MENU

Odkryj tajemnice sztucznej inteligencji

19.05.2023 | czas czytania: 3 minuty


Odkryj tajemnice sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja (AI) to fascynująca dziedzina, która może wpłynąć na każdy aspekt naszego życia, od medycyny i nauki, aż po sztukę i edukację. Poznanie podstaw AI to nie tylko możliwość zrozumienia świata i przyszłości, ale też sposobność do odkrycia nieskończonych możliwości technologicznych, które mogą zmienić sposób, w jaki żyjemy i pracujemy.

Przebiegłe maszyny.
Twój podręczny przewodnik po świecie sztucznej inteligencji

Przed nami zmiany, których nie doświadczyło żadne inne pokolenie. W nadchodzącym dziesięcioleciu sztuczna inteligencja zaskoczy nas swoim potencjałem, stając się tak powszechną dziedziną życia jak Internet. Dlatego już dzisiaj zapoznaj się z książką "Przebiegłe maszyny”. Twój podręczny przewodnik po świecie sztucznej inteligencji".

Ta książka wprowadzi Cię Czytelniku w świat algorytmów i metod stanowiących fundamenty sztucznej inteligencji. Dzięki prostemu językowi i bezpretensjonalnemu podejściu, a także sporej dawce humoru, publikacja jest dostępna dla każdego, nawet bez znajomości zaawansowanej matematyki, algorytmiki czy programowania.

Jędrzej Osiński w przystępny sposób tłumaczy złożone koncepcje, umożliwiając zrozumienie procesu tworzenia AI każdemu, kto jest otwarty na nową wiedzę. Ta książka nie tylko zasługuje na polecenie, ale stanowi obowiązkowy punkt wyjścia dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tematem sztucznej inteligencji.

Algokracja. Jak i dlaczego sztuczna inteligencja zmienia wszystko?

Algokracja. Jak i dlaczego sztuczna inteligencja zmienia wszystko? Ta publikacja to nie tylko esej o perspektywach współczesnego świata biznesu i nauki napędzanej przez innowacyjne technologie. To przede wszystkim pozycja, która otwiera umysły i serca Czytelników na projekty społecznie istotne i o dużym ładunku emocjonalnym. Książka porusza kwestie kluczowe, systemowe oraz inżynieryjne, które mają ogromne znaczenie dla naszej przyszłości, jednocześnie zwracając uwagę na ewentualne zagrożenia związane z postępem w dziedzinie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego.

Świadome maszyny. Sztuczna inteligencja i projektowanie umysłów

Ta publikacja zabiera nas w fascynującą podróż po zawiłych dylematach związanych z filozofią, kognitywistyką i badaniami nad sztuczną inteligencją. Dzięki niej poznasz odpowiedź, czy możemy odróżnić świadomą maszynę od jedynie inteligentnej, oraz jakie niebezpieczeństwa niesie niezdolność do tego rozróżnienia.

Optimum. Idea cyberpsychologii pozytywnej

“Optimum. Autor tej publikacji zgłębia różnorodne aspekty relacji między człowiekiem a technologią w dobie szybko rozwijającej się sztucznej inteligencji. Lektura ta pozwoli zrozumieć, jak innowacje technologiczne wpływają na nasze życie, zarówno w kontekście wywoływanych obaw, jak i zachwytu. Szczególnie interesujące są prowadzone w ramach cyberpsychologii badania, które koncentrują się na różnych wymiarach związanych z "ciemną stroną" interakcji człowiek-technologia, od lęku przed cyfryzacją, poprzez uzależnienia, aż do obaw przed pojawieniem się systemów o nadludzkich zdolnościach.

Sztuczna inteligencja. Co każdy powinien wiedzieć

W erze, gdy systemy sztucznej inteligencji uczą się z doświadczenia i działają poza swoim pierwotnym zakresem programowania, musimy zmierzyć się z trudnymi pytaniami, na przykład takimi jak czy naszemu osobistemu będzie wolno zeznawać przeciwko nam w sądzie? Publikacja "Sztuczna inteligencja. Co każdy powinien wiedzieć"autorstwa Jerry'ego Kaplana, w przystępny, nietechniczny sposób analizuje zawiłe kwestie dotyczące sztucznej inteligencji. Ta książka to niezbędna pozycja dla każdego, kto chce być na bieżąco z kluczowymi tematami w dziedzinie AI..

Niezależnie od tego, czy jesteś studentem, profesjonalistą, czy po prostu lubisz wiedzieć więcej, warto zgłębić tajemnice sztucznej inteligencji i bez marketingowego szumu poznać jej realne możliwości. Poznaj AI i zobacz, jak to fascynujące zagadnienie może zainspirować Cię do odkrywania kolejnych granic nauki, technologii i wyobraźni. Proponowane przez nas książki, z pewnością Ci w tym pomogą.

Blog

Najnowsze artykuły: