MENU

Prezentowe pewniaki pod choinkę! 7 książek dla dzieci, młodzieży i rodziców

30.11.2023 | czas czytania: 6 minut


Prezentowe pewniaki pod choinkę! 7 książek dla dzieci, młodzieży i rodziców
Chcesz podarować bliskim ciekawą książkę na święta, ale nie wiesz, na co się zdecydować? Postaw na prezentowe pewniaki pod choinkę! Przeczytaj artykuł i poznaj 7 naszych propozycji, dostępnych w Księgarni Internetowej PWN. Mamy książki, które ucieszą zarówno małych czytelników i miłośników literatury Young Adult, jak i rodziców poszukujących psychologicznego wsparcia.

Prezenty dla dziecka – wspierające bajki i książki

Poszukując książki na prezent dla dziecka, warto zastanowić się nie tylko nad wyborem ciekawej historii, ale też wartościami, które dana pozycja może nieść. Coraz częściej tytuły skierowane do najmłodszych odbiorców mają w sobie wiele elementów terapeutycznych, które pozwalają dzieciom w opanowaniu metod radzenia sobie ze złością czy samoakceptacją. Książki powstające przy udziale specjalistów z zakresu zdrowia psychicznego mogą być nie tylko przyczynkiem do ciekawej lektury i rozwoju wyobraźni, ale także wsparciem dla dzieci i rodziców w pokonywaniu codziennych trudności w szkole czy relacjach z rówieśnikami.

Urszula Młodnicka, Agnieszka Waligóra, „Bądź sobą, Pinku!” (CzytaLisek)

1. Urszula Młodnicka, Agnieszka Waligóra, „Bądź sobą, Pinku!” (CzytaLisek)

Przykładem takiej książki jest „Bądź sobą, Pinku” autorstwa Urszuli Młodnickiej z ilustracjami Agnieszki Waligóry. Historia Pinka, małego niebieskiego stwora z jednym okrągłym, a drugim trójkątnym uchem, będzie wspaniałą lekturą i lekcją dla małego czytelnika. Pierwsza z serii książek o przygodach Pinka poświęcona jest nauce asertywności i decydowania o sobie. Pozycja zawiera wiele praktycznych ćwiczeń, które dziecko może wykonywać samodzielnie (razem z Pinkiem) lub ze wsparciem rodzica. To idealna mądra książka na prezent dla dzieci, które uczą się funkcjonowania w grupie rówieśniczej, ale także dla rodziców, którzy mogą dowiedzieć się więcej o sposobach wspierania najmłodszych w codziennym rozwoju.


Paulina Bobrycz-Rogala, „Jak Pies z Kotem” (CzytaLisek)

2. Paulina Bobrycz-Rogala, „Jak Pies z Kotem” (CzytaLisek)

W pulsującym życiem gwarnym mieście, w otoczeniu wysokich budynków i stylowych kamienic, na rogu Mysiej i Truskawkowej, stoi bar mleczny "Jak Pies z Kotem". Można tam wpaść na szybkie śniadanie albo posiedzieć przy popołudniowym serniku i porozmawiać z jednym z barwnych właścicieli. Ta lekka i optymistyczna miejska opowieść to pochwała małych społeczności. Bohaterowie, wyjątkowo barwne postacie, spędzają wolny czas w barze mlecznym - prawdziwym tyglu, w którym mieszają się niezwykle ciekawe osobowości. Te spotkania, przypadkowe lub zaplanowane, stają się pretekstem do sportretowania mieszkańców miasta, ich wielkich pasji i drobnych dziwactw.

Prezenty dla nastolatka – książki Young Adult

Literatura młodzieżowa, określana też terminem Young Adult, to książki, które opowiadają o problemach, z którymi młody czytelnik może mierzyć się też w codziennym życiu. Szkoła, rodzina, przyjaźń, akceptacja, zakochanie – tematy poruszane w powieściach Young Adult nierzadko pozwalają na identyfikację nastolatków z bohaterami wybranych tytułów. Jeśli szukasz prezentu, który będzie dobrą rozrywką, ale też i wsparciem we wchodzeniu w dorosłość, postaw na książki dla młodzieży.

Marta Łabęcka, „My Beloved Monster” (BeYA)

3. Marta Łabęcka, „My Beloved Monster” (BeYA)

„My Beloved Monster” to opowieść, która może być dobrym wprowadzeniem w świat literatury młodzieżowej dla początkującego czytelnika. Marta Łabęcka, autorka bestsellerowej serii „Flawless”, poświęconej trudom nastoletniej miłości, wraca ze zgoła inną historią. Akcja powieści rozgrywa się w małym, nudnym miasteczku, w którym wszyscy wiedzą o sobie wszystko. Zmienia się to w momencie, w którym Chadwick Myers postanawia wymierzyć broń w swoich najlepszych szkolnych przyjaciół. Co kryło się za tym czynem? Czy chłopak naprawdę był takim potworem, za jakiego mają go mieszkańcy? Czy jego dziewczynie uda się dotrzeć do prawdy? Emocjonująca i przejmująca historia będzie ciekawym upominkiem dla nastoletnich książkoholików.

Monika Rutka, „Igniter. Myśli, których nie wypowiedziałem” (BeYA)

4. Monika Rutka, „Igniter. Myśli, których nie wypowiedziałem” (BeYA)

Kolejna książka Moniki Rutki, „Igniter. Myśli, których nie wypowiedziałem”, jest uzupełnieniem trylogii „The Chain”, opowiadającej o relacji Elizabeth Parker i Chase’a Shawa. Autorka w swojej najnowszej powieści oddaje głos temu drugiemu bohaterowi, pozwalając spojrzeć na znane czytelnikom „The Chain” wydarzenia jego oczami. W książce „Igniter” czytelnik może też poznać Chase’a jako małego chłopca, potem dorastającego nastolatka i opiekuńczego brata, wreszcie dorosłego mężczyznę i poznać myśli, których Shaw nigdy nie wypowiedział. Prezent dla nastolatków 16+.

Prezenty dla rodziców - poradniki

A co warto podarować rodzicom na święta? Jeśli nie wiesz, jaki jest ulubiony gatunek lub autor obdarowywanej osoby, wybierz poradniki lub książki psychologiczne. W naszej księgarni znajdziesz wiele ciekawych książek dla osób zainteresowanych psychologią, zdrowiem czy rozwojem osobistym.

Agnieszka Kozak, Jacek Wasilewski, „Uwięzieni w słowach rodziców” (Sensus)

5. Agnieszka Kozak, Jacek Wasilewski, „Uwięzieni w słowach rodziców” (Sensus)

„Uwięzieni w słowach rodziców” to książka dla każdej osoby, która chciałaby zatroszczyć się o swoje wewnętrzne dziecko i zrozumieć, jak słowa wpływają na nasze życie i postrzeganie siebie samych. Rozmowy Agnieszki Kozak i Jacka Wasilewskiego, zebrane w tej pozycji, pozwalają na zrozumienie rodzajów „zaklęć”, rzuconych w dzieciństwie na czytelnika. Poradnik wspiera w zrozumieniu, które sformułowania usłyszane w okresie młodości, wpływają na życie w dorosłości, a także pozwala je z siebie zrzucić, odwołując się do innych, uzdrawiających słów. Ta pozycja będzie dobrym prezentem dla dorosłych, szukających drogi do zrozumienia siebie.

Anna Wendzikowska, „Ku szczęściu. Moja droga do spełnienia i wewnętrznego spokoju” (Sensus)

6. Anna Wendzikowska, „Ku szczęściu. Moja droga do spełnienia i wewnętrznego spokoju” (Sensus)

Dziennikarka Anna Wendzikowska na łamach książki „Ku szczęściu” dzieli się przemyśleniami ze swojej życiowej drogi do osiągnięcia wewnętrznego spokoju. Autorka, odwołując się do swoich osobistych doświadczeń, stara się przekazać czytelnikowi najważniejsze wartości i przekonania, dzięki którym osiągnęła satysfakcję i zadowolenie. Mowa tu o odpuszczaniu, zaufaniu i akceptacji. Historia, z której przesłaniem może identyfikować się wielu odbiorców, będzie inspirującym upominkiem dla osób znajdujących się w trudniejszym okresie życia.

Aga Szuścik, „Ginekologicznie. Poradnik napisany przez pacjentkę, sprawdzony przez lekarki, lekarzy i nie tylko” (Sensus)

7. Aga Szuścik, „Ginekologicznie. Poradnik napisany przez pacjentkę, sprawdzony przez lekarki, lekarzy i nie tylko” (Sensus)

Ostatnia propozycja na naszej liście pewniaków skierowana jest do kobiet w różnym wieku. „Ginekologicznie” Agi Szuścik to nietypowy przewodnik, który z humorem i porządną dawką wiedzy przeprowadzi każdą dziewuchę przez tematy zdrowia ginekologicznego. Książka powstała we współpracy z topowymi specjalistami z zakresu ochrony zdrowia, m.in. ginekologami i ginekolożkami, psycholożkami, fizjoterapeutką uroginekologiczną czy patomorfologiem. Sprawdzi się jako prezent nie tylko dla osób zafascynowanych tematyką zdrowia, ale także – a może przede wszystkim – dla kobiet zabieganych, które nie mają czasu na zainteresowanie się kwestiami profilaktyki.


Szukasz więcej prezentowych pewniaków? Sprawdź nasze prezentowniki: na mikołajki oraz na święta.

Wróć do listy artykułów »

Blog

Najnowsze artykuły: