepsze od zwykłego mikroskopu? Mikroskop złożony samodzielnie! Dzięki własnoręcznej budowie urządzenia, dziecko doskonale zrozumie jego działanie, a dodatkowo będzie miało szansę obserwować w dziesięciokrotnym powiększeniu np. detale roślin, skrzydła owadów i życie w kropli wody. Kartonowy model jest zaopatrzony w stabilne nóżki, co ułatwia dłuższe obserwacje. Mały mikroskop DIY będzie idealnym prezentem dla młodego naukowca.

Zestaw Party Box Detektyw (Smartbee Club)

4. Zestaw Party Box Detektyw (Smartbee Club)

Zestaw Party Box Detektyw świetnie sprawdzi się jako upominek dla większej liczby dzieci lub jako atrakcja podczas mikołajkowego lub rodzinnego spotkania. Podczas zabawy dzieci zamienią się w techników detektywistycznych, będą pobierać odciski palców dzięki własnoręcznie stworzonej substancji, następnie będą analizować je pod lupą, a na koniec stworzą kartotekę. Dodatkowo poznają nowe odczynniki chemiczne oraz dowiedzą się ciekawostek detektywistycznych. Party Box Detektyw zagwarantuje fantastyczną zabawę wszystkim łowcom przygód.

Gry i puzzle dla dzieci w każdym wieku

Gry i puzzle to prezenty, które sprawdzą się zawsze – szczególnie, jeśli nie wiemy, czym interesuje się dziecko lub nastolatek. Ponadczasowe klasyki czy nowoczesne formaty gier, a także puzzle o różnym poziomie trudności będą świetnym upominkiem nie tylko dla samego obdarowanego, ale też idealnym sposobem wspólnego spędzania czasu. Gry i puzzle rozwijają umiejętność logicznego myślenia i spostrzegawczość, dlatego sprawdzą się dla osób w każdym wieku – także dla „dużych dzieci”.

Alicja w Krainie Czarów - gra planszowa (Granna)

5. Alicja w Krainie Czarów - gra planszowa (Granna)

Pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów powieści Lewisa Carrolla. Planszówkowa odsłona magicznego świata Alicji czeka na wszystkich żądnych przygód! Biorąc udział w szalonym wyścigu, macie szansę zgarnąć pyszne słodkości. Do zaczarowanej opowieści przeniosą Was Szalony Kapelusznik, nora zająca, mikstura „wypij-mnie” oraz karty Królowej kier. Gra przeznaczona jest dla 2-4 osób w wieku od 6 lat.

Matka Ziemia quizowa (Tactic)

6. Matka Ziemia (quizowa) (Tactic)

Matka Ziemia to edukacyjna gra planszowa pełna konkretnych pomysłów na to, jak możemy coś zmienić, by pomóc naszej planecie. Rozgrywka, złożona z blisko 300 pytań, pozwoli na zwiększenie świadomości ekologicznej oraz edukację w zakresie najlepszych działań dla Ziemi i ochrony środowiska naturalnego. Gra przeznaczona jest dla 2-6 graczy w wieku 8+. Jeśli chcesz zachęcić młodszych i starszych domowników do postaw ekologicznych, warto zainteresować się tą planszówką. Moc wiedzy i zabawy gwarantowana!

Puzzlove CzuCzu Koty 60 elementów (Bright Junior Media)

7. Puzzlove CzuCzu Koty 60 elementów (Bright Junior Media)

Puzzlove Koty sprawdzą się jako prezent dla najmłodszych wielbicieli mruczących przyjaciół i rodzinne układanie puzzli. Układanka, z którą powinny poradzić sobie nawet dzieci w wieku 4 lat, przedstawia koty, kotki i kociaki różnych ras. Wszystkie są przyjazne, gotowe na wspólne zabawy i zapraszają dzieci do układania. Zabawa rozwija małą motorykę, spostrzegawczość i wyobraźnię. W ramach serii Puzzlove dostępne są także układanki z psami, końmi, ptakami i dinozaurami.


Poznaliście już nasze propozycje na mikołajkowe upominki, ale to nie wszystkie mądre prezenty, które mamy w ofercie! W Księgarni Internetowej PWN znajdziesz gry, zabawki i puzzle różnych producentów, które z pewnością ucieszą każde dziecko – niezależnie od wieku, zainteresowań i umiejętności.


Wróć do listy artykułów »

Blog

Najnowsze artykuły: