MENU

Książka dla dziecka na gwiazdkowy prezent

21.11.2023 | czas czytania: 4 minuty


Książka dla dziecka na gwiazdkowy prezent
Gwiazdka to magiczny czas, kiedy możemy obdarować nasze dzieci prezentami, które będą miały dla nich wyjątkowe znaczenie. Jako rodzice i opiekunowie, mamy niepowtarzalną okazję, by zaszczepić w nich zainteresowanie książkami – podarunkami, które rozwijają wyobraźnię i poszerzają wiedzę.

Dla wielu dzieci pierwsze doświadczenia z książkami związane są ze szkolnymi lekturami, które najczęściej nie odpowiadają zainteresowaniom i potrzebom młodego czytelnika. Czytanie lektur postrzegane jest jako kolejny szkolny obowiązek i rzadko kiedy staje się źródłem przyjemności. Dlatego warto pokazać młodym czytelnikom, że książka może stać się ekscytującą przygodą, źródłem inspiracji i przede wszystkim przyjemności. Wybierając książkę na prezent, mamy szansę udowodnić, że czytanie może być zajęciem, które dostarcza radości, rozwija wyobraźnię i pobudza ciekawość.

Laboratorium w szufladzie. Geologia i minerały

1. Zasław Adamaszek, "Laboratorium w szufladzie. Geologia i minerały"

Dzięki tej książce młodzi czytelnicy odkryją, w jaki sposób wykorzystujemy bogactwo mineralne planety – od rzadkich kryształów, które służą do wyrobu kosztownej biżuterii, po kluczowe minerały używane w produkcji stalowych konstrukcji, samolotów, a nawet najwytrzymalszych kadłubów pojazdów kosmicznych.

Zasław Adamaszek z niezwykłą pasją pokazuje, jak wykorzystać własnoręcznie zdobyte minerały do stworzenia prostego odbiornika radiowego czy świecącej fluorescencyjnej latarki. Publikacja jest również doskonałą zachętą do stworzenia własnej kolekcji minerałów.

2. Benjamin Bahr, Resag Jörg, Riebe Kristin,

2. Benjamin Bahr, Resag Jörg, Riebe Kristin, "Fascynująca fizyka"

"Fascynująca fizyka" autorstwa Benjamina Bahra, Resaga Jörga i Kristin Riebe to publikacja, która zabiera czytelników w podróż poprzez kluczowe zagadnienia współczesnej fizyki. Ta książka ułatwia zrozumienie najbardziej ekscytujących aspektów naszego świata: od tajemnic kwantów po zorze polarne, od czarnych dziur po działanie systemu GPS.

Fizyka przedstawiona jest zupełnie inaczej niż w szkole, nie jako nudny teoretyczny przedmiot, ale jako fascynująca dziedzina wiedzy, która bezpośrednio wpływa na nasze codzienne życie i otaczający świat.

3. James Doyle,

3. James Doyle, "Dlaczego gwiazdy migocą? I inne ważne pytania"

Jeśli Twoje dziecko jest ciekawe i zadaje mnóstwo pytań o wszechświat, naukę i Ziemię, to "Dlaczego gwiazdy migocą? I inne ważne pytania" autorstwa Doyle'a Jamesa będzie idealnym wyborem. Książka pozwala znaleźć odpowiedzi na liczne nurtujące dzieci pytania – od układu słonecznego aż po zagadki ludzkiego ciała.

Publikacja "Dlaczego gwiazdy migocą?" nie tylko zaspokaja dziecięcą ciekawość, ale przede wszystkim motywuje do poszerzania wiedzy. Autor w przystępny sposób przedstawia naukowe fakty, odpowiadając na różnorodne, czasem zaskakujące pytania. Ta książka to nie tylko źródło wiedzy, ale przede wszystkim okazja do rozbudzenia w dziecku pasji do nauki i odkrywania tajemnic otaczającego nas świata.

4. Christina Schul

4. Christina Schul "Wspaniałe eksperymenty dla dzieci. Inżynieria"

Czy Twoje dziecko jest ciekawe, jak działają różne konstrukcje i maszyny? Czy marzy o tym, by w przyszłości zostać konstruktorem maszyn, pojazdów mechanicznych a może statków kosmicznych? Jeśli tak, to "Wspaniałe eksperymenty dla dzieci: Inżynieria", która zdobyła główną nagrodę w Konkursie Świat Przyjazny Dziecku w kategorii książki dla dzieci w wieku 8-17 lat, jest doskonałą propozycją na prezent.

Ta książka to skarbnica wiedzy i inspiracji, która zawiera 52 kreatywne projekty konstrukcyjne dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Każda konstrukcja łączy elementy nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki (STEAM). Od projektowania pasów bezpieczeństwa w kolejkach górskich, przez tworzenie komputerów, aż po budowanie mostów – dzieci poznają praktyczne zastosowanie nauk ścisłych i inżynierii, doskonale się przy tym bawiąc.

Największą zaletą tej książki jest możliwość samodzielnego wykonywania wielu projektów, co pozwala rozwijać niezależność, kreatywność i poczucie dumy z własnych osiągnięć. Do realizacji eksperymentów potrzebne są proste, łatwo dostępne materiały, co sprawia, że zabawa jest dostępna dla każdego.

5. Jason R. Briggs,

5. Jason R. Briggs, "Python dla dzieci"

"Python dla dzieci" autorstwa Jasona R. Briggsa to bestseller, który właśnie doczekał się swojego drugiego, zaktualizowanego wydania. Jest to przystępne i atrakcyjne wprowadzenie do świata programowania, idealne dla dzieci od 10 roku życia.

Książka została całkowicie zaktualizowana i dostosowana do najnowszej wersji Pythona. Autor, Jason R. Briggs, przedstawia podstawy programowania w Pythonie poprzez unikalne, zabawne programy. Dzięki nim Twoje dziecko będzie samodzielnie tworzyć projekty z głodnymi potworami, tajnymi agentami czy chciwymi krukami. Wszystkie pojęcia są jasno wyjaśnione, ważne fragmenty kodu są wyróżnione kolorem, a nieszablonowe ilustracje czynią naukę jeszcze przyjemniejszą i łatwiejszą do zrozumienia.


Książki, które prezentujemy, to tylko wycinek bogatej oferty edukacyjnej, jaką oferuje młodym czytelnikom Wydawnictwo PWN. Książki bawią, uczą, ale również budują most między światem dziecięcych marzeń a rzeczywistością, zachęcając do stawiania pytań i poszukiwania odpowiedzi.

Czytając książki z naszymi dziećmi, spędzamy wspólnie czas, rozwijając przy tym ich umiejętności i wrażliwość. To inwestycja, która z pewnością zaprocentuje w przyszłości, pomagając im stawać się ciekawymi świata, kreatywnymi i mądrymi ludźmi.

Wróć do listy artykułów »

Blog

Najnowsze artykuły:

Najlepsze promocje