MENU

Matura na 100% – repetytoria i zbiory zadań dla licealistów

7.04.2024 | czas czytania: 4 minuty


Licealiści, czy już czujecie dreszczyk emocji zbliżającej się matury? Wiemy, że to wyjątkowy czas, pełen wyzwań, ale też stresu. Dlatego właśnie stworzyliśmy dla Was zestawienie niezastąpionych pomocników, które sprawią, że podejdziecie do egzaminu z pewnością siebie i gotowością na 100%!

Przygotowania do matury to nie tylko kwestia czasu i wysiłku, ale także odpowiednich materiałów do nauki. Dobre repetytoria i zbiory zadań mogą uczynić ogromną różnicę w poczuciu pewności siebie przed egzaminem. Materiały edukacyjne w ofercie Księgarni Internetowej PWN są zgodne z obowiązującymi standardami nauczania oraz wymaganiami egzaminacyjnymi. To gwarantuje, że uczniowie otrzymują najbardziej aktualną i rzetelną wiedzę, która jest kluczowa dla osiągnięcia sukcesu na egzaminie maturalnym.

To gwarantuje, że uczniowie otrzymują najbardziej aktualną i rzetelną wiedzę, która jest kluczowa dla osiągnięcia sukcesu na egzaminie maturalnym.

Pomoce naukowe, z którymi warto zacząć powtórki do matury

<b>1.	Konteksty Matura 2024 – Język polski

1. Konteksty Matura 2024 – Język polski | Operon

Publikacja zabiera Was w podróż przez świat kontekstów języka polskiego. Dowiecie się, jak skutecznie wykorzystać je w praktyce. Gotowe fiszki z wybranych dzieł kultury dodatkowo ułatwią naukę! Konteksty literackie i kulturowe są szczególnie przydatne przy pisaniu wypracowań maturalnych, w których konieczne jest odwołanie się do lektur obowiązkowych oraz dodatkowych.

2.	Arkusze maturalne Matura 2024 – Matematyka, Zakres rozszerzony

2. Arkusze maturalne Matura 2024 – Matematyka, Zakres rozszerzony | Operon

Autorzy przygotowali dla maturzystów kompletny zestaw arkuszy maturalnych. to Rozwiązujcie je samodzielnie, trenując umiejętność korzystania z wybranych wzorów matematycznych. W publikacji uwzględniono rodzaje zadań, jakie pojawiają się na egzaminie dojrzałości i są kompatybilne z materiałami zawartymi w podręcznikach licealnych. Gotowi na matematyczne wyzwanie?

Repetytorium maturzysty z języka angielskiego | Wydawnictwo Naukowe PWN Języki Obce

3. Repetytorium maturzysty z języka angielskiego | Wydawnictwo Naukowe PWN Języki Obce

To podręcznik, który ułatwi utrwalanie materiału z zakresu języka angielskiego. Stworzony przez Wydawnictwo PWN i Cambridge University Press, zawiera nie tylko teorię, ale także praktyczne ćwiczenia i wskazówki. Dzięki tej współpracy maturzyści mogą być pewni jakości i poprawności językowej repetytorium. Treść została opracowana w oparciu o dane z Cambridge English Corpus – bazy wiedzy o najczęściej popełnianych przez Polaków błędach gramatycznych i leksykalnych podczas egzaminów Cambridge English – oraz zawiera porady, jak tych błędów unikać.

Chemia – Matura od 2023, Zbiór zadań maturalnych | Omega

4. Chemia – Matura od 2023, Zbiór zadań maturalnych | Omega

Barbara Pac, pedagożka o ogromnym doświadczeniu, przygotowała zbiór zadań maturalnych z chemii ogólnej i nieorganicznej. Ten zbiór, idealny do nauki zgodnej z obowiązującą podstawą programową, zawiera także nowe typy zadań, które mogą pojawić się na egzaminie maturalnym. Swoje rozwiązania możecie sprawdzić z zestawem odpowiedzi.

Vademecum Matura 2024 – Fizyka | GREG

5. Vademecum Matura 2024 – Fizyka | GREG

To kompletnyzbiór materiałów przydatnych w przygotowaniach do matury z fizyki. Zawiera zadania maturalne z rozwiązaniami krok po kroku. Wykorzystajcie go do skutecznego powtórzenia zagadnień i przygotowania się do egzaminu! Ułatwią to wyróżnienia graficzne, indeks pojęć oraz rysunki.


Nowa Teraz matura – Historia do matury 2024 | Nowa Era

Nowa Teraz matura – Historia do matury 2024 | Nowa Era

To vademecum z materiałami cyfrowymi pozwoli Wam uporządkować treści przedmiotowe i przygotować się do egzaminu z historii. Zawiera planer, całą wymaganą teorię, zadania maturalne i mapy. Fiszki, quizy, filmy i mapy myśli angażują różne obszary mózgu, co przekłada się na większą skuteczność nauki.

7. Vademecum Matura 2024 – Wiedza o społeczeństwie, Zakres rozszerzony | Operon

7. Vademecum Matura 2024 – Wiedza o społeczeństwie, Zakres rozszerzony | Operon

Zbiór najważniejszych wiadomości niezbędnych na egzaminie maturalnym z wiedzy o społeczeństwie. Wyróżnia się zestawieniem najważniejszych treści, wykresów i tabel oraz ich eksperckich omówień. Przystępny język ułatwia proces nauki.Gotowi na maturę na 100%? W naszym sklepie internetowym znajdziecie wszystko, czego potrzebujecie do skutecznej nauki i pewnego podejścia do egzaminu. Zdobądźcie potrzebną wiedzę z najlepszymi publikacjami!

Wróć do listy artykułów »

Blog

Najnowsze artykuły: