MENU

Książki medyczne na prezent

1.12.2022     |     czas czytania: 4 minuty


Książki medyczne na prezent

Idealny prezent na święta nie istnieje? Oczywiście to nieprawda! Dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że uniwersalnym i zawsze trafionym podarunkiem jest książka. Szukając idealnego upominku czytelniczego, zazwyczaj sięgamy po literaturę faktu, kryminały czy beletrystkę. A co powiesz na to, żeby w tym roku zaskoczyć swoich bliskich nietypowo czyli książką medyczną?
Nadchodzimy z pomocą i podpowiadamy kilkanaście tytułów, które pozwolą Twojej rodzinie lub znajomym w prawidłowy i bezpieczny sposób zadbać o zdrowie i urodę. Wybraliśmy praktyczne i przystępnie napisane publikacje, które przygotowali wybitni specjaliści i lekarze, więc masz gwarancję, że znajdziesz w nich rzetelną, sprawdzoną i aktualną wiedzę. Jedynym skutkiem ubocznym takiej lektury może być nadmiar fachowej wiedzy oraz poprawa samopoczucia, odporności i kondycji fizycznej.

Dieta w chorobach autoimmunologicznych

Dieta w chorobach autoimmunologicznych Dieta w chorobach autoimmunologicznych to propozycja dla osób borykających się z chorobami autoimmunologicznymi takimi, jak np. Hashimoto, cukrzyca insulinozależna, bielactwo czy RZS. Niezależnie od tego, czy niedawno rozpoznano chorobę, czy też borykasz się z nią od lat, ta publikacja przybliża krok po kroku zasady odżywiania, które z jednej strony minimalizują skutki choroby a z drugiej wspierają farmakoterapię. Autorka podpowiada, co wprowadzić do codziennego żywienia a co wyeliminować, żeby dieta była bezpieczna, zbilansowana i urozmaicona.

Dieta seniora

Dieta seniora Dla tych, którzy chcieliby wiedzieć, jak dłużej zachować młodość i zdrowie polecamy Dietę seniora. W książce znajdziecie konkretne informacje dotyczące odżywiania oraz stylu życia, które pozwalają zmniejszyć ryzyko chorób u osób starszych. Autorka, skupiając się na tym etapie życia, podpowiada, w jaki sposób prawidłowa dieta może przyczynić się do łagodzenia lub zahamowania niektórych objawów chorobowych, przy zmniejszeniu ryzyka powikłań. Znajdziecie tu też interesujące rozdziały poświęcone odżywianiu osób, borykających się z demencją.

Wege. Dieta roślinna w praktyce

Wege Coraz większą popularność zyskuje dieta roślinna. Jeśli masz w swojej rodzinie wegetarianina, weganina lub dietetyka Wege – dieta roślinna w praktyce na pewno sprawi mu miłą niespodziankę. Iwona Kibil – niekwestionowany ekspert w tej dziedzinie- przybliża, jak należy odpowiednio zbilansować dietę roślinną, żeby była odżywcza i nie powodowała niedoborów u dorosłych, kobiet w ciąży, dzieci, osób aktywnych czy u seniorów. Dodatkowo podaje konkretne jadłospisy, odpowiednią suplementację oraz zestawy produktów, które są dostępne w większości sklepów.

Medycyna naturalna

Jeśli chcesz wiedzieć, jak prawidłowo leczyć się ziołami, mamy w zanadrzu kilka doskonałych poradników. Na pewno must have jest seria Zioła w medycynie, która przybliża wskazania i przeciwskazania stosowania ziołowych preparatów, w zależności od dolegliwości. Ten zestaw idealnie uzupełni pakiet książek Olejki eteryczne i leki pochodzenia naturalnego, objaśniający naturalne metody leczenia chorób układu oddechowego czy krążenia. Jeśli z kolei interesują was badania dotyczące bezpieczeństwa stosowania fitofamaceutyków, doskonałym uzupełnieniem będą Fitofarmaceutyki - oparte na dowodach naukowych kompendium leczniczych produktów ziołowych.

Forma fizyczna i ćwiczenia

Dla tych, którzy chcą zadbać o formę fizyczną polecamy zestaw, który cieszy się ogromną popularnością na całym świecie: "Atlas treningu siłowego", "Modelowanie sylwetki. Atlas ćwiczeń dla kobiet", "Trening mięśni ramion", "Atlas treningu siłowego dla kobiet", "Stretching" czy "Mięśnie brzucha". Atlas ćwiczeń. Zarówno zaawansowani, jak i początkujący znajdą tu konkretne wskazówki, jak prawidłowo ćwiczyć i racjonalnie budować mięśnie na siłowni lub w domu.

Medyczne aspekty tatuażu

Medyczne aspekty tatuażu Z kolei jeśli masz w rodzinie osobę, która uwielbia tatuaże lub też zajmuje się tym tematem zawodowo, polecamy książkę Medyczne aspekty tatuażu napisaną pod kierunkiem dr hab. Anety Szczerkowskiej - Dobosz. Dzięki niej, poznasz historię rozwoju tatuażu, obowiązujące aspekty prawne, charakterystykę pigmentów, ryzyko związane z trwałą pigmentacją czy laserowe sposoby usuwania rysunków na ciele.

I tym tytułem kończymy nasze nietypowe zestawienie, życząc naszym Czytelnikom oczywiście zdrowych i pogodnych świąt.

Blog

Najnowsze artykuły: