MENU

Nowości PWN

SERIA MARKETING PWN

seria Marketing PWN

KSIĄŻKI DLA INWESTORA


Inwestycje


 • "Spacer po Wall Street” - Książka, uważana na świecie za jeden z najważniejszych poradników dotyczących inwestowania. Ponad 2 miliony sprzedanych egzemplarzy! Sprawdź jak inwestować, aby było to sposobem na życie, jakich metod używają zawodowi inwestorzy i jak zastosować analizę techniczną i fundamentalną w praktyce.
  Zobacz książkę »
 • "Inwestowanie w wartość” - Nowe wydanie światowego bestsellera, którego sprzedało się ponad 100 000 egz.! Fascynująca podróż przez świat inwestycji. Praktyczne przykłady ilustujące skuteczność strategii Grahama i Buffeta. Autorzy (praktycy, którzy odnieśli sukces), uświetnili książkę poradami prezentującymi, co oni naprawdę robią w praktyce podczas inwestowania.
  Zobacz książkę »
 • "Gra na giełdzie" - Podręcznik początkującego inwestora. Idealny dla osób, które chcą świadomie podejmować decyzje inwestycyjne, zarabiać aktywnie lub pasywnie, zapewnić sobie dobrą sytuację finansową na emeryturze, zarobić na bieżące przyjemności, a także zadbać o finanse najbliższej rodziny.
  Zobacz książkę »
 • "Giełda dla firm rodzinnych" - Przewodnik po rynku kapitałowym dla menedżerów pracujących w firmach rodzinnych i ich konsultantów. Jest to również przydatne źródło wiedzy dla doradców świadczących usługi związane z przeprowadzaniem transakcji IPO oraz inwestorów.
  Zobacz książkę »
 • "Tao kapitału" - Światowy bestseller autora, który zarobił na koronawirusowym krachu. Mark Spitznagel, inwestor giełdowy z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, zwolennik austriackiej szkoły ekonomii promuje austriacką szkołą inwestowania. Prezentuje libertariańskie podejście do inwestowania.
  Zobacz książkę »
 • "Longterm. Jak inwestować na giełdzie i osiągnąć zysk” - Autor zaprasza do świata długoterminowego inwestowania w wartość, czyli w dobrze wyselekcjonowane spółki giełdowe.To nie jest poradnik, z którego dowiesz się, jak w miesiąc zarobić milion na giełdzie i znajdziesz oderwaną od rzeczywistości teorię.Przeczytaj, jak możesz spokojnie inwestować i naprawdę zarabiać.
  Zobacz książkę »
 • "Inwestycje” - To najlepszy i najbardziej rozpoznawalny podręcznik w Stanach Zjednoczonych. Porusza najważniejsze tematy dotyczące inwestowania. Opisuje wszystkie instrumenty finansowe, metody ich wykorzystania i zarządzania całym portfelem inwestycji i jego optymalizacją.
  Zobacz książkę »
 • "Zarządzanie ryzykiem instytucji finansowych" - Bestsellerowa książka na temat zarządzania szeroko pojętym ryzykiem. Autor – światowej sławy specjalista z zakresu instrumentów finansowych oraz ryzyka finansowego – przedstawia praktyczne podejście do pomiaru i zarządzania ryzykiem przez banki i inne instytucje finansowe.
  Zobacz książkę »

Książki dla biznesu

Bestsellery dla biznesu

Nowoczesne zarządzanie

Ekonomia i gospodarka

Książki o finansach

Podcasty i audiobooki

Seria Kultowe podręczniki

ECONOMICUS – wyróżniane książki PWN

AKTUALNOŚCI - BIZNES, EKONOMIA, MARKETING

Zapraszamy na Invest Cuffs 2024

Invest Cuffs to doroczne spotkanie zrzeszające branżę rynku inwestycyjnego – akcje, waluty, surowce, kryptowaluty, fundusze inwestycyjne. Jest jednym z największych tego typu wydarzeń w Europie. Co roku przyciąga ekspertów, przedstawicieli najważniejszych podmiotów w branży, klientów instytucjonalnych oraz detalicznych. W tegorocznej edycji Wydawnictwo PWN bardzo szeroko zaznaczy swoją obecność. Zapraszamy na spotkania dotyczące naszych książek, które poprowadzi Paweł Oksanowicz. Wśród rozmówców znajdą się autorzy PWN: Mirosław Urban, Monika Bryl, Łukasz Olejnik Albert Rokicki, Cezary Chybowski oraz Prof. Grzegorz W. Kołodko, który wystąpi również na scenie głównej.
Więcej szczegółów na temat wydarzenia znajduje się na stronie organizatora www.investcuffs.pl

Invest Cuffs

Akademia Giełdowa XX

Wydawnictwo Naukowe PWN, jako propagator sprawdzonej, specjalistycznej wiedzy z zakresu inwestowania na giełdzie z włączyło się do akcji, która pozwoli poszerzyć młodym ludziom horyzonty inwestycyjne i umożliwi wnikliwe poznanie świata finansów. Akademia Giełdowa XX to świetna okazja do zdobycia wiedzy z zakresu rynków kapitałowych, nawiązania kontaktów z ekspertami branży finansowej oraz poznania osób o podobnych zainteresowaniach.
Sprawdź najlepsze książki dla inwestora »

Akademia Giełdowa XX

Nagroda SGH dla prof. Mariana Goryni

Prof. dr hab. Marian Gorynia otrzymał nagrodę Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie za najlepszą pracę z zakresu nauk o przedsiębiorstwie w latach 2020-2021. Kapituła konkursu bardzo wysoko oceniła monografię naszego autora pt. „Przedsiębiorstwo w biznesie międzynarodowym. Aspekty ekonomiczne, finansowe i menedżerskie”. Wręczenie nagrody odbyło się w siedzibie SGH.

Nagroda SGH dla prof. Mariana Goryni

PWN na „Fintech Future 2024”

12 stycznia prawie 100 uczestników zainteresowanych światem finansów uczestniczyło w wykładach i panelu dyskusyjnym podczas Fintech Future 2024 – konferencji dla studentów, której tematyka połączyła dziedziny technologii i finansów. Wydawnictwo Naukowe PWN zostało partnerem naukowym tegorocznej edycji. W ramach świetnie zapowiadającej się współpracy z Klubem Inwestora przekazaliśmy także pulę nagród książkowych, które zostały rozdane podczas wydarzenia.

PWN na „Fintech Future 2024”

Jonathan Brill gościem Kongresu PMI Poland Chapter

22 listopada na Międzynarodowym Kongresie PMI Poland Chapter w Warszawie wystąpił Jonathan Brill – autor książki Dzikie Fale, która pojawiła się na polskim rynku w 2023 roku, nakładem wydawnictwa PWN. Na wydarzeniu obecne było również Wydawnictwo Naukowe PWN. Po wystąpieniu otwierającym kongres, Jonathan Brill podpisywał książki przy naszym stoisku, a następnie zaprosiliśmy go do krótkiej rozmowy na temat jego popularnej na całym świecie publikacji.

Jonathan Brill gościem Kongresu PMI Poland Chapter

Jubileusz prof. Grzegorza W. Kołodko

W styczniu odbyła się Specjalna Jubileuszowa Konferencja Naukowa „Zmiany geopolityczne i ich implikacje dla rozwoju gospodarczego” zorganizowana przez Akademię L. Koźmińskiego w Warszawie. Wzięło w niej udział trzech laureatów Nagrody Nobla, 57 uczonych i ekspertów, z całego świata oraz wybitne osobistości nauk społecznych z czołowych ośrodków naukowych i analitycznych w Polsce. Z okazji jubileuszu prof. Grzegorza W. Kołodko Wydawnictwo Naukowe PWN przygotowało książkę „Gospodarka, Polityka, Społeczeństwo. O praktycznej teorii Grzegorza W. Kołodko”.

Jubileusz prof. Grzegorza W. Kołodko

PWN nowym członkiem PSPR

W ostatnich latach PWN silnie rozwija kategorię publikacji obejmującą komunikację społeczną, marketingową i public relations. Dlatego też zdecydowaliśmy się dołączyć do społeczności Polskiego Stowarzyszenia Public Relations – jako oficjalny członek wspierający. Wydawnictwo oraz Stowarzyszenie już rozpoczęły konsultacje dot. wybranych planowanych publikacji, patronatów oraz możliwości współpracy. Pierwszym krokiem była ubiegłoroczna, listopadowa edycja PSPR Days, w których PWN przyjęło rolę partnera wydarzenia praz współpraca przy najnowszej książce Dariusza Tworzydło „Public Relations. Praktyka komunikowania 3.0”.

PWN nowym członkiem PSPR

Brawurowa premiera "Zarażonych Dźwiękiem"

13 września 2023 roku w Faktycznym Domu Kultury w Warszawie odbyło się bardzo ważne wydarzenie dla całej społeczności rynku muzycznego – premiera książki autorstwa Stanisława Trzcińskiego Zarażeni dźwiękiem. Rynek muzyczny w czasach sztucznej inteligencji. Z tej multidyscyplinarnej pozycji czytelnicy dowiedzą się m.in.: jak działają algorytmy, jak tworzone są playlisty w serwisach streamingowych, które są współczesną dystrybucją muzyki oraz jak sztuczna inteligencja rewolucjonizuje rynek muzyczny i jak wpłynie na jego rozwój w przyszłości.

Brawurowa premiera

Psychologia w biznesie

Książki dla menadżera

Żyj lepiej, pracuj mądrzej

Zarażeni dźwiękiem