MENU

Najczęściej kupowane podręczniki medyczne PZWL w 2022 r.

31.10.2022     |     czas czytania: 6 minut


Najczęściej kupowane podręczniki medyczne PZWL

Zaczynasz właśnie studia lub jesteś studentem pierwszych lat kierunków medycznych? Szukasz wiarygodnych źródeł wiedzy, które pomogą w zdobyciu wykształcenia i wymarzonego zawodu? Sprawdź top 10 najczęściej kupowanych podręczników sygnowanych przez PZWL Wydawnictwo Lekarskie. Dzięki nim łatwiej przygotujesz się do zajęć, napiszesz kolokwium i pracę zaliczeniową a w przyszłości zostaniesz lepszym specjalistą. Sprawdzone przez pokolenia studentów podręczniki akademickie pozwolą Ci się przekonać, że medycyna nie jest wcale tak straszna, jak ją malują.

Co zrobić, aby z szerokiej oferty podręczników dostępnych na rynku wybrać te najlepiej dostosowane do własnych preferencji i wymagań uczelni? Dobrymi drogowskazami w gąszczu tytułów będą sylabusy, w których można znaleźć spis niezbędnych podręczników do każdego przedmiotu przygotowany przez wykładowców danej dziedziny. Ale studia to przede wszystkim czas samodzielnej pracy i warto wykazać się inicjatywą w poszukiwaniu wiarygodnych źródeł wiedzy. Tu z pomocą przychodzi Wydawnictwo Lekarskie PZWL, które już od prawie osiemdziesięciu lat wyposaża studentów medycyny w najlepsze podręczniki. Wybierając publikacje tego wydawnictwa, masz pewność, że zostały one napisane przez najbardziej uznanych światowych oraz polskich ekspertów i że są oparte o aktualne badania naukowe i prezentują kompleksowe podejście do wybranego tematu.

Anatomia człowieka - A. Bochenek, M. Reicher

Anatomia człowieka Zestawienie 10 tytułów PZWL Wydawnictwa Lekarskiego niezbędnych na pierwszych latach studiów medycznych otwiera kultowa pozycja Anatomia człowieka zwana „Bochenkiem”, na której wychowały się pokolenia lekarzy. Książka została uznana przez stowarzyszenie autorów medycznych za najlepszą publikację w zakresie medycyny dwudziestego wieku. Pięciotomowe dzieło wznawiane od ponad 100 lat, zawiera wiele rycin i opisów, które stanowią fundament do nauki anatomii. Ze skróconą i zaktualizowaną wersją „Bochenka” można zapoznać się dzięki Repetytorium, które zostało przygotowane przez trzy pokolenia autorów-anatomów z myślą o szybkiej powtórce materiału przed egzaminem.

Histologia - prof. J. Malejczyk, prof. W. Sawicki

Histologia Na drugim miejscu zestawienia znajdziecie Histologię prof. Jacka Malejczyka i prof. Wojciecha Sawickiego. W nowym, szóstym wydaniu poza informacjami dotyczącymi histologii klasycznej, cytofizjologii ogólnej i szczegółowej, znajduje się kilkaset mikrofotografii oraz ponad dwieście oryginalnych rysunków. Podręcznik jest pozycją must-have nie tylko dla studentów kierunku lekarskiego, lekarsko-dentystycznego, lecz także przyszłych kosmetologów, biologów czy weterynarzy.

Embriologia - prof. Hieronim Bartel

Embriologia - prof. Hieronim Bartel Jeśli chcesz zrozumieć działanie zawiłych mechanizmów rozwoju embrionalnego człowieka, sięgnij po tytuł zamykający podium najczęściej kupowanych podręczników PZWL - Embriologię  prof. Hieronima Bartela - wybitnego histologa i embriologa. Najnowsze, szóste wydanie zawiera liczne kolorowe ryciny i zostało uzupełnione o informacje z zakresu ostatnich osiągnięć biologii molekularnej oraz genetyki. W książce znajdują się także informacje dotyczące wad wrodzonych czy aspektów klonowania komórek macierzystych


Biochemia Harpera

Biochemia Harpera Szukasz podręcznika, dzięki któremu w zwięzłej, przystępnej i interesującej formie poznasz podstawy biochemii? W takim przypadku wybór padnie zapewne na Biochemię Harpera. Trzydzieste już wydanie w przystępny sposób przedstawia podstawy biochemiczne oraz aktualne tematy takie, jak znaczenie bioinformatyki i biologii obliczeniowej czy problematykę replikacji i naprawy DNA. Dzięki kolorowym ilustracjom, tabelom, opisom przykładów klinicznych, a także pytaniom sprawdzającym na końcu każdej części, podręcznik ten znajduje się wysoko na liście ulubionych tytułów studenckich.

Biofizyka - prof. Feliks Jaroszyk

Biofizyka Biofizyka, pod redakcją naukową prof. Feliksa Jaroszyka, to kolejny must-have studentów medycyny, a także akademii wychowania fizycznego, wydziałów biologii, fizyki oraz wydziałów przyrodniczych akademii rolniczych. W zaktualizowanym i kompleksowym podręczniku znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje, zgodne z aktualnym programem nauczania. Kolejne wydanie wzbogacono o rozdziały poświęcone biomechanice narządu żucia, wadom wzroku czy ultrasonografii.Farmakologia - prof. Ryszard Korbut

Farmakologia Jeśli szukasz podręcznika do nauki farmakologii, w którym przedstawiono najbardziej aktualne informacje o działaniu leków, ich użyteczności i bezpieczeństwie stosowania, niezbędne przy podejmowaniu skutecznych decyzji terapeutycznych, na twojej półce nie może zabraknąć Farmakologii pod redakcją naukową prof. Ryszarda Korbuta. Drugie, uaktualnione i rozszerzone wydanie w przystępny sposób wyjaśnia mechanizmy działania leków. Zaletą podręcznika jest również przejrzysta forma, liczne tabele oraz ryciny. Dodatkowo czytelnicy mogą skorzystać z kodu, umożliwiającego przetestowanie wiedzy on-line. Farmakologia (wyd. I) otrzymała Nagrodę Ministra Zdrowia.

Radiologia - prof. Monika Bekiesińska-Figatowska

Radiologia Kolejną pozycję na liście najchętniej kupowanych podręczników PZWL zajmuje Radiologia, napisana przez prof. Monikę Bekiesińską-Figatowską i  prof. Andrzeja Cieszanowskiego. Nowoczesna forma, przybliżająca badania obrazowe, pozwala w łatwy i przyjemny sposób przyswoić wiadomości z zakresu współczesnej radiologii i diagnostyki obrazowej studentom wydziału lekarskiego i dentystycznego. Zaletą publikacji jest czytelny układ oraz przystępna forma, wzbogacona licznymi ilustracjami i tabelami.


Kwalifikowana pierwsza pomoc

Kwalifikowana pierwsza pomoc Na liście bestsellerów nie mogło zabraknąć Kwalifikowanej pierwszej pomocy, która została przygotowana przez specjalistów, którzy na co dzień pracują w systemie PRM. W podręczniku znajdziecie podstawy prawne, informacje dotyczące bezpieczeństwa, taktyki działań, praktyczne wskazówki odnośnie postępowania w stanach nagłego zagrożenia zdrowotnego, pomocy w zagrożeniach środowiskowych czy podstawy taktyczno-ratunkowe. Pozycję polecamy w szczególności studentom ratownictwa, pielęgniarstwa i medycyny.


Fizjologia człowieka. Podstawy

Fizjologia człowieka. Podstawy Fizjologia człowieka. Podstawy to kolejny podręcznik idealnie dostosowany do potrzeb studentów i koncepcji wykładów z przedmiotu, którego znajomość jest niezbędna przyszłym lekarzom - z fizjologii. Zawiera niezbędne wiadomości na temat fizjologii człowieka, uwzgledniające najnowsze informacje przydatne w późniejszej nauce przedmiotów klinicznych. Liczne ryciny oraz przejrzysta forma pozwalają na przystępne przyswojenie materiału.Choroby zakaźne i pasożytnicze

Choroby zakaźne i pasożytnicze Zestawienie zamyka kolejny hit wydawniczy – dwutomowa publikacja Choroby zakaźne i pasożytnicze, przygotowana przez zespół wybitnych specjalistów pod redakcją prof. Anny Boroń-Kaczmarskiej oraz prof. Alicji Wiercińskiej-Drapało. Publikacja ta stanowi odpowiedź na wyzywania, jakie stawiają medycynie obecnie pojawiające się choroby zakaźne, których przyczyną są zupełnie nowe patogeny lub powracające jednostki chorobowe, zmieniające swój obraz w wyniku modyfikacji genetycznych. Nowe metody diagnostyczne i możliwości terapeutyczne opisane w podręczniku są lekturą obowiązkową dla studentów medycyny i lekarzy wszystkich specjalności, dającą jednocześnie ogromną szansę pacjentom na pokonanie choroby.Jeśli któregoś z powyższych tytułów brakuje na Twojej półce, teraz jest znakomita okazja, aby uzupełnić wszystkie braki. Książki z listy bestsellerów i inne tytuły możesz kupić w księgarni medycznej PZWL.

Blog

Najnowsze artykuły: