MENU

Pasja, nie zmora: jak ułatwić dziecku start w nowym roku szkolnym?

12.09.2023 | czas czytania: 4 minuty


Pasja, nie zmora: jak ułatwić dziecku start w nowym roku szkolnym?
Początek roku szkolnego to czas, kiedy rodzice zastanawiają się, co zrobić, żeby nauka wymagających przedmiotów takich jak fizyka, chemia czy biologia była dla dzieci przyjemniejsza i zdecydowanie mniej stresująca. Jeśli i Ty poszukujesz sposobu, aby ułatwić swojemu dziecku start w nowym roku szkolnym, mamy ciekawą propozycję.


Alternatywa dla szkolnych podręczników

Książki wyjaśniające zawiłości fizyki czy chemii nie muszą być nudne ani trudne w odbiorze. Wręcz przeciwnie: mogą zaciekawiać, inspirować i rozwijać zdolność analitycznego myślenia. Kolorowa szata graficzna oraz przystępne wyjaśnienia zjawisk naukowych sprawiają, że nauka tych przedmiotów stanie się przyjemniejsza. Dziecko, które samodzielnie przeprowadzi eksperyment o wiele chętniej będzie zgłębiało daną dziedzinę wiedzy niż dziecko, które o tych doświadczeniach będzie mogło tylko przeczytać. Dlatego sięgnij po publikacje dla dzieci i młodzieży, które pomogą Twojemu dziecku uczyć się z przyjemnością.


Laboratorium w szufladzie

Ten cykl książek dostarczy dziecku nieograniczoną dawkę inspiracji oraz skutecznie zachęci je do przeprowadzania doświadczeń i eksperymentów, które z powodzeniem będzie można wykonać we własnym domu. Seria przedstawia fascynujące możliwości doświadczania nauki na własnej skórze, co daje czytelnikowi niezwykłą satysfakcję.

Jednym z najważniejszych atutów tych książek są ilustracje, grafiki i zdjęcia. Dzięki nim, każdy opis zjawiska, doświadczenia, przyrządu czy aktywności staje się bardziej przystępny. Autorzy książek z serii “Laboratorium w szufladzie” odważnie sięgają po trudniejsze i bardziej skomplikowane zagadnienia i nie boją stosować intelektualnych prowokacji. Wszystko po to, aby ułatwić młodemu czytelnikowi zrozumienie trudniejszych tematów.

Jeśli chcesz pomóc dziecku odkrywać różnorodność świata i rozwijać jego twórczą wyobraźnię, seria “Laboratorium w szufladzie” będzie idealną pomocą. Odkryj tę niezwykłą serię książek i pokaż dziecku fascynujące doświadczenia, które zmienią jego sposób przyswajania wiedzy.

Fizyka wokół nas

"Fizyka wokół nas”

To książka dla tych, którzy są przekonani, że ta dziedzina nauki jest zbyt skomplikowana, nudna i szkoda czasu na to, by próbować się jej nauczyć. Autor tej niezwykłej książki nie tylko przedstawia zjawiska fizyczne, ale też szczegółowo je wyjaśnia. Dzięki przykładom z codziennego życia oraz ogromnej ilości ilustracji, fotografii i rysunków, nauka tego przedmiotu staje się przystępna i przede wszystkim ciekawa.

Najnowsze wydanie książki uwzględnia ostatnie osiągnięcia fizyki, co oznacza, że Czytelnicy mają dostęp do najbardziej aktualnych informacji w dziedzinie atomistyki, energetyki i kosmologii. Szata graficzna została wzbogacona, a sekcja ćwiczeniowa rozszerzona, co ułatwia zgłębianie wiedzy.

Publikacja zawiera liczne przykłady i opisy doświadczeń, które pomagają zrozumieć związki fizyki z innymi naukami i technologią. Są one napisane w sposób, który sprawia, że czytelnik ma nieodpartą ochotę wykonać te eksperymenty samodzielnie.

Fizyka wokół nas. Ćwiczenia

"Fizyka wokół nas. Ćwiczenia"

To pozycja, która stanowi doskonałe uzupełnienie książki “Fizyka wokół nas”, przedstawiając czytelnikowi zjawiska fizyczne z zupełnie innej perspektywy niż ma to zwykle miejsce podczas szkolnych zajęć. Samodzielne rozwiązywanie ciekawych problemów badawczych i zadań, ułatwia zrozumienie istoty fizyki.

Książka zawiera mnóstwo ćwiczeń obliczeniowych, pytań i odpowiedzi, które pomagają rozwiać błędne przekonania i przybliżają zagadnienia fizyczne w dość praktyczny sposób. Dzięki nim, uczniowie mogą "połączyć wszystko w całość" i zrozumieć, jak skonstruowany jest świat wokół nas.


Fizyka na start

"Fizyka na start”

Jeśli chcesz zaciekawić swoje dziecko fizyką w zabawny i przystępny sposób, to książka "Fizyka na start" jest idealnym wyborem. Ta publikacja jest kluczowa, jeśli chcesz by Twoje dziecko polubiło fizykę od najmłodszych lat, dlatego warto skorzystać z niej, zanim dziecko zacznie uczyć się tego przedmiotu w szkole.

Wykorzystując proste przedmioty, które każdy ma w swoim domu, takie jak słomka, nożyczki, marker, łyżka, płyn do mycia naczyń, czy folia aluminiowa możesz przeprowadzać z dzieckiem ciekawe eksperymenty, które objaśniają powszechnie występujące zjawiska fizyczne.

Oprócz eksperymentowania książka uczy, jak rozwiązywać problemy i dokonywać samodzielnych odkryć. Dzięki niej Twoje dziecko będzie mogło zgłębiać tajniki tej dziedziny wiedzy, a przy okazji rozwijać umiejętność logicznego myślenia.

Publikacje z serii Fascynujący świat świetnie sprawdzą się w systemie edukacji domowej. Z powodzeniem można wykorzystać je również jako pomoc w przygotowaniu się do egzaminów, konkursów czy olimpiad z nauk ścisłych. Dzięki nim nauka fizyki, chemii, biologii stanie się czymś znacznie więcej niż nudnym, szkolnym obowiązkiem.

Blog

Najnowsze artykuły: