MENU

Książkobranie na kanapie! Weź udział w Wirtualnych Targach Książki

25.10.2023     |     czas czytania: 5 minut


Weź udział w Wirtualnych Targach Książki

W czwartek, 26 października, rozpoczynają się 26. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Na miejscu spotkacie wielu wydawców i autorów, nie zabraknie też stoiska OSDW Azymut oraz Grupy PWN. Nie wybierasz się do stolicy Małopolski, a chcesz poczuć trochę targowego szaleństwa? Mamy dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia – weź udział w Wirtualnych Targach Książki w Księgarni Internetowej PWN.

Okres targowy stanowi święto dla całego środowiska miłośników książek – od wydawców, redaktorów oraz autorów, przez dystrybutorów i księgarzy, na samych czytelnikach kończąc. Każdego roku kalendarz wypełniony jest różnorodnymi wydarzeniami w całej Polsce, zrzeszającymi książkoholików różnych gatunków. Nie zawsze mamy możliwość dotrzeć na najbardziej interesujące nas spotkania, kiermasze czy targi, dlatego też Księgarnia Internetowa PWN wychodzi do swoich klientów z interesującą alternatywą.

Czy da się poczuć targową gorączkę z własnej kanapy?

Zdecydowanie tak! Do 29 października trwają Wirtualne Targi Książki, podczas których czytelnicy mogą uczestniczyć w wyjątkowym książkobraniu. Klienci Księgarni Internetowej PWN znajdą w targowej ofercie online m.in. beletrystykę, reportaże, książki dla dzieci i młodzieży, pozycje naukowe oraz literaturę azjatycką – a to wszystko z rabatami do nawet 80%.

Jakimi tytułami dostępnymi na Wirtualnych Targach Książki warto się zainteresować?

Miłośnikom literatury pięknej polecamy książki azjatyckich autorów, wydanych przez Tajfuny oraz Kwiaty Orientu. Warto zapoznać się z „Uśmiechem Shoko” Choi Eunyoung – nowością, w której autorka kreśli intymne portrety młodych kobiet żyjących w Korei Południowej, splatając w swoich opowiadaniach wątki osobiste, jak i polityczne. Na kartach tej powieści głos otrzymują dwudziesto- i trzydziestolatki, które mówią o małych radościach, ale także o tym, jak cień na ich codzienność rzuca trudna narodowa historia. Inną ciekawą propozycją, która sprawdzi się w jesienne wieczory, będzie jeden z bestsellerów ostatnich miesięcy, czyli „Moje dni w antykwariacie Morisaki” Satoshiego Yagisawy. To książka, której bohaterka, Takako, po trudnych życiowych decyzjach – sercowych i zawodowych - trafia do antykwariatu swojego wujka. Krewny chce w ten sposób uchronić ją od marazmu, ale czy dzielnica pełna książek i jej mieszkańcy odmienią życie Takako? Powieść przepełniona jest dowcipem, a przy tym dotyka najgłębszych potrzeb człowieka – bycia kochanym i rozumianym.

Głodnym wiedzy polecamy zapoznanie się z książkami Wydawnictwa Dialog. Pozycją, która pomoże w zrozumieniu obecnej sytuacji geopolitycznej na Bliskim Wschodzie, będzie „Historia Izraela”. W tej monografii autorstwa prof. Anity Shapiry, naukowczyni umiejętnie łączy wątki dotyczące rozwoju sytuacji politycznej, społecznej i kulturalnej, dzięki czemu tworzy wielobarwny obraz, który umożliwia czytelnikowi zrozumienie procesu tworzenia się narodu w Izraelu i roli w tym procesie masowej imigracji z wielu krajów. Równocześnie objaśnia łączące się z tym problemy polityki i dyplomacji światowej. Innym wydawcą, na którym warto zawiesić oko podczas Wirtualnych Targów Książki, jest PWN. Jedną z psychologicznych nowości, które przydadzą się rodzicom oraz nauczycielom w nowym roku szkolnym.


Blog

Najnowsze artykuły: