MENU

IT od PWN
IT od PWN

Nowości

Smoki fora ze dwora »

Nagrodzone książkiKsiążki PWN spotykają się z uznaniem środowiska ekspertów informatyki w Polsce.

Wiele z naszych publikacji otrzymało nagrody lub wyróżnienia w konkursie na Najlepszą Polską Książkę Informatyczną Roku Polskiego Towarzystwa Informatycznego czy Konkursie na Książkę Akademicką i Naukową.Nagroda w 2021 roku

Współczesne metody zapewniania jakości oprogramowania

Nagroda II stopnia w Konkursie PTI – Informatyczna Książka Roku 2021

Podręczniki

Cyberbezpieczeństwo

Organizacja i architektura systemu komputerowego »

Programowanie

Sztuczna inteligencja

IT dla początkujących

Programowanie na wesoło

ECDL

 
Partnerzy

Dlaczego warto sięgnąć po publikacje PWN z dziedziny informatyki?

Wydawnictwo Naukowe PWN w swojej ofercie posiada szeroki wybór publikacji z zakresu szeroko pojętej Informatyki. Wydajemy książki z wielu obszarów: nauki programowania, cyberbezpieczeństwa, blockchain, testowania, SCRUM i Agile, czy sztucznej inteligencji. Posiadamy publikacje zarówno polskich autorów, takich jak Gynvael Coldwind, Radosław Smilgin, czy Krystian Kaczor, jak również tytuły zagraniczne będące bestsellerami na listach Amazona.

Profesjonalistom i osobom uczącym się kodowania oferujemy książki poświęcone różnym językom programowania: Java, Python, JavaScript, C++, GO, Rust, Elixir i innych. Wartościowe pozycje znajdą także osoby poszukujące wiedzy z zakresu programowania funkcyjnego, tworzenia architektury oprogramowania, mikroserwisów i aplikacji mobilnych.

Szeroką gamę publikacji kierujemy też do osób związanych z bezpieczeństwa internetowego. W serii Cyberbezpieczeństwo znalazły się publikacje dotyczące kryptografii, blockchain, hackingu, czy inżynierii wstecznej.

Dla testerów oprogramowania i osób uczących się tego zawodu przygotowaliśmy książki o różnym stopniu zaawansowania, zarówno dla początkujących testerów, jak i ekspertów w tej dziedzinie. Książki Radosława Smilgina i Adama Romana – uznanych polskich ekspertów testowania – to obowiązkowe pozycje dla wszystkich testerów i inżynierów jakości.

Sztuczna inteligencja, będąca ciągle zyskującym na popularności zagadnieniem, również znalazła swoje miejsce w ofercie Wydawnictwa Naukowego PWN. Znaleźć w niej można publikacje dotyczące uczenia maszynowego, deep learning, przetwarzania języka naturalnego i data science. Dla zainteresowanych tematyka AI mamy też pozycje opisujące społeczne, filozoficzne i biznesowe aspekty tej technologii.

Nie zapominamy też o najmłodszych entuzjastach informatyki i programowania. Nasza seria Programowanie Na Wesoło to książki skierowane do dzieci i młodzieży. Znaleźć w niej można pozycje do nauki języków programowania: Java, JavaScript, Ruby, Python, Scratch. Interesujące książki znajdą tu także osoby chcące rozpocząć przygodę z Arduino, tworzeniem własnych gier komputerowych i grafiką.