MENU

Wielkie Litery – wielka przyjemność! Najciekawsze tytuły z dużą czcionką

31.03.2024 | czas czytania: 4 minuty


Szukasz książki w wydaniu ułatwiającym czytanie? Może babcia czy dziadek marzą o lekturze kryminału, powieści akcji, romantycznej sagi? Jeśli tak, warto zwrócić uwagę na serię Wielkie Litery. Jak wynika z badań BCMM, ponad połowa dorosłych obywateli Polski ma wadę wzroku. Wielkie Litery umożliwiają swobodną lekturę dzięki specjalnej czcionce oraz układowi. Dzięki temu oferty wydawnicze zostają dostosowane do potrzeb istotnej grupy odbiorców książek, jaką stanowią osoby niedowidzące. Przyjemność czytania powinna być dostępna dla wszystkich. Wielkie Litery wypełniają misję uczynienia czytelnictwa jak najbardziej inkluzywnym.

5 książek z dużą czcionką

Grupa wagnera

1. Grupa Wagnera i inne prywatne armie świata Autor: Artur Górski Filia Wielkie Litery

Książka porusza bardzo aktualny, ale też wrażliwy temat. W czasie wojny w Ukrainie ogromną rolę odgrywają najemnicy z Grupy Wagnera. PMC (Private Military Companies), czyli najemnicy, psy wojny, byli żołnierze elitarnych jednostek. Ludzie, którzy nie potrafią rozstać się z bronią i są gotowi w każdej chwili wyruszyć na front. Nie z pobudek patriotycznych, czasami nawet nie dla pieniędzy. Po to, aby wciąż być w akcji, aby robić to, do czego ich zdaniem powołał ich bóg wojny. Publikacja rozjaśnia skomplikowane zagadnienie najemników, którzy tysiącami giną w walce. Co tak naprawdę nimi kieruje? Jak duża jest skala zjawiska?

Cena wolności

2. Cena wolności Autorka: Barbara Wysoczańska Filia Wielkie Litery

Powieść sensacyjna osadzona w realiach początku XX wieku. W czasie, gdy Polska znajduje się pod rozbiorami, a obywatele walczą o wolność i godność, Klara Tyszkowska buntuje się przeciwko tradycji oraz uciskowi – carskiego reżimu oraz patriarchalnych wzorców. Jej życie skupia się wokół studiów na tajnym Latającym Uniwersytecie i pracy dla gazety „Bluszcz”. Dni umilają jej spotkania z synem warszawskiego fabrykanta. Pojawienie się w jej życiu butnego rosyjskiego kapitana zmieni jednak wszystko. Pozycja zainteresuje nie tylko miłośników dawnej Warszawy, ale też fanów romansów z wartką akcją.

Wyspa

3. Wyspa Autor: Ragnar Jónasson Amber Wielkie Litery

Elliaey – piękna, surowa i niedostępna wyspa u poszarpanych fiordami najbardziej odległych i odludnych wybrzeży Islandii. Czworo przyjaciół przybywa tu, by uczcić pamięć dziewczyny, która dziesięć lat temu przyjechała tutaj na romantyczne wakacje i nie wróciła. Teraz wyspa zostanie naznaczona kolejną zbrodnią. Komisarz Hulda Hermannsdóttir powoli odkrywa sieć układów, spisków, niezdrowych zależności. Kryminał noir napisany przez bestsellerowego autora, idealny dla miłośników mroczniejszej strony literatury skandynawskiej.

Burgundowe wdowy

4. Burgundowe wdowy Autorka: Marta Knopik Lira Publishing Wielkie Litery

Losy trzech kobiet splatają się dzięki wyjątkowemu miejscu – starej willi położonej w ogromnym parku. Budynek na granicy jawy i snu jest pełnoprawnym bohaterem fascynującej historii. Temperamentna pisarka, podsumowująca burzliwe życie, jej młoda asystentka oraz specyficzna gosposia nie spodziewają się, że przyjdzie im dzielić willę z kimś jeszcze… Oniryczna proza, poruszająca tematy graniczne.

Most we mgle

5. Most we mgle Autor: Tomasz Smerlinski WasPos

Opowieść przenosząca nas do tajemniczego miasteczka Nightcrow. Tomasz Smerliński w mistrzowski sposób odkrywa przed czytelnikiem zagadki ludzkiej psychiki, tworząc atmosferę pełną niepokoju i tajemnicy. Fabuła skupia się na rozwiązaniu sprawy zaginięcia dziecka na niewielkiej wyspie. Szybko okazuje się, że trzeba sięgnąć pamięcią w przeszłość, która staje się kluczowa do odkrycia aktualnych tajemnic. Wątki kryminalne splatają się z lokalnymi wierzeniami. Autor mistrzowsko buduje napięcie, prowadząc czytelnika przez labirynty mrocznych uliczek. Gratka dla miłośników klimatycznych thrillerów, pełnych nieoczekiwanych zwrotów akcji.Wielkie Litery to nie tylko specjalna czcionka, to również możliwość sięgnięcia po fascynujące historie i wyjątkowe narracje. Dzięki dostosowaniu wydań do potrzeb osób z wadami wzroku czy seniorów coraz więcej czytelników może cieszyć się literaturą bez żadnych ograniczeń.

Blog

Najnowsze artykuły: