MENU

3 książki o miłości, które warto przeczytać!

20.02.2023 | czas czytania: 5 minut


dlaczego warto czytać ksiązki filozoficzne

Masz duszę romantyczki? Uwielbiasz rozpływać się w miłosnych opowieściach? Chwytające za serce historie, które nieraz wyciskają łzy, to Twoje ulubione wieczorne lektury? W takim razie mamy dla Ciebie trzy propozycje, z którymi koniecznie powinnaś się zapoznać! Przygotuj ulubioną herbatę, rozsiądź się wygodnie w fotelu, nakryj się miękkim kocem i sięgnij po książki o miłości, które warto przeczytać! O jakich mowa? Sprawdź niżej!

Książki romantyczne: sposób na chwilę zatracenia

Miłość jest tematem, który w literaturze prawdopodobnie nigdy się nie znudzi ani nie wyczerpie. Dlaczego? Każdy z nas dąży do znalezienia swojej drugiej połówki, przeżycia cudownych chwil uniesień i zatracenia się w tym niezwykłym uczuciu. Nie zawsze jednak rzeczywistość pokrywa się z wyobrażeniami o miłości - i to tu właśnie ukojenie mogą przynieść książki romantyczne.

Różnorodne rozterki bohaterów, którzy często przeżywają chwile grozy, by ostatecznie móc ze sobą być, potrafią wciągnąć i zaangażować czytelnika. Taka tematyka przez wielu czytana jest z zapartym tchem, co pozwala na oderwanie się od rzeczywistości i chwilowe zatracenie się w tej pięknej historii. Chcesz odpocząć od otaczających się problemów? Szukasz lektury, która pokrzepi Twoje serce? Książki o miłości z pewnością Ci w tym pomogą.

Wciągające książki o miłości - poznaj nasze 3 propozycje

Chcesz zatracić się w romansie, który pokrzepi Twoją duszę i pomoże uwierzyć w moc uczucia, jakim jest miłość? Lubisz, gdy lektura wciąga tak, że nie da się jej odłożyć przed poznaniem zakończenia? W takim razie koniecznie poznaj trzy romantyczne historie, od których ciężko się oderwać.

Cudowna moc miłości, Kristin Hannah

Cudowna moc miłości Małe, senne miasteczko na peryferiach, w którym toczy się życie małżeństwa Mikaelii i Liama Campbella oraz ich dwójki dzieci. Cudowna moc miłości Kristin Hannah to wciągająca powieść wydana w 2001 roku. Opowiada ona o na pozór szczęśliwym życiu Mikaeli, która może się cieszyć pięknym domem, szanowanym mężem lekarzem, dwójką dzieci. Kobieta ma też czas na realizowanie swoich pasji - głównie jazdy konnej. Wszystko się jednak zmienia, gdy w czasie jednej z przejażdżek Mikaela spada z konia i doznaje poważnego urazu głowy, którego efektem jest zapadnięcie kobiety w śpiączkę.

Liam, jako kochający mąż i jednocześnie doktor, robi wszystko, co w jego mocy, by żona odzyskała świadomość - jednak bezskutecznie. Do przełomu dochodzi w momencie, gdy mężczyzna przypadkowo wymawia imię byłego męża Mikaelii, Juliana, na co kobieta reaguje drżeniem powiek. Dopiero wtedy do Liama dociera, że jedyną osobą, która może wybudzić jego żonę, jest jej dawna miłość. Czy będzie on jednak w stanie się z tym pogodzić? Czy miłość Liama do Mikaelii będzie na tyle silna? Czy usunie się on w cień i poprosi Juliana o pomoc? Sięgnij po Cudowną moc miłości, aby się o tym przekonać!

Love, Rosie, Cecelia Ahern

Love, Rosie Wydana w 2004 roku książka Love, Rosie Love, Rosie autorstwa Cecelii Ahern to pozycja, która mimo upływu lat wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem czytelników. Co więcej - powstała nawet jej ekranizacja! Dlaczego? Jak sama okładka wskazuje, jest to “wzruszająca opowieść o przyjaźni i miłości”, która chwyta za serce już od samego początku. Główni bohaterowie, Rosie i Alex, to nierozłączni od dzieciństwa przyjaciele. Nagła decyzja rodziców Alexa o przeprowadzce sprawia jednak, że zostają oni rozdzieleni. Wyjazd chłopca z Irlandii do Ameryki wystawia ich znajomość na próbę.

Czy Rose i Alex utrzymają swoją znajomość mimo dzielących ich kilometrów i upływających lat? Jak na ich przyjaźń wpłyną nowe relacje i okoliczności? A co ważniejsze - jak wyglądałaby ich relacja, gdyby nie zostali rozdzieleni? To pytanie dręczy oboje bohaterów. Czy jednak znajdą w sobie dość odwagi, by po latach się o tym przekonać, jeśli los da im taką szansę? Sięgnij po tę książkę, jeśli chcesz się przekonać! Love, Rose to pozycja, która z pewnością niejednokrotnie doprowadzi Cię do śmiechu, ale i wyciśnie z Ciebie ogrom łez wzruszenia.

Światło, którego nie widać, Anthony Doerr

Światło, którego nie widać Jak zyskać gwarancję, że wybrana książka o miłości będzie faktycznie warta uwagi? Postaw na tę, która uzyskała nagrodę literacką Pulitzera - Światło, którego nie widać autorstwa Anthony’ego Doerra. Ta wydana w 2014 roku powieść opowiada o przeplatających się w czasie II wojny światowej losach niewidomej Marie-Laure oraz żołnierza niemieckiej armii Wernera. Czy mimo przeciwności losu i niszczącej siły totalitaryzmu możliwe jest pojawienie się między nimi uczucia? Czy w tak nieludzkich czasach będą oni w stanie pozostać sobą? I najważniejsze - czy znajdą w sobie światło, jakim jest miłość?

Ta historia o miłości to konieczna pozycja do przeczytania dla każdego miłośnika romansu z wielkimi wydarzeniami w tle. A co istotne, pozwala ona na odkrycie miłości na wielu poziomach - nie tylko między nieznajomymi, ale i tej łączącej najbliższą rodzinę.

Różne oblicza miłości, a każde z nich równie piękne i warte poznania. Sięgnij po wyżej polecane książki o miłości i zapewnij sobie wartościową rozrywkę na wolny wieczór.

Blog

Najnowsze artykuły: